poster

The Chain Reaction

Akční / Drama

Austrálie, 1980, 92 min

Režie:

Ian Barry

Scénář:

Ian Barry

Kamera:

Russell Boyd

Střih:

Tim Wellburn

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • JFL
    **

    Ve stylu reklamního sloganu jedné cormanovky „Grand Theft Auto je romance... s auty“, můžeme i o "The Chain Reaction" řici, že to je "Silkwoodová“, potažmo "Čínský syndrom" s auty. Problém ale spočívá v tom, že obojího je tu tak nějak po málu, obzvláště, když se elementy z obou diametrálně odlišných stylových směrů ještě mísí s brakovými prvky jako jsou bondovští záporáci, velké spiknutí a všehoschopné organizace. Vyprávění se pak soustředí především na genderové dilema, jemuž je vystaven zdejší macho borec, neboť vnější okolnosti ohrožují jeho tradiční roli ochranitele i nabíječe. Automobilové sekvence jsou sice natočené s nervy drásajícím tempem a adrenalinovou dynamikou typickými pro dobovou australskou produkci, ale pravdou zůstává, že prostě do tohoto filmu nepatří - stejně jako všechny jiné jeho elementy. Na papíře to mohlo působit jako odvážný koncept mísící vlivy a žánry, ale ve výsledku to nedrží pohromadě.(12.1.2013)

  • Hal_Moore
    **

    Filmu hodně viditelně uškodil zub času. Téměř až amatérská režie a kamera dohromady s téměř nulovým herectvím nebyl bůh ví jaký zážitek. V polovině záběrů viditelný mikrofon, umělý déšť, mizerné osvětlení nočních scén, mohl bych pokračovat další hodinu. Jedním z mála kladů tak je docela rychlé tempo, díky kterému se hodina a půl zdá opravdu jako hodina a půl. Škoda, že v hlavní roli na obrazovce poskakuje strašný neumětel, hrát v ní Mel Gibson (malá minirolička v autodílně), tak by se snad dalo uvažovat o třech hvězdičkách. Na víc by to ani Mel nevytáhl.(3.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace