Reklama

Reklama

Matango

  • Japonsko マタンゴ (více)
Trailer
Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, 1963, 89 min

Obsahy(1)

Partiu priateľov plaviacich sa na jachte pristihne búrka, odkloní ich z kurzu a poškodí loď. Pristanú na pustom ostrove, kde nájdu opustený, hubami obrastený vrak lode. Zistia, že to bola výskumná loď skúmajúca vplyvy radiácie na faunu a flóru, objavia neznámu pliesňovitú hubu Matango a prídu aj na to, že zmiznutá posádka jedla túto hubu a potom zošalela. Skupinka sa snaží nájsť jedlo a vodu bez toho, aby podľahla vábeniu húb. Samozrejme postupne podľahnú hladu a zjedia huby Matango so strašlivými následkami... (matriosa)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Útok houbového lidu! To zní bizarně jako.. No.. Jako útok houbových lidí, moc divnějších názvů (a zápletek) by se asi vymyslet nedalo. Ke cti tvůrcům slouží fakt, že houbáci se objeví jen v pár záběrech a veškerý prostor je věnován osazenstvu malé jachty, která po bouři ztroskotá na pustém ostrově s překvapivým výskytem růstu hub. Postavy jsou klasicky rozvržené a jsou typické postavy, které se dají popsat jednou charakteristikou (kapitán, kráska, spisovatel..) a jsou zoufale ploché, což by nevadilo, kdyby se jelo ve schématu vyvražďovaček (nebo vyhoubovaček...?), ale tvůrci se pokouší o cosi jako o psychologii postav a moc jim to nejde (a jak taky vyrobit psychologii u něčeho, co se celý film prezentuje jenom jako "ta stydlivá, co chce vojet profesora"). Není moc důvodů, proč si tenhle film pustit, není tak dobrý, aby se stal kultem, ani tak sympaticky nablblý, jako anglický název o houbolidech. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Príklad, že Iširó Honda vedel vzbudiť hrôzy aj na menšej škále, ako boli jeho ,,kaiju,, projekty. Nepotreboval ku tomu nadrozmerné monštrá ničiace Japonsko, spokojil sa s vytvorením hutnej atmosféry ( podporovanej vynikajúcim dizajnom štúdiovej scény ) a hororových scén. Teda niečo, čo chýbalo rovnako ,,menšiemu,, snímku HALF HUMAN z roku 1955. Honda ( väčšinou ) vedel. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Honda byl fakt zvláštní týpek, který dokázal naprosto s přehledem balancovat mezi produkcí totálních konin, chytlavých divností a nadčasových artových genialit. Tenhle film patří spíše do těch chytlavých podivností, ale to nemyslím jakkoliv hanlivě. Je to parádní survivor drama-s náznaky studie lidské psychiky v krizové situaci-které s blížícím se finišem graduje do-až skoro překvapivě-temného horroru plného horečnaté bezvýchodnosti a šílenství... Když se na to člověk naladí, je to prostě hukot. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Po Varan the Unbelieveble jsem měl chuť si spravit chuť u Hondy a taky se stalo. Překvapivě tenhle film funguje slušně, nejedné se o nic převratného a některé scén jsou strašně směšné, ale film splňuje účel mě moc nenudil, i když se samotný příšery objevují celkem pozdě takže film dokáže sem tam nudit, ale nic hrozného, protože se ve filmu neustále něco děje. Atmosféra je solidní a celý ten ostrov je parádně udělaný. Když se na scénu objevý houbo lidi tak se člověk neubrání lehkému zasmání. Béčko na které se mi dobře koukalo ale znova bych si ho asi nepustil. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Do příjezdu na ostrov poměrně nezvládnutý úvod, upocené seznámení se s postavami... myslím, že se úplně dalo vynechat. Naopak od příjezdu fantastická atmosféra "hlavně nezešílet", podmalovaná velmi zneklidňující hudbou... Postupné ukázání, za jakou hranicí lidi rezignují sami na sebe... P.S. a fakt mě neprudí, že triky nebyly "realistické", protože byly úplně surrealistické, zcela v souladu se záměrem. ()

Reklama

Reklama