Láska s výstrahou

Láska s výstrahou

Dva týždne na zaľúbenie

Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 97 min

Vlastně jsem s tím Hughem ještě neviděl špatný film, stejně tak se Sandrou. A spolu jim ta jejich souhra nepraktického nekňuby s perfektní hipísačkou, sekretářkou, manažérkou, velitelkou dokonale sedne. Navíc má tato romantická komedie i inteligentní náboj a mnoho roztomile komických momentů, příjemných i evropanům. (Že by Ti herci?)(18.11.2005)

• castor

Na co Sandra Bullock v posledních letech sáhne (drama Crash je kolektivní výjimkou), vzápětí se promění v nestravitelnou romanci, ve které se všichni nepřítomně culí a pronáší tak provařená klišé, že jim nemohou věřit ani léta osamělé čtyřicátnice. Two Weeks Notice je dalším varovným signálem, který už po deset let svítí nad jejím jménem, které se nadobro spokojilo v opakování jednoho a toho samého typu rolí. Už dávno neobsazuje přední místa v žebříčcích popularity, už dávno je nám její naivní nemotornost cizí, ba dokonce odporná. Pro tentokrát k tomu všemu nevyužitý potenciál, chybějící cit pro tempo a správné načasování, snad jen Grant tu leccos zachraňuje. Co tam máte dál?(5.1.2008)

Sandra je vážně skvělá a ve spojení s Grantem jsem skoro slintala blahem:) Hvězdná kombinace. Škoda, že to zase dopadlo dobře. Hodně parádních scén, o jejichž vtipnost se samozřejmě postaral Hugh Grant. Nehrát tam tito dva a nebýt to po přečtení projevu tak dojemné, dostane tento nepochopitelně přeložený filmeček o hvězdičku méně.(1.1.2008)

Nájsť v žánri romantickej komédie pár, medzi ktorým to iskrí, nie je len tak. O to viac mrzí, že keď sa to podarí, chýba kvalitnejší scenár, ako v tomto prípade. Mal som pocit, že film trval dlhšie ako sto minút a trochu sa rozpadá. Bullock má dvoch padnúcich hrdinov do svojich romantických filmov, Reevesa a Granta. Prvého do vážnejších a druhého do vtipnejších. S tým prvým to vychádza lepšie.(20.10.2007)

• tala

Zlá, zlá, zlá, veľmi zlá ústredná dvojica...ale inak priemerná romanticka komédia. No možno trošku podpriemerná, ale niektoré vtípky ju zachránili, takže tak dve, s prižmúreným okom možno tri hviezdy sú ok. Ale odpustiť, že medzi hlavnými postavami to neiskrí a skôr pôsobia ako súrodenci sa jednoducho pri tomto type filmov nedá.(16.10.2011)

• - George Wade (Hugh Grant) nosí hodinky značky Panerai Luminor. (dyfur)