Láska s výstrahou

Láska s výstrahou

Dva týždne na zaľúbenie

Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 97 min

Očekávala jsem mnohem víc, protože se zde sešli dva ostřílení profíci v žánru romantické komedie, Hugh Grant a Sandra Bullock. Grant zahrál svůj obvyklý standard, jak jinak. Sandra byla opět lehce potrhlá. Chemie mezi nimi také zrovna příliš nefunguje. Najde se tu pár vtipných hlášek. Láska s výstrahou je film tak na jedno kouknutí, ale kdybych o ni vůbec nezavadila, tak bych o nic nepřišla.(8.7.2010)

Nemáte rádi Sandru nebo Hugha? Tak to se rovnou obraťte zády a půjčte si něco s...třeba...s...s Nicole Kidman a Rayem Liottou! A dobře vám tak!! Já se radši podívám na velmi povedenou romantickou komedii s perfektními hereckými etudami dua Bullocková - Grant. Je těžké posoudit, kolik vtipů, vtípků a narážek bylo už ve scénáři - mám totiž takový pocit, že tihle dva k sobě skvěle sedli, a že spousta viděného je jen a jen zásluhou improvizace...A v tom případě smekám klobouk! Mimochodem, "Láska s výstrahou" je vcelku trefný distribuční název - o lásku (k protějšku, ke komedii, k roztomile zásadové a energické Sandře a k požitkářskému nadhledu Hugha Granta) jde totiž především, a co se týká té výstrahy - nemáte rádi Sandru nebo Hugha? Ale to už bych se vrátil zpátky na začátek...(11.12.2006)

• castor

Na co Sandra Bullock v posledních letech sáhne (drama Crash je kolektivní výjimkou), vzápětí se promění v nestravitelnou romanci, ve které se všichni nepřítomně culí a pronáší tak provařená klišé, že jim nemohou věřit ani léta osamělé čtyřicátnice. Two Weeks Notice je dalším varovným signálem, který už po deset let svítí nad jejím jménem, které se nadobro spokojilo v opakování jednoho a toho samého typu rolí. Už dávno neobsazuje přední místa v žebříčcích popularity, už dávno je nám její naivní nemotornost cizí, ba dokonce odporná. Pro tentokrát k tomu všemu nevyužitý potenciál, chybějící cit pro tempo a správné načasování, snad jen Grant tu leccos zachraňuje. Co tam máte dál?(5.1.2008)

Úroveň filmu celkom dobrá, ale Hugh Granta som mala radšej vo filmoch kde z neho ženy neodpadávali a nehádzali sa mu do postele. Nemožem však povedať že nie je dobrý herec. Tento film aj keď je v poslednej dobe jeden z mála dobrých v ktorých som videla S. Bullock je veľmi nerealistický a je tam veľa scén pri ktorých som si radšej odišla z izby aby som nemala znechutený večer.(8.9.2012)

• sinp

Nevýrazná komedie může děkovat vyšším silám za účast mezinárodních hvězd, bez nichž by Láska s výstrahou sklouzla ještě o poznání níž. Grant opravdu nemá co hrát a tak není divu, že ho Sandra Bullocková převálcuje na celé čáře. Její výkon však kazí trapné přehrávání, jehož se dopouštějí jen řadový herci. Vtipu i romantiky je tam pramálo a samotný konec snad už ani nemůže být klišovitější.(18.7.2005)

• - George Wade (Hugh Grant) nosí hodinky značky Panerai Luminor. (dyfur)