Láska s výstrahou

Láska s výstrahou

Dva týždne na zaľúbenie

Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 97 min

Další z řady romantických komedií s Hugh Grantem, jehož partnerkou se v tomto filmu stala Sandra Bullock. Místy je to skutečně vtipné a člověk se i pobaví (viz např. vykonání potřeby v obytném karavanu), ale celé to postrádá jakýsi nosný prvek. Film mi přijde jako pouze jakési okecávání, nic zajímavého a důležitého se zde neděje, prostě je to jen o sbližování dvou hlavních hrdinů. Takže film vlastně nabízí jen lovestory, kterých tu bylo už naprosto velké množství. Nic nového nebo objevného tato komedie nepřináší. Ale na druhou stranu to není zase tak špatná komedie, dá se na to koukat a místy je tu opravdu dobrý humor. Takže výsledkem je průměr, což znamená tři hvězdičky. Celá tahle komedie je prostě průměrná, jinak to nevidím...(3.1.2008)

Ach děcka. Dám vám stručný návod jak se z 99% hodnotí americké komedie. 1) Stačí vám 15 minut a zbytek si můžete domyslet. 2) Nečekejte zázraky. Celý scénář se tak nějak pachtil už v okoukaných situacích a závěrečné finále s tím pravým miluji tě by mi nedalo slzné kanálky do pohybu, ani kdyby tam místo Bullock stála třeba Mandy Moore. 3) Po skončení titulků vydechněte a uvědomte si, že existují ještě komediální tvůrci, kteří nepíší průměrný humor a se vší gracií vám čarují s bránicí. Ano pane Woody Allene mluvím o vás.(1.1.2008)

Nájsť v žánri romantickej komédie pár, medzi ktorým to iskrí, nie je len tak. O to viac mrzí, že keď sa to podarí, chýba kvalitnejší scenár, ako v tomto prípade. Mal som pocit, že film trval dlhšie ako sto minút a trochu sa rozpadá. Bullock má dvoch padnúcich hrdinov do svojich romantických filmov, Reevesa a Granta. Prvého do vážnejších a druhého do vtipnejších. S tým prvým to vychádza lepšie.(20.10.2007)

• sinp

Nevýrazná komedie může děkovat vyšším silám za účast mezinárodních hvězd, bez nichž by Láska s výstrahou sklouzla ještě o poznání níž. Grant opravdu nemá co hrát a tak není divu, že ho Sandra Bullocková převálcuje na celé čáře. Její výkon však kazí trapné přehrávání, jehož se dopouštějí jen řadový herci. Vtipu i romantiky je tam pramálo a samotný konec snad už ani nemůže být klišovitější.(18.7.2005)

Čekal jsem hodně a bohužel tentokrát v mé oblíbené kategorii "romantická komedie" pouze průměr. Průměrný scénář i režie, Sandra Bullock se snaží strhnout díky své produkci veškerou pozornost na svou postavu (ta to ovšem neutáhne ani náhodou) a Hugh Grantovi nezbývá větší prostor. Přesto díky němu a skvělé skladbě Counting Crows hvězdička navíc :)(29.9.2003)

• - George Wade (Hugh Grant) nosí hodinky značky Panerai Luminor. (dyfur)