Láska s výstrahou

• USA Two Weeks Notice (více)
Trailer

Liberálně vychovaná právnička Lucy je velmi chytrá, výmluvná a osobitá, trhlý poděs, který bojuje za spásu světa a ekologii. Marně brání staré brooklynské divadlo před demoliční četou. To je nakonec zbořeno. Mluvčím společnosti Wade Corporation je elegantní George Wade. A právě on napadne Lucy na ulici kvůli budově Občanského centra. Její argumenty zneužije při interview, ale současně si uvědomí, že dívka je možná právě tím, co potřebuje. Nabídne jí místo právní poradkyně. Lucy nejprve odmítne, ale získá ji slibem, že nezboří Občanské centrum a dá jí na starosti všechny dobročinné akce společnosti. Když ji odvolá ze svatby jejích nejmilejších přátel jen proto, že potřebuje vybrat oblek, Lucy dá výpověď. Podle smlouvy však může odejít pouze tehdy, pokud jí dá výpověď zaměstnavatel… (TV Nova)

Trailer

golfista

Čekal jsem hodně a bohužel tentokrát v mé oblíbené kategorii "romantická komedie" pouze průměr. Průměrný scénář i režie, Sandra Bullock se snaží strhnout díky své produkci veškerou pozornost na svou postavu (ta to ovšem neutáhne ani náhodou) a Hugh Grantovi nezbývá větší prostor. Přesto díky němu a skvělé skladbě Counting Crows hvězdička navíc :) ()

tron

„Prečo ti to vždy pripadá také zábavné?" - "Ťažko povedať.“ Z tohto filmu nemusíte vidieť veľa, aby ste pochopili, že máte čo dočinenia s priemernosťou, ktorá sa ani nesnaží byť čímsi viac. Ako Hugh Grant (AKO NA VEC), tak snáď i Sandra Bullocková (NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ), majú sem tam šťastie na dobré úlohy, ale tentokrát im to napriek hŕstke zábavných scénok príliš nevyšlo. Klasický príklad filmu s vtipným a šarmantným trailerom, ale nie je to ani taký podpriemer, ako niektoré iné filmy, v ktorých Sandra Bullocková hrala. ()

Oskar

Opravdu vtipná místa se (hlavně v dialozích) najdou, ne že ne. Celá první půlka je vlastně docela svěží, ale jak říká G. B. Shaw, i šťastná hodina má jen 60 minut. Celé to působí spíš tak, že Grant a Bullocková se coby dva matadoři žánru zdáli producentům jako dobré lákadlo a scénář se jim šil na míru tak, aby se vzájemně co nejvíc ošlehali jízlivostmi. To funguje, ale spíš jako sourozenecké pošťuchování než milostné jiskření. 60% ()

Gemini

Překvapte mě něčím, vzýval jsem tvůrce už někdy kolem dvacáté minuty. A ono nic, až do konce. Láska S Výstrahou je jen další z tisíců variací na téma jak se úplně odlišní On a Ona hledali, až se našli, tak nějak se nesnášeli, pak se sblížili, pak se to zmršilo, pak si uvědomili, že nejsou dokonalí, a byla z toho láska až za hrob a hranice přirozeného práva. Ano, scénář je drobátko originální (anebo tak zhovadilý, nedovedu se rozhodnout), ale u Granta i Bullockové jde podle mě o naprostou profesionální rutinu, a to "jiskření" jsem nějak neviděl. 50% ()

KevSpa

Další zcela průměrná hollywoodská romantická komedie. Veškerá její zajímavost tkví v hereckém obsazení. Po herecké "exhibici" v Jak na věc, je tentokrát projev Hugha Granta překvapivě střídmý a většinu snímku táhne Sandra Bullock. Bez těchto dvou by šlo o dost nudnou záležitost s několika málo vtipnými scénami. ()

• Komunitní centrum na Coney Islandu je ve skutečnosti budova Childs Restaurant Building, která měla být pouhý měsíc po uvedení filmu zbourána. K tomu však nedošlo, jelikož Komise pro ochranu památek města New York označila budovu za památku. (veronikajel)
  • Budova, kterou se postava Sandry Bullock a jejích dvou společníků na začátku filmu snažila zachránit, byla kdysi divadlem a nyní je kostelem, který se nachází na 175 St. a Broadway v NYC. Budova byla také použita k natáčení scény indického paláce ve filmu Guru (2002). (veronikajel)
  • Lucy (Sandra Bullock) si objedná čínské jídlo od „pana Wonga“. Ve filmu Zatímco jsi spal (1995) postava Sandry Bullock, také jménem Lucy, říká: „Objednáte si chow mein v hodnotě 10 dolarů od pana Wonga, přinesou vám ho až ke dveřím.“ (veronikajel)