Ztraceni v Paříži

(festivalový název)
  • Francie Paris pieds nus (více)

Fiona žije v Kanade usporiadaným a striktne vedeným životom. To sa prudko zmení, keď dostane uslzený list od svojej 93-ročnej tety Marthy, ktorá žije v Paríži. Neváha a okamžite za ňou odcestuje. Po príchode však zistí, že teta náhle zmizla. Začne ju hystericky hľadať, pričom zažíva jednu pohromu za druhou. Príde aj o svoj nadmerne veľký červený batoh, kde má všetky veci. Ten si prisvojil priateľský bezdomovec Dom, ktorý sa do Fiony zamiluje... Bláznivá komédia so skvele načasovanými gagmi a humornými fintami choreograficky odkazuje a so cťou nadväzuje na grotesky Charlieho Chaplina a Jacquesa Tatiho. (Art Film Fest)

BOURQUE

Nejednotná a nie príliš sympatická réžia. Príbeh taký, kde by sa dal využiť typický Francúzky humor, ale nie je využitý. Bohužiaľ, film patrí do kategórie, na ktorý po videní rýchlo zabudnete. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

zelvicka.

Milá francouzská komedie se vším všudy a kanadskou popletou. Dvě výborná taneční čísla a pařížský výhled navrch. ()

PEZ

Novodobá groteska. Divadelné prevedenie hodené do mesta. Avšak neskutočne vtipné a milé. Opäť sa raz francúzi ukázali, že sú majstri komédie. Po dlhej dobe sme sa fakt nasmiali, jednoznačne odporúčam. V malej roli sa objaví aj legendárny Pierre Richard. Film bodoval na menších festivaloch (Denver, Mill Valley Film Festival etc.). (Cinematik 2017) ()