poster

Náš člověk v Havaně

 • anglický

  Our Man in Havana

Komedie

Velká Británie, 1959, 111 min

 • Marek 11
  ****

  Inteligentní komedie z pera Grahama Greena ironizující fungování britských zpravodajských služeb. Na natáčení se sešla plejáda skvělých herců, vyzdvihování jejich hereckých výkonů by bylo nošením dříví do lesa. Film se natáčel přímo na Kubě a to krátce po svrhnutí Batisty. Režisér Carol Reed natočil podle Greenovy předlohy již výtečný snímek The Third Man.(23.10.2011)

 • DaViD´82
  ****

  Díky tomu, že Graham Greene platil (a stále platí) za jednoho z vůbec nejlepších spisovatelů na poli seriózních špionážních románů, tak si mohl dovolit napsat odlehčenější verzi téhož. I když odlehčenější... On je to v jádru také zcela seriózní špionážní thriller se vším všudy; jen ten hlavní hrdina z lidu a byrokratický rozměr to tentokrát odlehčují. A i ta úsměvnost je střídmá a založená spíše na tom, že víte jak by se v situacích, do kterých se Wormold dostává, zachoval standardní hrdina tohoto žánru.(30.12.2013)

 • flyboyeda
  ****

  Vyborna - velmi lehka az elegantni komedie odehravajici se na Kube pred prevratem Fidela, naprosto uzasnej Alec Guinness predstavujici v te dobe na Kube prebyvajiciho obchodnika s vysavaci, co je naverbovan britskou tajnou sluzbou za ucelem spionaze, jenze chlapik na to nema moc povahu (ale taky nechce prijit o zajimavou financni odmenu), a tak si hodne vymysli a v knize Shakespeara, kterou mel vyuzit coby zdroj komunikacniho kodu, si cte spise pro radost. Jenze kolem nej se na zaklade jeho depesi plnych fiktivnich nesmyslu zacnou dit podivne veci... velmi doporucuji!(22.6.2012)

 • Martin741
  *****

  Pre mna suverenne najlepsi fim rezisera Carla Reeda /Night train to Munich, 3rd man/. Perfektne su vykreslene realie Kuby pre revoluciou Fidela castra, ale nejde o spionazny film , ale o komediu so spionaznou tematikou. Genialne jke zobrazena spionazna sit agentov, ktora jestvuje len na papieri, ale veci sa komplikuju. To divaka privadza do varu, tempo je fakt genialnme, ani cvilu som sa nenudil. Dialogy - tak perfektne rozhovory som este nepocul, ide o nahlaskovany film, kde som doslova sedel prizvarany pri kompe, abny mi nic neuslo. Kubanske realie 50. rokov k tomu, vyborny Burl Ives /Kocka na rozpalene Plechove Strese/, genialna bola aj Maureen O´ Hara. Pre mna su 3rd man a Our man in Havana suverenne najlepsie filmy Carla Reeda . 98 %(11.11.2017)

 • Javert
  ****

  Sympatická špionážní komedie ze staré školy. První třetina s Cowardem je za plný počet, pak bohužel tempo lehce upadá, ale ne tak výrazně, abyste měli chuť sahat na tlačítko "fast forward". Guinness opět ultrasympatický za každé situace - dokonce i v tropické Havaně. A dámu s flaštičkami musím stoprocentně vyzkoušet. :)(17.1.2010)

 • - Graham Green mimo jiné nějakou dobu žil na Kubě, a také byl agentem britské tajné služby. (Teodorik)

 • - Natočeno podle románu Grahama Greena "Náš člověk v Havaně", autor poté napsal i scénář. (Teodorik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace