Krásy Řecka: Od hor k pobřeží (TV seriál)

• Německo

Griechenland: Von den Gipfeln bis ans Meer

Greece! From the Mountains to the Shoreline

Dokumentární

Německo, 2016, 5x45 min (Alternativní: 5x52 min)

Johannes Backes

Jörg Adams

Řecko je země, kterou si člověk nesplete, a pokud máte dobrého kameramana, snad o něm ani nelze natočit špatný dokument. Tady se vždy během každého dílu vydáme do nějaké oblasti, kde se seznámíme s krajinou, architekturou, ale také nějakým místním zvykem. Moc povedené.(11.12.2018)

Zrovna včera jsem se vrátil z kurzu v Polsku, kde byla slečna z řeckých Thesaloniky. Až při dnešním sledování dokumentu jsem si uvědomil, že toto město znám pod názvem Soluň. Je mu věnována snad půlka dílu, ale nedozvěděl jsem se, jaký tam mají kulturní a noční život, protože v Řecku je turista snadno přepamátkován.(20.12.2018)

• RottenFox

Tak na tenhle vícedílný dokument jsem se velmi těšil. Řecko mám velmi rád, každý rok tam trávíme část roku cestováním a poznáváním. Ale tenhle dokument je hrozná slátanina. Ta jedna hvězdička je za to, že tam občas člověk zahlédne na záběru nějakou pěknou krajinku jeho milované země. Ale upřímně, u každé epizody jsem měl problém vůbec dokoukat do konce.(22.1.2019)

Záběry z výšky, proto jsem to chtěl vidět. Ale koho zajímá, jak kde pasou kozy? Mě moc ne.(1.3.2019)

Do Řecka jezdím pravidelně, zamiloval jsem si to tam.Krásná příroda, skvělí lidé, chutné jídlo, spousta památek, přívětivé klima, žhavé slunce a překrásné moře.A hory..Tenhle seriál je naprosto vynikající.Škoda, že člověk žije jen jednou.Je toho mnoho, co by stálo za návštěvu.(20.12.2018)