L -Eru-

• Japonsko L-エル-

Film ukazuje život mladé ženy L (Eru), kterak hledá lásku. Příběh je založený na albu „L-Eru-” (L-エル-)“. Jedná se o sólový projekt Acid Black Cherry japonského muzikanta yasua. (Zíza)

Zíza

Hodně zvláštní, tragický, umělecký – aneb jak se tu říká artový – snímek založený na 4. albu skupiny Acid Black Cherry. Právě to album vypráví příběh Eru, který nakonec dostal tuhle filmovou podobu. Není tedy divu, že to částečně působí jako dlouhý video klip, zároveň o ovšem působí i jako divadelní inscenace. Přestože film vypráví o tragickém životě nevýrazné ženy, jež byla zřejmě muži milována díky/kvůli hezkému obličeji a milému vystupování (tedy až na toho jednoho), tak jsem nedokázala mít hrdinku ráda. Přišla mi neuvěřitelně plochá (prsa tedy má). Hirose Alice je krásná a myslím si, že se toho zhostila, jak se jen dalo, ale režie byla slabší, takže to nakonec nemá náležitý impakt. V podstatě takový bídníkovský příběh, skoro jako by to napsal Victor Hugo. Ale můžete o Eru a jejích mužích přemýšlet. Kdo byl nejhorší. Kdo byl nejlepší. A proč. Titulky. ()