Euforie (festivalový název)

Eufória

(festivalový název)

Švédsko / Německo, 2017, 98 min

• sochoking

Celkom som prekvapený, že v záhlaví k filmu nie je spomenutý Mark Stanley , ktorého som nedávno videl v hlavnej úlohe v psychologickej pochmúrnej dráme Dark River .V tejto snímke hrá tiež jednu z podstatných rolí a je smutné, že chlapík, ktorému v tomto filme nefunguje ''péro'' nemá tu, na tejto strane, nahodené ani svoje meno! No mňa by to asi určite sralo... Osobne mi film nesadol. Na Evu Green s jej lesbickým účesom som sa nedokázal pozerať a charakter, ktorý hrala, zase vystáť! Obe segry riešili vzťah s matkou, ktorá vo filme ani nevystupuje (čo mne osobne dosť vadí) a teda nevieme, či máme byť nasraní na ňu, alebo na ktorúkoľvek zo sestier. Možno vám sa to bude ľúbiť, takže na základe môjho komentu by som film neodsudzoval.(12.7.2018)

• Aljak

Depresiareň par excellence! To by mi samo o sebe vôbec neprekážalo, keby to celé nebolo také mdlé, nevýrazné a nudné. Keď už dejová stránka filmu bola oničom, mohli to zachrániť aspoň kvalitnejšie dialógy - ale tých tu bolo bohužiaľ ako šafránu, a pritom takáto téma ponúkala dosť priestoru na zaujímavejšie rozhovory a filozofovania o živote a smrti. Nech sa snažím akokoľvek, ťažko tu nájsť niečo, čo by ma nejako výraznejšie upútalo. A to som si od toho hereckého obsadenia sľuboval oveľa viac.(1.8.2018)

Eufória je presný opak toho, čo pri tomto filme zažijete. Teda jedine, že by ste milovali smrteľné choroby a smrť. Vtedy to bude pre vás vzrušujúci zážitok. Pochmúrny príbeh je vycibrený silnými dialógmi a veľmi kvalitnými hereckými výkonmi oboch zúčastnených, ktoré naozaj vyzerali ako sestry. Dalo sa to pozrieť. Len nechápem, či všetci hodnotiaci videli tento film dosť dobre. Taký diskutér sochoking sa sťažuje, že vo filme ani raz nevidel postavu matky, ktorá je 5 rokov mrtvá...(15.7.2018)

• krchopetra

Eva Green na nerozpoznanie, Alicia Vikander opäť precítená a dôveryhodná. Film o podivnom detstve a podivnom vzťahu dvoch sestier, ktorý sa od problémov a nezhôd oprostí až vtedy, keď je už trocha neskoro. Mierne depresívne a dejovo rozťahané, ale herečky pozornosť diváka celkom udržiavajú. A bonus. Ak chcete vidieť sólový odviazaný tanec Tywina Lanistera, pusťte si tento film. Geniálny herec.(1.7.2018)

Režisérka vrší klišé na klišé a ani nesnaží s něčím jiným přijít. Vše, co se mezi sestrami odehrávalo, u mě vyvolávalo pocit, že už jsem to někde viděl a nejspíš tomu tak i bylo. I ty hádky, která se spolu vedly, měly to nejohranější téma. No a kromě toho, že jde o znovunalezení sourozenecké symbiózy, tak samozřejmě jde i o znovunalezení sama sebe v podání mladší ze sester. Děj se dá prostě odhadnout takřka do puntíku a to mě nebaví. Ale bavily mě herečky. Jak Alicie Vikander, tak Eva Green hrají excelentně a chabý scénář a režii doslova vlečou alespoň k průměru. S jiným obsazením by to skončilo někde na hranici odpadu. 50%(23.9.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torrontu. (sirjohn)

• - Natáčení probíhalo v Bavorsku (Německo). (sirjohn)

• - V květnu 2016 bylo oznámeno založení společnosti Vikarious Production, patřící herečce Alicia Vikander. První počin společnosti bylo podílení se na tomto filmu. (sirjohn)