Deobeulyu (TV seriál)

W

W: Two Worlds

Akční / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2016, 16x60 min

K W jsem přistupoval s velkým očekáváním a to bylo zprvu více než naplněno. Do děje jsem by zažraný natolik, že bych nevnímal ani milión vad, pouze jsem si užíval skvělý pocit, který ve mě tento seriál utvářel. V hlavě mi zároveň znělo jediné slovo a to: „Nářez"!! K mému neštěstí se však zmíněný pocit zhroutil v době, kdy zhruba v polovině celého seriálu došlo k drastickému zaseknutí děje a tím také k následnému napáchání velkých škod v jeho pokračování. Buď jsem se v tu chvíli probral z deliria a W byl už od začátku takový, a nebo se opravdu něco změnilo. Sám sebe jsem se začal v duchu ptát: „Co se změnilo, že už mě to tak netáhne?" Nekecám když označím příběh W za geniální, zvraty za nečekané, přitom až na pár výjimek logicky vysvětlitelné, postavy za sympatické, a soundtrack za námrdovej (i přes svou přeúpravu známých skladeb, což není u JK seriálu zrovna neobvyklé), jenomže i přes všechno tohle tam bylo něco, co kazilo můj celkový dojem. Než jsem stačil na cokoliv chytit podezření, tak mi to docvaklo. Uspěchanost příchozích scén a zvratů byla tím největším problémem. Nebyl dostatek času na prohloubení většiny probíhajících scén a tím na mě začaly působit velice povrchně. Další vadou na kráse tohoto jinak dobrého seriálu je dějová nevyrovnanost. Ze začátku se řeší přibližně z 80% děj a z 20% vztah těch dvou, v polovině je to přesně naopak a u konce se to všechno tak nějak zamíchá dohromady. Samozřejmě je to jen můj subjektivní pocit, ale vyrovnat propojení děje s rozvíjením vztahů, tak věřím, že by se mi W líbil mnohem více. Našli by se i jiné mírné nelogičnosti, např. teorie o propojení dvou reálných světů, jenž by mělo být zapříčiněno předmětným komixem, což mi ale přišlo jako velká hloupost. Ještě musím zmínit jednu hodně výraznou věc, která se mi honila hlavou a tou je nepřirozená hloupost lidí reálného světa. Ti se setkávají s hlavní hrdinkou v reálném světě, a poté ono následné setkání vidí v komixu, přičemž jim nepřijde nic zvláštní a nevedou žádné otázky tímto směrem. ■ „Jsem jedna z těch, kteří si přejí, aby měl tvůj příběh šťastný konec." Tato slova jsem Han Hyo-Joo opravdu věřil. Její neverbální projev jim dal život a ty mě obklopily hřejivým obětím.(15.9.2016)

Tady se někomu něco dost vymklo z rukou, v některých z pozdějších dílů jsem už docela uvažovala, že to stopnu, protože se tam dělo tolik nelogičností a věcí, které odporovaly nastaveným pravidlům obou světů, že mi to už začalo docela lézt na nervy. Nicméně jsem to neudělala, dokoukala jsem a v závěru hodnotím jako lehký nadprůměr. Když pominu kouzelnou hlavní dvojici, tak musím ocenit spoustu parádních (a zřejmě i originálních) nápadů a vychytávek, které autoři dokázali vytřískat propojením reálnýho a komiksovýho světa. Na druhou stranu mě o to víc mrzí, že tyto nápady v zápětí neodkázali pořádně využít, anebo je využili tak, že to postrádalo logiku.. Ale celkově mám z W dobrej pocit.(12.1.2017)

• skretik

hm... ako to nazvat.... tie opakovania a vracania sa v deji nazvem "dejove linie"... prva dejova linia super (na 5*)... druha dejova linia bola paradny chaos, ale dala sa stale skusnut, ze je to predsa len sucastou komiksu (na 3-4*)... dalsia dejova linia bola s prepacenim bullshit (1*-odpad), stvrta dejova linia dalsi odpad, ale trocha mensi ako ten predtym (1-2*)... piata dejova linia co ja viem... ak ste sa nestracali doteraz, tak teraz uz urcite ano... takze celkovo BY BOL tento serial paradny, superny... keby sa ho korejci nesnazili napasovat na ten svoj klasicky 16 epizodovy ramec a skoncili by to pri prvej dejovej linii... skoda dobreho napadu(9.10.2017)

W pro mne nebylo těžké ohodnotit. Do první poloviny skvělá, promyšlená a pěkná podívaná. Asi už lze tušit jak to pak na člověka působilo po přehoupnutí do druhé poloviny, kdy se vše absolutně nevím ani jak změnilo a seriál se snažil protáhnout děj a vůbec celou tu myšlenku do nezdárného konce. Konec jako takový byl už opravdu poslední kapkou. Nelogičnost a vůbec mi to tedy nepřišlo jako happyend. Je mi to docela líto, protože to mělo super myšlenku a tak nějak jsem si i zvykla v průběhu na Lee Suka, ale tohle se jim opravdu nepovedlo.(12.9.2017)

Poté, co se na monitoru objevilo "W final episode", mám podobné pocity jako Bláznivý pes, věřím a jdu psát komentář, protože nechci (na rozdíl od Bláznivého psa) čekat týden (ale on vlastně nečeká). Prostě. Seriál, ve kterém jsem okolo dvanácté epizody v duchu prosil o chvíli oddychu. Nedá se říci, že tento seriál člověka "drží". Tento seriál člověka "vycucává". Má za sebou x epizod, x emocí a ještě musí dál přemýšlet.(9.9.2016)