poster

Tráva - dějiny hulení (festivalový název)

 • Kanada

  Grass

 • český

  Tráva: Historie marihuany

  (festivalový název)

Dokumentární

Kanada, 1999, 79 min

Režie:

Ron Mann

Kamera:

Robert Fresco
 • kinej
  ****

  Výbrorný objektivní dokument o hisotrii hulení v Americe. Nejlepší jsou propagační materiály natočené vládou. opravdu výplach, naše československé filmové týdeníky jsou proti tomu hadr. Úplná dikatura. A to nemyslim ironicky. Jsem rád, že v takové zemi jako je Amerika, nemusím žít. Jsem přesvědčen, že jsme momentálně více svobodná země. Obdobím hulení jsem si taky prošel, a mám k němu určité výhrady, ale to co provadí testosteronem přetékající americká vláda je fakt až moc. Film se nesnaží říct žádný názor, jen nám promítá staré materiály.(4.12.2006)

 • showxman
  ***

  Nejenom film dokumentární, ale i komedie. Alespoň mně to tak během této ucelené exkurze legislativou USA přišlo. Velmi dobrý hudební i "klipový" výběr. Zkrátka kvalitní mozaika. Silné 3*.(20.4.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $313,039Tržby Celosvetovo $-(4.6.2009)

 • Hellboy
  ****

  Režie: Ron Mann. Pěkný a hlavně zábavný "dokument", který má veeelmi speciální střih a zřejmě nenápadně manipuluje s historií a fakty, což mi ale moc nevadí - jde tu především o ty naprosto úžasné scény ze starých filmů. Uplně nejvíc mě dostal paranoidní kuřák marihuany z kultovního filmu Reefer Madness (1936), který se šíleným zábleskem v očích nařizuje ženě u klavíru: Hrajte rychleji...rychleji...ještě rychleji...hrajte rychleji! Já vím co chcete..chcete mě zabít! :D PS: co se týče "kinejova" komentáře: objektivní dokument to teda vážně moc není a film se SNAŽÍ říct názor - jen nám promítá staré materiály, což je ale ještě komentováno Woody Harrelsonem(21.5.2008)

 • JimiH
  ***

  Opravdu spíše historický dokument, kterému chybí nějaká podrobnější analýza problému ať už v minulosti nebo v současnosti. Příliš sleduje chování vlády a církve a ignoruje chyby / přínosy druhé strany (uživatelů a zastánců). Přesto jde o zábavný snímek.(12.5.2009)

 • - Woody Harrelson film okomentoval bez nároku na honorář. (JayZak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace