Řecké fíky

Heinz Hölscher

Gerhard Heinz

Karl Spiehs
  • LindaSv

Odpad je slabé slovo. Pokud by existoval nějaký silnější výraz (a nebyl přitom vulgární), ráda bych to ve spojení s tímto filmem použila! Mohu hodnotit pouze prvních dvacet minut filmu, protože déle to nešlo vydržet. Přemýšlím, jestli hodnotit něco tak strašného jako tento film není také ztráta času. Na filmu není nic zábavného, a už vůbec ne erotického! Takže popis filmu erotická komedie je dost zavádějící! Není mi zcela jasné, o co hlavní hrdinka ve filmu usiluje. Jestli totiž byla jejím hlavním cílem snaha, aby jí někdo vojel, a pak ty chudáky, co to chtěli udělat, nakopala do koulí, tak v tom jaksi postrádám smysl a logiku. Mínus sto osmdesát tisíc hvězdiček!(19.12.2013)

Jasne ze dej,zapletka,pointa atd je o nicem.., Ale co taky cekat od lechtive eroticke komedie? Ja se bavil,uzil si kozicek zde prezentovanych a vubec... Pokud clovek neni puritan nebo nabozensky fanatik,film si uzije... Dost se mi libila scena se seladonem v hotelu. Jinak vsechny musim varovat,film je velmi zastaraly. Strasne moc zenske nahoty a zadne nasili ani krev ....(31.1.2012)

České znění vyrobilo studio Audit pro Vapet Production: Ve výsledky pak zhruba třicítku postav namluvilo asi sedm herců, přičemž Petr Oliva a Tonda Navrátil každý asi osm postav. Pokud si Vapeti myslí, že diváci jsou tupé ovce a nepoznají to (anebo jim to nevadí), mýlí se.____A teď už k filmu. Softsoftporno béčkové kategorie, které však můžete vyhledat pro idylickou letní atmosféru, hřejivě vhodnou v těchto zasněžených a promrzlých dnech (7.2.2010). Betty Vergès je sice více svlečená než oblečená, ukažte mi však prstem toho pokrytce, kterému by to vadilo. Je vtipné, když někdo sepsuje tenhle film, a pak dá pět hvězdiček třeba takové užvaněné slátanině, jako je Sex ve městě :-) "Fíky" se totiž alespoň netváří vznešeně. EDIT: Natáčelo se i na Hydře!(7.2.2010)

• Jacques-ds

Tragický film. Nemá žádnou přidanou hodnotu, je naprosto prázdný a povrchní. Hlavní představitelka je sice docela pohledná a na její tělo (resp. prsa) koukáte velkou část filmu, ale ani to celkový dojem nezachraňuje. Film se ani nedá pořádně zařadit, jakoby režisér sám netušil, co vlastně točí. O dabingu se nebudu ani zmiňovat. Doslova o prsa utekl tenhle film hodnocení "odpad".(2.1.2012)

• F.W.Colqhoun

Zakoupeno na DVD jako dvojfilm společně se Třemi Švédkami v Tyrolích. Jakoby nultý díl Nymfomanky v režii Tinto Brasse. Film jsme si opatřil na základě důrazného Perotinova doporučení se mu na sto honů vyhnout. I když to mnou otřáslo (hned několikrát - nebyl jsem s to to zhlédnout v kuse), je pár důvodů, proč jsem rád, že jsem si se Siggim Götzem zavdal. Především se mohu chlubit, že jsem film viděl; v jistých kruzích by to mohlo něco znamenat. Hovořit o plnění filmových bobříků by sice mohlo svádět k zavádějícím interpretacím, ale budiž. Schéma oddysey, na které režisér hrdě staví, je natolik univerzální, že jde naplnit čímkoliv. Siggi se rozhodl, že ho naplní obsahem tak řídkým, že lze skoro hovořit o ničem, což je vlastně dost originální. Přestože se ve filmu rojí nepřetržitě nádherné nahé ženské, Řecké fíky naprosto nepřerušeně nudí, i když fascinují vybroušeně debilními dialogy a dějovými zvraty jako z táborové besídky. Hlavní hrdinka Patricia, ultimátní píča, skončí po zásluze v náručí buzny - to ve filmu sice řečeno není, ale představitel osudového muže Claus Richt to věru nezapře. Filmu se přes všechny boty a totální amatérštinu daří produkovat jedinečnou atmosféru, iluzi jakéhosi paralelního světa, o hodně jednoduššího, než je ten skutečný. Na jeho opojnosti má zásluhu především autor soundtracku Gerhard Heinz; slizká dojčárna Fly Away Girl nemá chybu. Jestli se jednou vrátím do Řecka... Škoda, že jsem to neviděl v sedmé třídě. Užil bych si to stejně jako Horká kola.(28.5.2017)