Therapy

Dvojica mladých policajtov vedie vyšetrovanie na základe nálezu starých video nahrávok, ktoré boli nájdené v opustenom, schátralom dome. Kým počiatočné zábery zachytávajú okamihy plné voľnej zábavy, tie zvyšné vykresľujú udalosti, ktoré dávajú jasne najavo, že Jane a Simon budú musieť konať omnoho rýchlejšie, ako sa domnievali. V ich rukách sa totiž ocitli životy mladých ľudí, ktorí čelia nepredstaviteľnému zlu. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Francúzsky "F.F.", vďaka výberu prostredia, disponujúci veľmi solídnou, hutnou atmosférou, ktorý miestami, viac než slušne zamrazí. "Therapy", je obohatený, aj o klasické, údajne klišé prvky, ako lakačky (je ich len pár), pričom na mňa takto spracovaný horor, pôsobí ako balzam na ubolenú dušu. Ja stále hovorím, že je omnoho lepšie, sa v rámci žánru pohrávať so "svetlom a tmou", ako sa všemožne snažiť zaujať niečím, načo tvorcovia nemajú finančné prostriedky. Ono by sa tomu dalo vytknúť kadečo (logika a pod.), no pre mňa je to i tak, za málo peňazí, veľa muziky. A práve preto, tá (neopodstatnená) "4". Veľká spokojnosť .. ()