poster

San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen

 • japonský

  三大怪獣 地球最大の決戦

 • japonský

  San daikaijű: Chikyu saidai no kessen

 • anglický

  Ghidorah, the Three-Headed Monster

Sci-Fi

Japonsko, 1964, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mol
  **

  三大怪獣 地球最大の決戦 Slabší rozjezd, kde první polovina filmu nedokáže diváka upoutat. Monstra se v plné parádě ukáží od půlky snímku, ale pak už je to jízda. Král Ghiborah má neskutečně drtivou sílu a jeho blesky rozmetají vše v okolí. Není divu, že se proti němu museli spojit hned tři kaiju. Vyobrazení boje je ovšem trošku fádnější a z monster nevyzařuje to temno, strach a smrt jako v prvních dvou filmech. Když totiž Rodan mlátí Godzillu svým zobákem, tak mi to spíš připadá, jako kdyby si malé dítě hrálo s dvěma dinosauřími hračkami. Ale kouká se na to parádně. Hlavně, když Gojira hází kamení. Ultimátní to nástroj pro tuto unleashed beast!(13.3.2018)

 • zelvopyr
  *****

  Jsem uchvácen a nadšen. Nádherně dějem nabitý film s monstry, které se zde chovají jako v nějakém profiwrestlingovém mači. Nejdřív se Godzilla dozví, že se Radon vyhrabal z lávy sopky Aso, kde byl od minula zasypán. Tak si pospíší do Japonska, aby si to rozdali na férovku. Mezitím dorazí zlý padouch Ghidora z Venuše a chystá se připravit Zemi stejný osud jako Venuši, tj. zničení. Princezna, která cestou do Japonska na útěku před skupinou atentátníků vypadne při explozi z letadla, se bací do hlavy. Tím se projeví její geneticky daná schopnost věštit, protože její předkové byli (jako řada lidí na Zemi) taky z Venuše, přiletěli sem v době její zkázy. Díky věštění zlých časů se spojí se známými miniaturními vílami, které telepaticky komunikují s Mothrou, a spolu s psychiatrem, policistou a televizní reportérkou vymyslí plán na porážku Ghidory, kterou zařídí Mothra tím, že Godzillu a Radona trochu ukecá a trochu zpacifikuje. Celé je to se slušnými hereckými výkony, docela solidními triky, hezkou přírodou a kopou vtipných scén. A aby nedošlo k nedorozumění, vtipné jsou hlavně boje monster... ale nikoli tak, že byste se smáli, jak je to blbé -- smějete se, jak je to rozpustilé a jak mají všechny příšery osobnosti a styl... no jak píšu, takový wrestling... P.S. kdybych mohl, tak si dám Mothru do oblíbených hereček :)(12.2.2012)

 • kaylin
  ****

  „San daikaijû: Chikyû saidai no kessen“ je příběhově převratný snímek, alespoň tedy v rámci celé gojirovské série. Co mi ale moc nesedlo, to byly některé efekty. Je vidět, že Japonci to celkem hráli i na odlehčení a sem tam vložili nějaký ten vtípek, ale pohyby monster už nejsou tak ladné a je strašně moc vidět, když je v masce ještěra člověk. Trochu překvapí, že triky stále dělá ten samý legendární Eiji Tsuburaya. Tohle je ale pořád výborná monster zábava pro milovníky kaiju filmů. A nejen pro ně.(25.5.2014)

 • ledzepfan
  ****

  Ale jó-je to v pohodě. Ghidorah je ukázkový arogantní zmrd a Mothra-ve svém larválním stádiu-musí použít všechny své diplomatické schopnosti a psychologické fintičky aby Godzillu a Rodana přesvědčila, že ty jejich žabomyší války jsou naprosto bezvýznamné vedle planetární zkázy, kterou přináší ten trojhlavej zasran. Oba dva sice chvilku tak trochu dělají zagorku ale nakonec uznají, že má moudrá Mothra pravdu a hvězdné trio může přejít do protiútoku. A je to bitka vpravdě epická. No posuďte sami=Mothra na hřbetě Rodana stříká z výšky své lepidlo na Ghidoraha, kterého Godzilla drzením za ocas a kousáním do krků drží v šachu-no prostě luxus.. Dokonce Godzila dovolí Mothře zakousnout se do špičky ocasu-a to je gesto přímo epických rozměrů :D.. Lidskovenušanská linka je tam tak trochu navíc a občas brzdila tempo ale není to nic hrozného....... Poučení z filmu?=Když se spolu dokážou domluvit monstra a spojí své síly pro dobrou věc-proč by to nedokázali lidé? žeano :D.. Uvažoval jsem o třech hvězdách, ale když jsou tam ty monstra čtyřy.......... ;)(2.8.2013)

 • Kmotr76
  ***

  Zatím nejvíce monster v jednom filmu o Godzille a historicky první Godzilla-ochránce - to slibuje parádní podívanou. První půl hodina mi přišla ještě nudnější než začátky předchozích dílů. Monstrům to tentokrát nějak trvalo. Vše se změnilo vynořením Rodana ze sopky a následným objevením se Godzilly. King Ghidorah se vylíhne z meteoritu brzy po té. Druhá půlhodina je již zábavnější díky soubojům Rodana s Godzillou (geniální je jakýsi "šutr tenis" - Godzilla vrhne kámen, Rodan ho odhlavičkuje, Godzilla odbxne zase na hlavu Rodanovi - toto se opakuje asi pětkrát) a pustošením měst Ghidorahem. Pořád je ale mnoho nudných scén bez monster. Ta pravá "show" přichází až s příchodem moudré Mothry (pobavil mě její uražený odchod), která logickými argumenty přesvědčí Rodana s Godzillou, aby spojily síly proti zlovolnému Ghidorahovi. A tady začíná pravý masakr. Godzilla kope šutry na Ghidoraha, zatímco Mothra se mu zakusuje do ocasu a Rodan zmateně poletuje. Ghidorah se nevzdává, šlehá žluté paprsky, které odhazují nepřátelské příšery desítky metrů daleko. Monstra brzy začnou bojovat sehraně - Mothra vyleze na Rodana a stříká na Ghidoraha sliz, Godzilla ho zatím tahá za ocas. Nakonec ho odhodí a zlomený Ghidorah se vzdá a odletí... *-*-*-* Přesvědčil jsem vás vyčerpávajícím popisem, jaký je to "výtečný" film? Doufám, že jo... 3,5*(29.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace