Reklama

Reklama

San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen

  • Japonsko 三大怪獣 地球最大の決戦 (více)
Trailer

Obsahy(1)

V pořadí páty film ze série o Godzille, přičemž poněkud matoucí může být, že japonský ani anglický název její jméno neobsahuje. Tentokrát Japonsko pustoší King Ghidorah, trojhlavé létající monstrum vylíhnuté z meteoritu. Ve stejnou chvíli spolu bojují Godzilla a Rodan, obří ptakoještěr. Je na Mothře, larvě gigantické můry, aby oba nepřátele přesvědčila, že je lépe spojit síly proti mnohem strašnějšímu monstru Ghidorahovi. Přelomový film, kdy se z Godzilly stává spíše ochránce japonských ostrovů než jejich ničitel. Rovněž filmové zrození King Ghidoraha, aktéra mnoha jiných "kaiju" filmů. (Ertai)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ishiro Honda se v pátém pokračování rozhodl experimentovat a zcela tak pozměnil svou dosavadní tvůrčí myšlenku. Nadešel čas skloubit své oblíbené monster movies se scifi žánrem a tímto krokem odstartoval průlom této série. Japonští diváci se tak museli smířit s tím, že jejich milovaná monstra ((Gojira, Rodan, Mosura,…) přestanou být filmovým postrachem Japonska a stanou se z nich ochránci naší planety. Někteří tento krok odsuzovali, ale našlo se i hodně těch, jenž se nenadálé situaci přizpůsobili a posléze si další díly zamilovali. Dali tak šanci vzniknout dalším zhruba dvaadvaceti filmům. Přiznám se však, že ze začátku jsem byl z toho snímku hodně rozladěný, protože první půlhodinu se toho moc zajímavého nedělo a poněkud nudné dialogy, mě pomalu ale jistě uspávali. Začal jsem se v duchu ptát, zda výbuch letadla nebyl snad tím jediným, co tu uvidím. Naštěstí s příchodem starých známých, započala zábava. Opět došlo na ničení papundeklových modelů a množství „humorných“ soubojů. V minulosti to možná bylo pro Japonce terno, ale dnešní divák se tomu už musí jen zasmát. Bitky herců v kostýmech však i po letech vypadají „kouzelně“. Za nejpěknější zážitek považuji Ghidorahovo zrození. Také zápletka s vrahy a princeznou tomu všemu vlilo pozitivní náboj. 60% ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Jsem uchvácen a nadšen. Nádherně dějem nabitý film s monstry, které se zde chovají jako v nějakém profiwrestlingovém mači. Nejdřív se Godzilla dozví, že se Radon vyhrabal z lávy sopky Aso, kde byl od minula zasypán. Tak si pospíší do Japonska, aby si to rozdali na férovku. Mezitím dorazí zlý padouch Ghidora z Venuše a chystá se připravit Zemi stejný osud jako Venuši, tj. zničení. Princezna, která cestou do Japonska na útěku před skupinou atentátníků vypadne při explozi z letadla, se bací do hlavy. Tím se projeví její geneticky daná schopnost věštit, protože její předkové byli (jako řada lidí na Zemi) taky z Venuše, přiletěli sem v době její zkázy. Díky věštění zlých časů se spojí se známými miniaturními vílami, které telepaticky komunikují s Mothrou, a spolu s psychiatrem, policistou a televizní reportérkou vymyslí plán na porážku Ghidory, kterou zařídí Mothra tím, že Godzillu a Radona trochu ukecá a trochu zpacifikuje. Celé je to se slušnými hereckými výkony, docela solidními triky, hezkou přírodou a kopou vtipných scén. A aby nedošlo k nedorozumění, vtipné jsou hlavně boje monster... ale nikoli tak, že byste se smáli, jak je to blbé -- smějete se, jak je to rozpustilé a jak mají všechny příšery osobnosti a styl... no jak píšu, takový wrestling... P.S. kdybych mohl, tak si dám Mothru do oblíbených hereček :) ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Klasika, která stále baví, pokud přistoupíte na pravidla hry a vše, co je typické pro tento žánr. Úvodní hudba je jak z Bonda, jindy zní zlověstně jak ze starých dobrých hororů. Našinec si užije čtyři dnes již kultovní monstra a samozřejmě četné souboje a střety mezi nimi. Nakonec dojde na týmovou práci - šutráky a pavučinová vlákna vše jistí. Kromě finálního souboje má svůj půvab atmosferické zrození King Ghidoraha. Mothra sice zůstává housenkou, ale jak se ukáže, i tak může být právoplatným členem týmu. Ničení modelů domů, silnic a mostů může vypadat úsměvně, současně je ale dobré si uvědomit, kolik práce a úsilí jejich postavení muselo stát. A kdo těmito filmy žije, rozhodně si to musí vychutnat. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Překombinované a přitom zdlouhavé - zajímavá kombinace. Řeší se tu tolik věcí, že pomalu nikdo nemá čas věnovat se nějakému Godzillovi, což je poněkud legrační, když se to tak vezme. A když už jsou tu najednou čtyři monstra (z nichž jen Godzilla a Mothra vypadají trochu k světu) a řeší se, které s jakým kamarádí, čekal bych zajímavější finále. Jo a jen tak mimochodem: nikdy by nemělo dojít ke scéně, ve které si ta monstra spolu povídají... prostě ne. ()

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejsrandovnějších Godzill. To se prostě musí vidět! Na začátku je to sice zdlouhavé,ale příchodem všech ČTYŘ monster na scénu se rozjede jedna z nejlepších bitek v této sérii. Jako první se probudí Rodan a hned za ním Godzilla. Jakmile se tito dva setkají,začne mezi nimi souboj,u kterého jsem se pozvracel smíchy. Ten,kdo tohle vymyslel,musel být naprostý magor nebo úžasný génius. Mezitím příjde na scénu King Ghidorah,který začne pustošit Japonsko. Ghidorah nejde zastavit a tak dvě víly z předchozího dílu vyvolají Mothru(larvu). Mothra nejdříve dorazí k Rodanovi a Godzille. Nejdříve na každého z nich pustí svojí pavučinu a pak si s nimi rozumně popovídá,aby je usmířila. Hned potom se Mothra vrhne proti Ghidorahovi. Ghidorah je ale silnější. V tom tam příjdou usmíření Godzilla a Rodan a společně s Mothrou nakopají Ghidorahovi zadek. Pak už se jen lidé s Godzillou,Rodanem a Mothrou rozloučí a máme tu Happy End. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama