poster

San daikaijű: Chikyu saidai no kessen

 • japonský

  三大怪獣 地球最大の決戦

 • anglický

  Ghidorah, the Three-Headed Monster

Sci-Fi

Japonsko, 1964, 92 min

Režie:

Iširó Honda

Hudba:

Akira Ifukube
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BigDeal
  ****

  Prvýkrát sa mi počas Godzilieho filmu stalo, že som nemal chuť preskakovať ľudské pasáže. Netvrdím, že išlo o prepracované postavy a prelomový príbeh, no odvážim sa povedať, že bol OK. Napriek tomu, áno, aj tak by to chcelo viac času pre monštrá, v nich sa totiž nachádzajú čisté klenoty: Chechtajúca sa Godzilla, prekladaný pokec s Mothrou, či cool záver, v ktorom sa mlátia 4 monštrá naraz. 70%(29.12.2014)

 • SOLOM.
  ***

  Ishiro Honda se v pátém pokračování rozhodl experimentovat a zcela tak pozměnil svou dosavadní tvůrčí myšlenku. Nadešel čas skloubit své oblíbené monster movies se scifi žánrem a tímto krokem odstartoval průlom této série. Japonští diváci se tak museli smířit s tím, že jejich milovaná monstra ((Gojira, Rodan, Mosura,…) přestanou být filmovým postrachem Japonska a stanou se z nich ochránci naší planety. Někteří tento krok odsuzovali, ale našlo se i hodně těch, jenž se nenadálé situaci přizpůsobili a posléze si další díly zamilovali. Dali tak šanci vzniknout dalším zhruba dvaadvaceti filmům. Přiznám se však, že ze začátku jsem byl z toho snímku hodně rozladěný, protože první půlhodinu se toho moc zajímavého nedělo a poněkud nudné dialogy, mě pomalu ale jistě uspávali. Začal jsem se v duchu ptát, zda výbuch letadla nebyl snad tím jediným, co tu uvidím. Naštěstí s příchodem starých známých, započala zábava. Opět došlo na ničení papundeklových modelů a množství „humorných“ soubojů. V minulosti to možná bylo pro Japonce terno, ale dnešní divák se tomu už musí jen zasmát. Bitky herců v kostýmech však i po letech vypadají „kouzelně“. Za nejpěknější zážitek považuji Ghidorahovo zrození. Také zápletka s vrahy a princeznou tomu všemu vlilo pozitivní náboj. 60%(12.9.2012)

 • Spinosaurus
  *****

  Jedna z nejsrandovnějších Godzill. To se prostě musí vidět! Na začátku je to sice zdlouhavé,ale příchodem všech ČTYŘ monster na scénu se rozjede jedna z nejlepších bitek v této sérii. Jako první se probudí Rodan a hned za ním Godzilla. Jakmile se tito dva setkají,začne mezi nimi souboj,u kterého jsem se pozvracel smíchy. Ten,kdo tohle vymyslel,musel být naprostý magor nebo úžasný génius. Mezitím příjde na scénu King Ghidorah,který začne pustošit Japonsko. Ghidorah nejde zastavit a tak dvě víly z předchozího dílu vyvolají Mothru(larvu). Mothra nejdříve dorazí k Rodanovi a Godzille. Nejdříve na každého z nich pustí svojí pavučinu a pak si s nimi rozumně popovídá,aby je usmířila. Hned potom se Mothra vrhne proti Ghidorahovi. Ghidorah je ale silnější. V tom tam příjdou usmíření Godzilla a Rodan a společně s Mothrou nakopají Ghidorahovi zadek. Pak už se jen lidé s Godzillou,Rodanem a Mothrou rozloučí a máme tu Happy End.(24.2.2007)

 • Kmotr76
  ***

  Zatím nejvíce monster v jednom filmu o Godzille a historicky první Godzilla-ochránce - to slibuje parádní podívanou. První půl hodina mi přišla ještě nudnější než začátky předchozích dílů. Monstrům to tentokrát nějak trvalo. Vše se změnilo vynořením Rodana ze sopky a následným objevením se Godzilly. King Ghidorah se vylíhne z meteoritu brzy po té. Druhá půlhodina je již zábavnější díky soubojům Rodana s Godzillou (geniální je jakýsi "šutr tenis" - Godzilla vrhne kámen, Rodan ho odhlavičkuje, Godzilla odbxne zase na hlavu Rodanovi - toto se opakuje asi pětkrát) a pustošením měst Ghidorahem. Pořád je ale mnoho nudných scén bez monster. Ta pravá "show" přichází až s příchodem moudré Mothry (pobavil mě její uražený odchod), která logickými argumenty přesvědčí Rodana s Godzillou, aby spojily síly proti zlovolnému Ghidorahovi. A tady začíná pravý masakr. Godzilla kope šutry na Ghidoraha, zatímco Mothra se mu zakusuje do ocasu a Rodan zmateně poletuje. Ghidorah se nevzdává, šlehá žluté paprsky, které odhazují nepřátelské příšery desítky metrů daleko. Monstra brzy začnou bojovat sehraně - Mothra vyleze na Rodana a stříká na Ghidoraha sliz, Godzilla ho zatím tahá za ocas. Nakonec ho odhodí a zlomený Ghidorah se vzdá a odletí... *-*-*-* Přesvědčil jsem vás vyčerpávajícím popisem, jaký je to "výtečný" film? Doufám, že jo... 3,5*(29.6.2014)

 • zelvopyr
  *****

  Jsem uchvácen a nadšen. Nádherně dějem nabitý film s monstry, které se zde chovají jako v nějakém profiwrestlingovém mači. Nejdřív se Godzilla dozví, že se Radon vyhrabal z lávy sopky Aso, kde byl od minula zasypán. Tak si pospíší do Japonska, aby si to rozdali na férovku. Mezitím dorazí zlý padouch Ghidora z Venuše a chystá se připravit Zemi stejný osud jako Venuši, tj. zničení. Princezna, která cestou do Japonska na útěku před skupinou atentátníků vypadne při explozi z letadla, se bací do hlavy. Tím se projeví její geneticky daná schopnost věštit, protože její předkové byli (jako řada lidí na Zemi) taky z Venuše, přiletěli sem v době její zkázy. Díky věštění zlých časů se spojí se známými miniaturními vílami, které telepaticky komunikují s Mothrou, a spolu s psychiatrem, policistou a televizní reportérkou vymyslí plán na porážku Ghidory, kterou zařídí Mothra tím, že Godzillu a Radona trochu ukecá a trochu zpacifikuje. Celé je to se slušnými hereckými výkony, docela solidními triky, hezkou přírodou a kopou vtipných scén. A aby nedošlo k nedorozumění, vtipné jsou hlavně boje monster... ale nikoli tak, že byste se smáli, jak je to blbé -- smějete se, jak je to rozpustilé a jak mají všechny příšery osobnosti a styl... no jak píšu, takový wrestling... P.S. kdybych mohl, tak si dám Mothru do oblíbených hereček :)(12.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace