Bowling for Columbine

Dokumentární / Drama

Kanada / USA / Německo, 2002, 115 min

Michael Moore

Jeff Gibbs

Jo jo. America is great country! Vlastně se tam všichni mají rádi, jsou si navzájem dobrými sousedy. A občas jenom občas tam nějakýmu uvědomělýmu občanovi z domobrany hrábne a odpálí barák nebo dvěma studentům jebne zahrajou si bowling a pak vystřílí školu. do hajzlu proč v takový laskavý a ohleduplný zemi z lidma totálně zmanipulovanýma státem a zprávami v tv ještě nežiju?! Moore je možná manipulátor a levičák, ale vykresluje svoji vizi, tak precizně, že se chvílema smějete chvílema vás mrazí. Dokonalost.100%(7.7.2014)

Michael Moore píchá klackem s hovnem na konci do vnitřní zbrojní politiky USA. Jako berličku pro ilustraci fatálních dopadů používá tragické události na škole Columbine, kde krev tekla ve velkém. Dokument se tedy zaobírá více prvky jako střelba v Columbine, výroba a prodej zbraní, Mooreho bezostyšné rytí do úředníků, prodejců a zástupců zbrojovek. Palec nahoru.(26.1.2014)

Michael Moore je velice nápaditý filmař. Samotnou tragédii v Columbine se naštěstí nesnažil nijak odlehčovat, ale jinak to byla celkem zábava, ať už jeho vlastní (převážně komentář a střih) či vypůjčená (Chris Rock, South Park). Škoda jen té demagogie, pak když hází nějaké cifry bez uvedení jejich původu či roku platnosti, nejspíš bych si je radši někde ověřil. To víte, média občas zkreslují realitu.(27.10.2004)

Michaela opravdu můžu a ať už se ujme jakéhokoli tématu, vždycky jsem v údivu. Jedna věc je, jestli ho člověk považuje za režiséra, který jen manipuluje s lidmi a nebo věc druhá, že ho člověk bere jako osobu, která dělá to, co ho baví a snaží se ostatním předat to, co zjístil a že je to sakra dobrej materiál .. a přesně takhle bych viděla i hodnocení jeho díla. Nemám co dodat, výborný kousek.(31.10.2008)

Je mi jasné, že objektivitu Michael Moore zahodill spolu s plenou a od té doby si prostě jede (a určitě i nadále pojede) svým stylem. Ale víte co? Je to přehlídka sarkasmu a ironie a to mám rád, i když je to občas přitežené za vlasy. Mně tenhle druh dokumentů vždycky bavil. Co je ten důvod, proč přivřu oči nad celkem zásadními nedostatky? Tak už třeba tolik, kolik takováhle blbina dokáže naštvat lidí a jak se kvůli ní dokáží hádat do krve. Nechápu moc argumenty "Moore mi nutí svůj pohled!". Nutí? Prostě jenom ukáže svůj názor a vy si z něj vyberete, co chcete. Na tohle se musí dívat s nadhledem a nevzhlížet k Bowling jako k modle. Zajímavé to bylo, zábavné to bylo, myšlneku to mělo...líbilo.(17.8.2009)

• - Michael Moore donutil svým konáním společnost K-Mart, aby přestala prodávat střelivo. (vyfuk)

• - Film měl v první verzi šest hodin. (Kulmon)

• - Nejvíce výdělečný dokumentární film všech dob. (Kulmon)