Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Modrooký postrach je zpět – a bude se mstít... Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě každý. Modrooký samorost cestuje z místa na místo, vyhledává vrahy a další odsouzence k trestu smrti a pomocí speciálně upravené oprátky jim pomáhá přežít vlastní smrt. Tyto své dlužníky pak využívá k menším prácičkám jako vydírání či zastrašování; brzy je však čeká větší úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django totiž kdysi přišel o ženu, kterou nade vše miloval, a nebude mít klid, dokud její zhoubce nebude za svůj čin náležitě potrestán. Čas odplaty právě nadešel… Snímek z roku 1968 volně navazuje na slavný Corbucciho western Django, namísto Franca Nera však postavu vychytralého pistolníka hraje Terence Hill. Rolí charismatických záporáků se ujali Horst Frank a George Eastman, režisér Ferdinando Baldi ubral oproti Corbuccimu na syrovosti a přidal na humoru a dialozích. Závěrečné vyrovnání je nicméně velmi působivé a film se tak v sérii djangovských westernů řadí k těm nejpovedenějším. (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

alchac 

všechny recenze uživatele

Tak tento špageťák velmi příjemně překvapil - pro mě osobně je určitě daleko lepší, než originál. Nejsou tu žádná hlušší místa, která mě silně iritovala v původním Djangovi, padouši jsou správně padoušští, Hill je správně drsný (i když mi tedy dělalo strašný problém si na něj zvyknout v nekomediální roli). Dočkáme se i "povinné" scény s kulometem, která, i když byla předvídatelná jako počasí na Sahaře, se vážně povedla. No a navíc to má opravdu sqělý soundtrack - pominu-li nedostižné morriconovské, tak určitě patří do naprosté špičky (vlastně ne, z úcty k maestrovi kecám - hudba tu je lepší, než v řadě filmů s muzikou od pana M.). ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Pro mne docela zklamání. Táhne se to jak smrad, spousta okecávaček, ale hlavně nelogického chování postav. SPOILERY. Třeba u úvodního přepadení dají jistící ránu smrti vozkovi, ale Djangovi ne. Taky nevíme, co Djanga tak táhlo k tomu padouchovi, charakter se moc nemění, takže musel být hajzl už předtím. A co to je za nápad udržovat si jako bandu mstitelů odsouzené na smrt? A pak je filmařsky hodit přes palubu jedním mexikáncem? Líbí se mi scéna na hřbitově, která působí jako slušný prequel daleko lepšímu Djangovi s Francem Nerem. Líbí se mi i scéna „podej mi tu pistoli za hlaveň“. Ale celkově je to takové upocené, se skoky v ději, nelogičnostmi, které mne štvaly. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

K tomu, aby si člověk uvědomil, jaký je originální Django klenot, si stačí pustit tento o dva roky mladší "prequel". O tom, že Terence Hill je tou nejlepší možnou náhradou za Franca Nera, není pochyb. Téměř všechno ostatní je ale strašné. Pokud si nechcete kazit chuť celým tímto (značně nepovedeným) snímkem, pusťte si to zhruba v čase od 1:14 do 1:17. Toto je jediná skutečně povedená scéna z celého filmu. Jediná, která dělá původnímu Djangovi čest. Zbytek nestojí za nic. ()

Korbitch 

všechny recenze uživatele

První souboj na pistole hned v 5. minutě? To mi bylo jasný, že tenhle film se s tim mazat nebude. Bohužel se tvůrci nemazali ani se scénářem, takže se nám během filmu objeví tolik wtf, stejně jako uhrů na obličeji náctilété smažky po provařeném víkendu. I přes krátkou stopáž jsem se párkrát přistihnul, jak mi padaj víka a dalo to hodně odříkání to dojet na jeden zátah. Není to vtipný ani nadsazený, jen rádoby drsný. Ale holt je to furt Terence! ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Django (Terence Hill) je fiktivní postava, která se objevuje v řadě spaghetti westernů. Původně ho hrál Franco Nero v italském filmu Django (1966), od té doby se objevil ve 31 filmech. (sator)
  • Po úspěchu westernových komedií s Budem Spencerem a Terencem Hillem byl tento film v Německu v 70. letech předabován a uveden jako komedie. Obsah byl zcela změněn a stopáž zkrácena na 82 minut. Django (Terence Hill), zde pojmenován Joe, tu dokonce několikrát mluví o Budu Spencerovi a odkazuje na společné filmy s ním. (odpadlik123)

Reklama

Reklama