Ať žije Django!

Django Sees Red

And Now Prepare Your Grave

Western / Akční

Itálie, 1968, 88 min

Každý pohled na Terence Hilla mi i přes skvělou imitaci Franco Nera bude na tváří probouzet úsměv. Ať se mračí sebevíc, prostě to nefunguje. Ani ta banda nevinně odsouzených, které v tomto filmu zachrání před šibenicí, ho nebere zcela vážně a podfoukne ho. Ale vážně. Tento film o Djangovi má o fous větší spád než originál, skoro stejného hrdinu, fajn písničku a docela dobrý příběh. A to je trochu problém, protože podobných filmů (nejen o Djangovi) jsou tucty. Ten původní svou odtažitostí hlavního hrdiny a corbucciovsky pomalejším tempem vytvořil kult. Hillův Django se sympatickým úšklebkem je prostě fajn až moc. Ale ten závěr na hřbitově je parádní!(19.1.2013)

Tak tento špageťák velmi příjemně překvapil - pro mě osobně je určitě daleko lepší, než originál. Nejsou tu žádná hlušší místa, která mě silně iritovala v původním Djangovi, padouši jsou správně padoušští, Hill je správně drsný (i když mi tedy dělalo strašný problém si na něj zvyknout v nekomediální roli). Dočkáme se i "povinné" scény s kulometem, která, i když byla předvídatelná jako počasí na Sahaře, se vážně povedla. No a navíc to má opravdu sqělý soundtrack - pominu-li nedostižné morriconovské, tak určitě patří do naprosté špičky (vlastně ne, z úcty k maestrovi kecám - hudba tu je lepší, než v řadě filmů s muzikou od pana M.).(22.4.2013)

Film jsem stáhnul jen kvůli Hillovi, jenže s klasickým spaghetti westernem si prostě nevím rady. Je tu zkrátka všechno co už jsem viděl tisíckrát - osamělý mstitel, ultra záporný záporák, podrazy, spousta mrtvých. Za zmínku stojí pěkná hudba a perfektní akční scény (přepadení dostavníku, boj v noci, finále).(4.10.2014)

Nie som si istý nakoľko ide o oficiálnu časť série, ale nie je to zlý film. Ale ani výnimočný. Nemá toľko originálnych prvkov ako "jednotka", ale vo výsledku je len o trochu slabšia. Zásluhu na tom má aj scenár, kde postupne ani neviete, kto má byť hlavný záporák a po zastrelený pár adeptov, začne film strácať na napätí i zaujímavosti. Vďaka tomu pôsobí finále takmer famózne - skôr to však pripisujem tomu, že som už nečakal takúto priam nevyhnutnú scénu... Hill dobrý, ale jeho postava mohla mať trochu väčšiu hĺbku...(25.11.2014)

• Mr.Apache

K tomu, aby si člověk uvědomil, jaký je originální Django klenot, si stačí pustit tento o dva roky mladší "prequel". O tom, že Terence Hill je tou nejlepší možnou náhradou za Franca Nera, není pochyb. Téměř všechno ostatní je ale strašné. Pokud si nechcete kazit chuť celým tímto (značně nepovedeným) snímkem, pusťte si to zhruba v čase od 1:14 do 1:17. Toto je jediná skutečně povedená scéna z celého filmu. Jediná, která dělá původnímu Djangovi čest. Zbytek nestojí za nic.(13.7.2019)

• - Po úspěchu westernových komedií s Budem Spencerem a Terencem Hillem byl tento film v Německu v 70. letech předabován a uveden jako komedie. Obsah byl zcela změněn a stopáž zkrácena na 82 minut. Django (Terence Hill), zde pojmenován Joe, tu dokonce několikrát mluví o Budu Spencerovi a odkazuje na společné filmy s ním. (odpadlik123)