Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě téměř každý. Modrooký urostlý muž cestuje z místa na místa, aby jménem zákona potrestal vrahy a další zločince, které soud odsoudil k trestu smrti. Avšak Django tyto muže nezabíjí, i když to tak na první pohled vypadá. Díky speciálně upravené oprátce odsouzenci přežívají vlastní smrt a pak jako stíny sledují toho, kdo jim daroval život. Django jich zatím využívá k zastrašování obyčejných lidí, kteří se postavili proti místním boháčům vlastnícím téměř všechnu půdu v okolí, ale všichni tuší, že jednoho dne od něj dostanou úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django mezitím promýšlí do všech podrobností plán pomsty. Kdysi dávno mu totiž jeho nejlepší přítel zabil ženu, kterou nade vše miloval. Django přísahal, že nebude mít klid, dokud David Barry nebude za svůj čin náležitě potrestán. Nyní se zdá, že čas odplaty nadešel... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

K tomu, aby si člověk uvědomil, jaký je originální Django klenot, si stačí pustit tento o dva roky mladší "prequel". O tom, že Terence Hill je tou nejlepší možnou náhradou za Franca Nera, není pochyb. Téměř všechno ostatní je ale strašné. Pokud si nechcete kazit chuť celým tímto (značně nepovedeným) snímkem, pusťte si to zhruba v čase od 1:14 do 1:17. Toto je jediná skutečně povedená scéna z celého filmu. Jediná, která dělá původnímu Djangovi čest. Zbytek nestojí za nic. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Nie som si istý nakoľko ide o oficiálnu časť série, ale nie je to zlý film. Ale ani výnimočný. Nemá toľko originálnych prvkov ako "jednotka", ale vo výsledku je len o trochu slabšia. Zásluhu na tom má aj scenár, kde postupne ani neviete, kto má byť hlavný záporák a po zastrelený pár adeptov, začne film strácať na napätí i zaujímavosti. Vďaka tomu pôsobí finále takmer famózne - skôr to však pripisujem tomu, že som už nečakal takúto priam nevyhnutnú scénu... Hill dobrý, ale jeho postava mohla mať trochu väčšiu hĺbku... ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Terence Hill je minimálně stejně dobrý jako Franco Nero, záporáci jsou skvěle démoničtí (modrooký Horst Frank, drsný dlouhán George Eastman), hudba skvělá a celé je to příjemně svižné. Takový lepší průměr, ale asi jediný poživatelný z toho nepřeberného množství Djangových sequelů. 60%. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Terence Hill jako Django, stejné modré oči, stejný ohoz , ale o nějaký ten pátek míň, protože Preparati la bara ! by se dal brát de facto jako prequel Corbucciho Djanga. Ze začátku jsem si vůbec nemohl zvyknout, Baldiho pojetí je daleko hravější a ukecanější než syrový a mlčenlivý originál, komické postavičky, zejména poštmistr, mne přímo iritovaly a Hill přes všechnu snahu prostě není Nero. Postupem času jsem ale srovnávání hodil za hlavu, šlo to celkem snadno, protože příběh se vcelku povedl, Django začal být temnější a duo záporáků Frank a Eastman prostě nemohlo zklamat. Nakonec přišlo ještě Djangovo přímo epické vyrovnání s oběma zloduchy a já byl nadmíru spokojen. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Pro mne docela zklamání. Táhne se to jak smrad, spousta okecávaček, ale hlavně nelogického chování postav. SPOILERY. Třeba u úvodního přepadení dají jistící ránu smrti vozkovi, ale Djangovi ne. Taky nevíme, co Djanga tak táhlo k tomu padouchovi, charakter se moc nemění, takže musel být hajzl už předtím. A co to je za nápad udržovat si jako bandu mstitelů odsouzené na smrt? A pak je filmařsky hodit přes palubu jedním mexikáncem? Líbí se mi scéna na hřbitově, která působí jako slušný prequel daleko lepšímu Djangovi s Francem Nerem. Líbí se mi i scéna „podej mi tu pistoli za hlaveň“. Ale celkově je to takové upocené, se skoky v ději, nelogičnostmi, které mne štvaly. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Po úspěchu westernových komedií s Budem Spencerem a Terencem Hillem byl tento film v Německu v 70. letech předabován a uveden jako komedie. Obsah byl zcela změněn a stopáž zkrácena na 82 minut. Django (Terence Hill), zde pojmenován Joe, tu dokonce několikrát mluví o Budu Spencerovi a odkazuje na společné filmy s ním. (odpadlik123)

Reklama

Reklama