Námorný seržant Mike Stevens (Armie Hammer) dostane rozkaz zlikvidovať v púšti vodcu teroristickej bunky. Mike je dobrý sniper, ale v rozhodujúcej chvíli zaváha a situácia sa osudovo zvráti. Spolu s kolegom Tommym (Tom Cullen) sa musia dať na útek a bežia priamo do mínového poľa, kde Mike stúpi ľavou nohou na mínu. Úplne sám a bez možnosti pohybu musí prežiť najbližších 52 hodín. Tak dlho totiž trvá záchranná misia, ktorý by mu mohla zachrániť život. Ide len o to, či to psychicky a fyzicky vydrží. Pátrajú po ňom teroristi, ohrozujú predátori, slnko, smäd a blíži sa piesočná búrka... (TV JOJ)

Vabr

Hodně oceňuju filmy, který se odehrávají na jednom místě během krátký doby. Zvlášť vždy důvod, proč tam postavy musí být. Líbily se mi moc emoce, který hlavní hrdina zažívá, používání flashbacků a 1st person view. Tohle výborně Mina zvládla a udělalo mi to radost. Ve spoustě momentech zvládne být sakra intenzivní (hádejte, kdy asi 😄). Hlavní postava je velmi sympatická. Chování postav je podle mě přesně ukázkově reálné. Drama vibe byl báječně odvedený taky a hodně se mi líbilo, jak se všechno na konci ,,slepilo'' dohromady. Celkově to mělo všechno odvedený na výbornou a a dost oceňuji kameru. Vyhodnocení: Tahle myšlenka mi utkvěla v hlavě: Tohle byl jeho poslední krok. Dost výstižná a smutná. ()

3DD!3

Kterak americký voják neuposlechl rozkaz a Alláh ho ztrestal. Kouzelný nápad o chlapíkovi, který uprostřed pouště stoupl na minu a musí čekat 52 hodin než dorazí kamarádi z pyrotechnického útvaru má jednu velkou chybu a tou je délka. Armie Hammer přežívající v poušti je fajn, ale ve chvíli, kdy začne mít halucinace film stočí poselství od k přežití k žádosti o ruku a to je... divné. Mina má spoustu skvělých scén - písečná bouře, která přivane mrtvolu s baterií do vysílačky, ale odvane vysílačku, hladové vlky - ale nepřináší nic nového. Kouká se na to ale poměrně dobře a ta premisa je prostě neodolatelná. ()

sniper18

Postaviť celý film na tomto obľúbenom prvku z prevažne vojnových filmov, keď vojak skočí na mínu mi prišiel ako slušný nápad, síce sa tu toho dalo dosť pokaziť, ale veril som tomu a navyše filmy odohrávajúce sa na minimálnom priestore s jednou výraznou postavou sú väčšinou zaujímavé, preto som sa na Mine tešil a musím povedať, že som teda veľmi príjemne prekvapený, lepšie to už asi ani dopadnúť nemohlo. Už úvodná akcia mi prišla obstojná a hlavne umožní si obľúbiť hlavného hrdinu, Armie Hammer ma tu teda až prekvapivo dosť baviť, je to sympaťák, má dobre napísanú postavu a nemá to problém utiahnuť aj herecky. A celá časť na míne je podľa mňa v rámci možností skvelo zvládnutá, nechýba nejaká tá akcia, aj keď samozrejme nič veľké, ale aj tie nočné strety s vlkmi dokážu zaujať, rovnako ako jedna výraznejšia prestrelka, stretnutia s civilmi tiež zaujmú a rovnako ako aj v iných podobných filmoch si film síce musí pomáhať flashbackmi alebo nejakou tou paranoiou, čo mi často dokáže pokaziť celý film, ale tentoraz aj tu môžem len chváliť, flashbacky dokážu pridať na emóciách a tie paranoidné prvky sa mi zase zdali režijne a vizuálne veľmi vyspelé, na to, že sa nejedná o nejaký výrazný a ambiciózny film je to až prekvapivo skvelo podané. Len z toho finále mám teda poriadne rozporuplné pocity, je to síce originálne a možno aj trochu nečakané, aj keď v priebehu sa predsa len nejaké tie náznaky nájdu, ale inak to hlavného hrdinu, ktorého som si celý film vážil a fandil mu dosť poníži. Takže asi by som bol radšej za klasické a očakávané ukončenie, ale ani tomuto nemôžem uprieť zaujímavosť a takto si na neho budem spomínať dlhšie. A režijne tu nemám absolútne čo vytknúť, film nepotreboval žiadny vysoký rozpočet, ale aj tak má atraktívny vizuál, dobre zvládnutú akciu, fungujú emócie, rovnako ako paranoidné prvky, tu nemám čo vytnúť. A aj hudba sa mi celkom páčila. Takže pre mňa je Mine veľmi príjemné prekvapenie a bavilo ma to viac, než väčšina podobných a omnoho slávnejších filmov. Veľmi dobrý film. 78% ()

Shakers

Začiatok ma bavil a tým to skončilo. Ako Armie Hammer skočil na mínu a ako sa čas priblížil ku konečne dĺžke filmu, to začínalo byť čoraz viac nudné. Tvorcovia si vykopali hrob hlavne tým, že je film prišli dlhý, pretože stáť na míne celý film, kde sa skoro celý čas nič nedeje, to skrátka nemôže fungovať. Natočené je to pekne, keby sa to ale zostrihalo na takých 85 minút, určite by to nielen mňa viac bavilo, ale navyše by sa tam viac dialo a hlavne by to malo lepšie tempo. Záver filmu trošku predvídateľný, ale stále je fajn a radím ho medzi klady. 55% - 3* ()

Shitonit

Těžko popsatelný. Jako, film dobrej, napětí mi teklo ušima, koukat se na to dá dost dobře. Vo čem to je: Asi tak, jdou dva, a jeden je totální magor, že i gdybich nečet vo čom to je, tak by sem vjěděl, že je to ded men, jako že living zombí. Prostě pako, který jde jen proto, aby mohl dupnout na minu. Tak jdou jdou, čekám kdy vylítne do luftu, atd... záběry ultranapínavý, kydy vo hovnech, bla bla bla a najednou křáp, a urve mu to nohy. No a ten druhej, jakože sympaťák, lup, a šlápne si na plechovku, ale to předbíhám, páč si myslí že šláp taky na minu, a musí na ní stát, dokud se nestane zázrak. No a vše je jasněže špatně, vysílačka má kaput baterky, písek furt lítá do ksiftu, piju vlastní chcanky..jako ne já, já pil v gauči pivo, on pil chcanky, a povídá si s bludama, který jak ty dny je na jednom místě totálně v prdeli, se mu zjevujou. No a nakonec se nasere, páč nemůže dosáhnout na tu světlici, a kavalerie záchranná je už jako kousek, tak se nasere, no ne že by nebyl nasranej už dost.. A udělá hop a riskne skočit s tý plechovky v písku, o který se domnívá že to je mina, tak hopne hubou do písku, a je v pohodě. A vidí že to je vše jedno, a jinak, a život je o hovně, a vůbec. Odpálí světlici a je šlus. Film takovej jině jinej, skoro vanmenšou řekl bych, dost vypečená záležitost. ()

• Skladba v záverečných titulkoch nie je náhodná: je to pieseň, ktorú citovala postava Berbera (Clint Dyer) v scéne filmu. (Arsenal83)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v španielskej Barcelone. Scény z púšte boli filmované na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)