• Španělsko

Scénografie:

Mani Martínez

Kostýmy:

Coro Mateo

Po přečtení obsahu filmu bych si "Mine"nikdy, nikdy, nikdy nepustila, ale má drahá polovička mne přesvědčila, abychom to přeci jenom zkusili.. První polovina filmu pro mě byla příjemným překvapením.. Celé téma tvůrci pojali velmi pěkně poeticky i vojensky.. Druhou část ovšem již scénář utáhnout nedokáže a pozornost diváka hluboce opadá.. Vadila mi také průhledná zápletka s filosofickým přesahem.. Bohužel podívaná ve stylu "127 hodin" v army stylu nekoná.. "Mine" netrpělivým fanouškům rozhodně nedoporučuji :-)(7.7.2017)

Po snímcích ´Pohřben zaživa´ či ´127´ tu máme další drama jednotlivce na pokraji hrůzy a vlastní smrti. Africká poušť a voják jednou nohou stojící na mině. Má statisticky pouze 7% šance, že není funkční. Kavalerie je sice na cestě, ale než vlivem okolností dorazí, uběhne ještě mnoho hodin. Celkově víc jak jeden den. Psychologické drama poukazující na psychiku člověka v takové situaci, jeho prožitky, zážitky a snaze přežít. Striktně natočený snímek, který pochopí snad jen ten, kdo pamatuje základní vojenskou službu a vojenské cvičení ve vší parádě. Stát dlouhé hodiny na místě a nepohnout se, ve dne horko, v noci zima, hlad, žízeň, pomalu se dostavující bezmoc, zoufalství, deprese a halucinace. A pod nohou mina. Psychologický thriller se solidním příběhem velmi dobře natočený. Jen ten začátek vyznívá podivně. Je možné, aby odstřelovač z lidskosti odmítl splnit rozkaz jenom proto, že cíl je na svatbě? No, říká se, že ve válce je možné všechno, tak asi ano.(24.4.2017)

Alegória na 127 hodín, tentokrát s nohou namiesto ruky. Tých podobností tu nájdete hneď niekoľko, až na tú vtipnú stránku. Napriek malej produkčnej sile, dosť veľké prekvapenie, ktoré stojí za zhliadnutie. Skvelé napätie, nič čo by pôsobilo neomalene či trápne, dobré odbočky. Hammer výborne...ehm, stojí na míne. Zrejme len tých flashbackov ku koncu bolo priveľa, pretože divák stratí trochu prehľad čo je realita a čo nie. Finálne ''faux pas'' poteší i udiví. Fajn film.(26.2.2017)

Docela dobrý námět, který byl docela dobře ztvárněn a měl i celkem ucházející pointu, i když já bych klidně šel do něčeho drsnějšího. Armie Hammer tady přesvědčil, že sám celkem v pohodě utáhne celý film, jen by to chtělo trochu kompaktnější scénář, který by udržel celkovou sílu námětu. To se nepodařilo.(23.2.2017)

• Davies182

Tohle hodně bolelo. Mine je k uzoufání předvídatelnou sbírkou těch nejšablonovitějších armádních/válečných klišé, a taky film, jehož veškeré (na papíře možná silné) scény zabíjí nevhodná melodramatická hudba. Legračně přepálený akční začátek a roztříštěný emo konec bylo obojí vyloženě utrpením sledovat, jediným plusem filmu zůstává sem tam ucházející Hammer a prostřední část, drze opisující od 127 hodin. Videokazety na tyhle trapný low-budget céčkový paskvily!(6.4.2017)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v španielskej Barcelone. Scény z púšte boli filmované na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)