Námorný seržant Mike Stevens (Armie Hammer) dostane rozkaz zlikvidovať v púšti vodcu teroristickej bunky. Mike je dobrý sniper, ale v rozhodujúcej chvíli zaváha a situácia sa osudovo zvráti. Spolu s kolegom Tommym (Tom Cullen) sa musia dať na útek a bežia priamo do mínového poľa, kde Mike stúpi ľavou nohou na mínu. Úplne sám a bez možnosti pohybu musí prežiť najbližších 52 hodín. Tak dlho totiž trvá záchranná misia, ktorý by mu mohla zachrániť život. Ide len o to, či to psychicky a fyzicky vydrží. Pátrajú po ňom teroristi, ohrozujú predátori, slnko, smäd a blíži sa piesočná búrka... (TV JOJ)

3DD!3

Kterak americký voják neuposlechl rozkaz a Alláh ho ztrestal. Kouzelný nápad o chlapíkovi, který uprostřed pouště stoupl na minu a musí čekat 52 hodin než dorazí kamarádi z pyrotechnického útvaru má jednu velkou chybu a tou je délka. Armie Hammer přežívající v poušti je fajn, ale ve chvíli, kdy začne mít halucinace film stočí poselství od k přežití k žádosti o ruku a to je... divné. Mina má spoustu skvělých scén - písečná bouře, která přivane mrtvolu s baterií do vysílačky, ale odvane vysílačku, hladové vlky - ale nepřináší nic nového. Kouká se na to ale poměrně dobře a ta premisa je prostě neodolatelná. ()

Gilmour93

Zatímco při terapii u psychiatra se standardně sedí na gauči, mariňák Mike Stevens při ní stojí na kusu železa.. Italské autorské duo Fabio a Fabio zastávalo ještě před natáčením názor, že mít šarmanta Armieho Hammera v hlavní roli znamená pro jejich film smrt. Neměli pravdu, byl mrtvý už dávno.. Utopen v zbytečných monolozích, s ohledem na obsah šílené délce, nefunkčních halucinacích a papírem šustícím filozofování, při němž si voják stojící na nášlapné vartě ujasňuje životní priority (v tomto případě alespoň ještě jednou rozeznít Annalbell jeho výsosti paní Wallisové). Nestydatý spoiler: S myšlenkou na pískem zavátý rezavý berberský kastrol (či něco v tom smyslu) si už od začátku nelze nepohrávat.. ()

sniper18

Postaviť celý film na tomto obľúbenom prvku z prevažne vojnových filmov, keď vojak skočí na mínu mi prišiel ako slušný nápad, síce sa tu toho dalo dosť pokaziť, ale veril som tomu a navyše filmy odohrávajúce sa na minimálnom priestore s jednou výraznou postavou sú väčšinou zaujímavé, preto som sa na Mine tešil a musím povedať, že som teda veľmi príjemne prekvapený, lepšie to už asi ani dopadnúť nemohlo. Už úvodná akcia mi prišla obstojná a hlavne umožní si obľúbiť hlavného hrdinu, Armie Hammer ma tu teda až prekvapivo dosť baviť, je to sympaťák, má dobre napísanú postavu a nemá to problém utiahnuť aj herecky. A celá časť na míne je podľa mňa v rámci možností skvelo zvládnutá, nechýba nejaká tá akcia, aj keď samozrejme nič veľké, ale aj tie nočné strety s vlkmi dokážu zaujať, rovnako ako jedna výraznejšia prestrelka, stretnutia s civilmi tiež zaujmú a rovnako ako aj v iných podobných filmoch si film síce musí pomáhať flashbackmi alebo nejakou tou paranoiou, čo mi často dokáže pokaziť celý film, ale tentoraz aj tu môžem len chváliť, flashbacky dokážu pridať na emóciách a tie paranoidné prvky sa mi zase zdali režijne a vizuálne veľmi vyspelé, na to, že sa nejedná o nejaký výrazný a ambiciózny film je to až prekvapivo skvelo podané. Len z toho finále mám teda poriadne rozporuplné pocity, je to síce originálne a možno aj trochu nečakané, aj keď v priebehu sa predsa len nejaké tie náznaky nájdu, ale inak to hlavného hrdinu, ktorého som si celý film vážil a fandil mu dosť poníži. Takže asi by som bol radšej za klasické a očakávané ukončenie, ale ani tomuto nemôžem uprieť zaujímavosť a takto si na neho budem spomínať dlhšie. A režijne tu nemám absolútne čo vytknúť, film nepotreboval žiadny vysoký rozpočet, ale aj tak má atraktívny vizuál, dobre zvládnutú akciu, fungujú emócie, rovnako ako paranoidné prvky, tu nemám čo vytnúť. A aj hudba sa mi celkom páčila. Takže pre mňa je Mine veľmi príjemné prekvapenie a bavilo ma to viac, než väčšina podobných a omnoho slávnejších filmov. Veľmi dobrý film. 78% ()

emma53

Začátek nadějný a pak se to začalo hroutit, věřím, že měl halucinace, ale bylo jich nějak moc a pak SPOILER: myslím, že jako zkušený voják by měl tušit a kdyby trochu písku odhrabal, tak by mu to docvaklo, co mu říkal místní vesničan. KONEC SPOILERU. Tak si alespoň poskládal priority a vztahy v rodině........ doufám. ()

tron

Sú tu. Medzi nami. Filmy s minimom postáv a odohrávajúce sa na brutálne obmedzenom priestore (truhla, miestnosť, auto). Mína je ďalším z nich. A zároveň je ďalším dôkazom, že podobné záležitosti majú super zápletky, ale nie scenáre. Niečo také „extrémne“ proste, česť výnimkám, má šancu zaujať diváka počas krátkometrážnej stopáže, ale nie počas celovečernej. Takže spravidla po dobrom rozbehu a uchádzajúcom strede prichádza rozvláčne finále, ktoré diváka ubije do polokómy a nakoniec je rád, keď prídu titulky. Paradoxne, Mína získa napätie, drajv a atmosféru až ku koncu, kedy na rad príde viacero dosť solídne mrazivých flashbackov, ktoré vás možno dokonca až mierne dojmú. Poteší aj hlavný hrdina, ktorého nemáte chuť vlastnoručne zavraždiť, čo je veľké plus, pretože je to jeden z minima hercov, ktorých v tomto filme uvidíme. Nanešťastie niekomu „múdremu“ napadlo natiahnuť chabý námet až na takmer dve hodiny a to je (samo)vražedné. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v španielskej Barcelone. Scény z púšte boli filmované na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)