• Španělsko

Scénografie:

Mani Martínez

Kostýmy:

Coro Mateo

Po snímcích ´Pohřben zaživa´ či ´127´ tu máme další drama jednotlivce na pokraji hrůzy a vlastní smrti. Africká poušť a voják jednou nohou stojící na mině. Má statisticky pouze 7% šance, že není funkční. Kavalerie je sice na cestě, ale než vlivem okolností dorazí, uběhne ještě mnoho hodin. Celkově víc jak jeden den. Psychologické drama poukazující na psychiku člověka v takové situaci, jeho prožitky, zážitky a snaze přežít. Striktně natočený snímek, který pochopí snad jen ten, kdo pamatuje základní vojenskou službu a vojenské cvičení ve vší parádě. Stát dlouhé hodiny na místě a nepohnout se, ve dne horko, v noci zima, hlad, žízeň, pomalu se dostavující bezmoc, zoufalství, deprese a halucinace. A pod nohou mina. Psychologický thriller se solidním příběhem velmi dobře natočený. Jen ten začátek vyznívá podivně. Je možné, aby odstřelovač z lidskosti odmítl splnit rozkaz jenom proto, že cíl je na svatbě? No, říká se, že ve válce je možné všechno, tak asi ano.(24.4.2017)

• Davies182

Tohle hodně bolelo. Mine je k uzoufání předvídatelnou sbírkou těch nejšablonovitějších armádních/válečných klišé, a taky film, jehož veškeré (na papíře možná silné) scény zabíjí nevhodná melodramatická hudba. Legračně přepálený akční začátek a roztříštěný emo konec bylo obojí vyloženě utrpením sledovat, jediným plusem filmu zůstává sem tam ucházející Hammer a prostřední část, drze opisující od 127 hodin. Videokazety na tyhle trapný low-budget céčkový paskvily!(6.4.2017)

• Tuax

Hm, tak toto se nepovedlo, tedy aspoň pro mě. Čekal jsem minimálně nějakou napínavou atmosféru a ne že se to hodně brzy zvrhne v crazy záležitost, které se nedá nic věřit a k tomu přemíra snahy dodat tomu psychologické pozadí, které zmítá hlavní postavou, která tři dny stojí na mině... vážně? No už jeho první činnosti, které dělal, byly o tom, že nohu různě odlehčoval a zase, zvyšoval tlak, nevím no, přišlo mi to dost uhozené i s tím, že neudělal jako první to co by snad udělal každý a to, že by tu minu odhrabal a ne do ni píchal jen nožem. Jenže tím by nemohl být natočen tento film, že ano. Ty hovory s Berberem, které se nesly v antimilitaristickém rodinném duchu s poselstvím života, mě unavovaly, než bavily. Přišlo mi to silně natahované, zdlouhavé. Těžko si představit, že by se kterákoliv z těžších událostí která hlavní postavu potkala mohla nějak stát, už tu bouři by jisto jistě nepřečkal, natož útok pouštních šelem a už vůbec ne finální přestřelku, kde v tom svém stavu by bylo s podivem, kdyby vůbec zvedl zbraň natož tak to... a ještě k tomu to jak začal střílet do písku a najednou trefoval minu za minou okolo sebe, kde se jinak promenádoval berber a noční psiska. A on si tak snadno udělal krytí před palbou, to už jsem si fakt říkal, že tohle je pomalu na odpad. Nakonec budu tedy mírný a dám dvě hvězdy, přestože je to strašně nezvládnutá pohádka se vším všudy. A nejde ani říct, že vojenská pohádka, protože to je jen kostým, do kterého je to celé navlečené, ale nebylo to pro příběh to nejdůležitější.(27.3.2017)

Musím souhlasit s většinou komentářů k tomuto filmu.....Do třičtvrtě filmu to bylo super,naplej jsem byl jako struna,potom prostě ten čas potřebovali zalepit nějakyma vizema,což mě teda pořádně zklamalo....Na konci mě to donutilo se zasmát,ale nemohu napsat proč,jelikož bych prozradil celou pravdu :D....Za toho třičtvrtě filmu dávám 3 hvězdy.....(3.4.2017)

Docela dobrý námět, který byl docela dobře ztvárněn a měl i celkem ucházející pointu, i když já bych klidně šel do něčeho drsnějšího. Armie Hammer tady přesvědčil, že sám celkem v pohodě utáhne celý film, jen by to chtělo trochu kompaktnější scénář, který by udržel celkovou sílu námětu. To se nepodařilo.(23.2.2017)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v španielskej Barcelone. Scény z púšte boli filmované na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)