Dirk Gently's Holistic Detective Agency (TV seriál)

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2016 - 2017, 15 h 3 min (Minutáž: 8x60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (36)

Nejsem si jisty, co jsem to videl, ale libilo se mi to.(25.5.2017)

Po 3 epizodách – ujetý je to dost, humoru poskrovnu, spíš je nasírací, jakej je Dirk kokot a pablb.(20.11.2016)

Naprosto perfektní, jak se nikdo absolutně nemaže s nějakým alespoň rámcovým vysvětlováním či nesmělým uvedením do děje. Nasrat, tady to máte - holistický detektiv, holistický zabiják, Black Wing, The Rowdy 3, žralok v hotelovém penthousu, divní holohlaví týpci s kuší, proč ne, přeberte si to, jak chcete. Super ujeté se skvělým Barnettem a Woodem. Nejkouzelnější na tom je, že všechny tyhle šíblosti do sebe ve finále vskutku zapadnou a budou v rámci možností dávat smysl. Už abychom tu měli druhou sérii... 2. série bohužel (poněkud) zklamala. Prvních pár dílů panovalo naprosté nadšení ohledně návratu Dirka Gentlyho a všech bizarností a výstředností, které s tím souvisí, postupně však notně vychladalo. Příběh byl dle mého až příliš soustředěný na Wendimoor, v tomto světle se jevil Blackwing celkem irelevantní a ve finále i byl. Nějaké postavy (např. Bart) tu v podstatě nedostaly žádný prostor, tak se prostě tak nějak vezly s sebou, asi jako aby to vypadalo, že se na ně nezapomnělo. Dirk začal lézt na nervy tím, jak přibližně tak jednou za díl rezignoval a fňukal, že už to dělat nechce a že vždycky něco zesere a zůstanou po něm mrtvoly... Rád jsem se do světa DG vrátil, ale měla-li by třetí série být na podobné či nižší úrovni, tak jsem rád, že byl DG odpískán... 80% (1. série - 90%, 2. série - 70%)(28.4.2017)

Bláznivé dialogy jeden za druhým, bláznivá situace druhá za třetí, sem tam nějaká ta mrtvola... Ne, to nebylo přesné, mrtvola se tam vyskytuje každou chvíli a není to jedna a tatáž, převážená například v nějaké dodávce... Ne, to taky není přesný popis. Víte, co je přesný popis? Všechno je propojené. Možná byste si nevybrali holistickou detektivní kancelář Dirka Gentlyho na vyřešení vašeho problému, ale to neznamená, že si tatáž kancelář nevybere vás. V lepším případě za asistenta, v tom horším za protivníka. Pro fandy Douglase Adamse povinnost.(7.6.2017)

Takhle nějak by vypadal Doctor Who, kdyby se jeho tvůrci utrhli ze řetězu. A když už píšu utrhli... nějaké ty utrhnuté končetiny nebo porcování mačetou tu není nic neobvyklýho. Velkej dík všem, co maj tuhle šílenost na svědomí, že maj koule natočit si to, v dnešní unylé a šablonovité seriálové době, pěkně po svým. Elijah Wood klasicky skvělý, představitel Dirka trochu queer, skvělý retro úvodní titulky... Douglas Adams by byl s tímhle určitě spokojenej :-)(23.2.2017)

Je to divný, když ani po 2 sezónách člověk neví, jestli se mu to líbí nebo ne. Ale když jsem u toho vydržel tak asi ano :-)(10.2.2018)

too good!! už sa teším na ďalšie série, veľmi sympatické postavy a príjemná atmosféra, super!(30.5.2017)

Pokud jste se kdy na internetu (pravděpodobně na YouTube) nebo skrz jeho tvorbu setkali s nenáviděnou i milovanou kreaturou známou také jako Max Landis, pak vám musí být jasné, že spojení tohoto nevybíravého egoisty a geniálního scénáristy v jedné osobě s králem komediální sci-fi Douglasem Adamsem zní jako něco naprosto samozřejmého. Seriálový Dirk Gently je Maxovo dítě se vším všudy. Abych se vyjádřil trochu přesněji - scénář této věcovité věci vypadá jako by na něj Max bez ladu a skladu vyejakuloval všechny svoje nezvrhlejší denní a noční můry. A stojí to za to, i když zvyknout si na zcela úmyslně otravného Dirka, vyšperkované idiotské dialogy a skvadru těžce ale vymazleně přehrávaných karikatur s bizarními způsoby řeči dá někomu práci.(7.8.2017)

Parádní záležitost! Prvních pár dílů jsem totálně netušil, která bije ani jestli mě to baví, nebo nebaví, ale pak jsem to začal hltat a hrozně mě to chytlo. Skvělý postavy (až na otravného Dirka), zajímavý děj, spousta záhad a tajemna. A hlavně největší seriálovej úlet, co jsem v posledních letech viděl. :-)(26.10.2017)

S1: Bola to jazda.(17.2.2017)

První díl je kokainově přepálené šílenství, kde se na sebe vrší motivy a zápletky a divnosti a všichni dokola opakují, že "vše je propojeno". Spoiler alert: Je. Vše skutečně je propojeno. Dirk Gently je Doctor Who bez mimozemšťanů a s brutálními přestřelkami, podivná směsice komplikovaných dějových linek, absurdního humoru a WTF nápadů Douglase Adamse, která ale dohromady dělá super sci-fi komediální seriál.(23.1.2018)

Geniálny a ujetý seriál. Milujem Elijaha. Stal som sa stúpencom holistického prístupu k životu. Silno odporúčam!(12.1.2018)

Maxu Landisovi se poprvé od Kroniky konečně zase něco povedlo a výtečně pro nás po svém zadaptoval populární knižní sérii o jednom netradičním detektivovi, kterého byste k Poirotovi, či Columbovi přirovnali jen těžko. Tvůrci berou podivnou povahu hlavního hrdiny za svou a jeho zvláštnosti ještě umocňují, což vystihuje celý seriál, který je hrozně šílený a neobvyklý, ale velmi chytlavým způsobem a jakmile s ním začnete, nebudete moci přestat, neboť ujetosti jdou ruku v ruce s chytlavým a tajemným příběhem, který se hýbe vpřed pohotovým tempem, které vám nedá čas vydechnout. Dirk Gently je zkrátka hodně svůj a my za to můžeme být jedině rádi.(13.3.2018)

Wood si po Wilfrededovi vybral další povedený seriál a to rovnou adaptaci od kultovního Adamse, který snad nesmí chybět v žádné knihovničce. První série si bere na paškál hrátky s časem a prohazování těl. Je to perfektní ujetá jízda, která pobaví, zaujme a chytne. K tomu tu máme i McMahona (Nip/Tuc), který dodává své charisma. Druhá série je ještě ujetější a podíváme se zde do fantasy světa s různými tvory a magií. Do herecké posádky přibylo pár mých oblíbenců: Tudyk (Firefly), Labin (Reaper) a Hannah (Spartacus). Seriál mě hodně bavil a tak jeho ukončení po druhé sérii zamrzí. Nezbývá mi tedy nic jiného, než abych vytáhl nějaký dil Gentlyho z knihovny a další příhody si přečetl.(22.12.2017)

Na začátek: Moc tlačení na pilu v melodramatických vztazích postav a možná i moc přestřelek na můj vkus, občas to rušilo / vyznívalo do prázdna. Ale to jsou fakt jen stopové prvky, ostatně název televizní stanice by neměl mít za 'BBC' slovo 'America' pro nic za nic, žeano. Ale jinak jsem nadšený! Asi podobně nadšený, jako když jsem v létě před šesti lety viděl první sérii tehdy ještě prakticky neznámého Sherlocka. Ta paralela je až kouzelná - oblíbený literární hrdina (oba díly Holistické detektivní kanceláře od Adamse mají čestné místo v mé knihovničce, hned vedle stopařské pentalogie) v novém seriálovém kabátě, jednomu dělá sidekicka budoucí Bilbo (a Arthur Dent z filmového stopaře - whooa ty krávo - everything is conected), druhému bývalý Frodo a oba čerpají z předlohy víc než volně a dost autorsky, za to v koncentrovaném a brutálně originálním náseru. Spíš než Sherlocka připomíná však Dirk Doktora na kokainu, který se srazil s Frequently Asked Questions About Time Travel. Teda jako srovnávat to s předlohou je vlastně předem prohnaný boj. Je tam pár drobných odkazů, původní protagonista a koncept vyšetřování, ale jinak je celý ten mumraj vystavěný na zcela nové a neméně šílené zápletce, která reálie tlačí ve všech směrech do ještě větších a komplexnějších rozměrů. A hádejte co, fachá to jak švýcarské hodinky. Všechny postavy jsou nádherně ujeté a srkznaskrz sympatické (drummer girl Amanda, sexy černoška, holistická zabijačka, Rowdy Three i ten huhlající záporák), je to kompletně uhozené, Monty Pythonovský humor se kloubí se šťavnatě krvavou brutalitou (vybaví se jméno Edgara Wrighta) a v kýženém finále, ze kterého jde hlava kolem, to prostě celé klapne. Radujte se. Max Landis stvořil kultovku! Co říct na závěr? Závěrečný cliffhanger jdoucí ruku v ruce s oficiálním oznámením druhé řady dává tušení, že tohle ještě bude velké! A že už je to dost nemalé.(15.12.2016)

Nebudem riešiť, že to je sprznenie predlohy, i keď je škoda akým spôsobom to výborná kniha od Adamsa schytala. Žiaľ, to čo malo byť na seriály najlepšie, samotný Dirk, je najväčšia slabina. Barnett to hrá na Sheldona Coopera s mozgovou porážkou, je otravný a nevtipný. Wood predvádza svoju klasiku, ublíženého hobita so smutnými očkami. Čo sa týka samotných udalostí, sú zväčša nezaujímavé a humoru je málo. Vyťahujú to vyššie iba sekundárne deje a postavy ako Bart alebo Amanda.(24.2.2017)

Po dlouhe dobe serial, co me fakt hodne bavi. Spousta zvlastnich postav, ktere si zamilujete a zvlastni pribeh, co mnohdy nedava smysl, dokud se vsechny dilky nespoji. Libi se mi ta kreativita a originalita spletena s blaznivosti, ale zaroven i dramatem a vtipem. Skoda, ze ve filmu Stoparova pruvodce to podobne nefungovalo... Jsem si jista, ze kdyby do toho nekdo vlozil tolik prace, jako do serialu Dirka Gentlyho, byla by to uplne stejna pecka. Druha sezona me bavila uplne stejne jako ta prvni a jsem vazne smutna, ze nema byt pokracovani... Ale neztracejme nadeji. :)(21.1.2018)

Dirk Gently je konečně zase něco nového a neuvěřitelně zmateného. Až jsem se začal bát, že se to nakonec všechno vysvětlí...Nestalo se tak úplně...Naštěstí. Balancovaní mezi komedií a sci-fi a něco mezi tím je báječné. A Elijaha Wood je naprosto famózní.(30.12.2016)

• Martinius

nezabralo. ani herecky, ani scenaristicky, ani myslienkou a ani humorom.(26.6.2017)

Sherlock Holmes a John Watson v holistickém pojetí. To je poprvé, co i já musím uznat, že kniha a její provedení jsou dvě odlišné entity. Douglas Adams tvořil jedinečné LITERÁRNÍ dílo. Podobně jako Terry Pratchett. Byl stejně tak tvořivý, originální a vtipný. Možná ještě na jiném levelu, protože kde si Pratchett zahrával s fantazií, tam Adams posouvá hranice pravděpodobnosti do každodenní absurdity za horizont všedních dní. Ale vedle nepravděpodobných hrdinů a hrdinek, jako bůh Thor nebo lednice, je to především letální level vtipnosti. Takové té důvtipné a chytré, na které se mozek stane závislý jako na kokainu… Je to můj nejoblíbenější autor/autorka na pátém místě. Dlouhý, temný čas svačiny duše… Adams je nepravděpodobně vtipný až k slzám. Na Dirka Gentlyho se pozapomíná, ale v jaké jiné detektivce může být součástí děje bůh hromu Thor nebo hledání poloviny ztracené kočky? Zlobím se na Adamse, že zemřel… A kromě Stopařova průvodce po galaxii stačil napsat jen dvě a půl knihy o Dirku Gentlym. Literární vtipnost knihy tedy nejde převést do filmu, jen postavy a náměty. Navíc seriál je o dost víc raw. Ale autistický (to je dnes dost trendy) Gently je ve filmu o dost hezčí (nicméně… já jsem se ve své fantazii taky od předlohy poněkud odpoutával… :P A nová raw postava. Holistická vražedkyně (žena ;) A výměna rukojmích na mostě… je ikonická.(8.5.2017)

<< předchozí 1 2