Limonáda pro třináctileté holky a možná ještě pro pár babiček. Předlohu jsem nečetla, možná je fajn,tomu docela i věřím. Nejslabší článek filmu byl k mému překvapení Vojta. Ale především myslím chybou režie. Jeho nehybná a neschnoucí slza pod levým okem mne pronásledovala jako černá můra ještě dlouho po skončení filmu. A pak ten příběh, který byl opravdu spíše pro děti, realita mu bude opravdu velmi vzdálená a celé je to trochu moc vykalkulované, to nemám ráda. Ona krása je v jednoduchosti...(10.12.2009)

Objektivně musím uznat, že tento snímek je naivní, místy přihlouplý. Nemohu se však ubránit silnému dojmu, který ve mně již před lety zanechal. Je to taková pohádka v nepohádkovém prostředí. Obzvláště se mi líbil základní motiv filmu - nechat dosavadní život za sebou, utéct a začít nanovo - jinde a jinak, jako někdo jiný.(20.11.2012)

Je to ze začátku rodinný film ale po půl hodině člověk zjistí že film není zas až tak pro děti,a nakonec zjistí že film není určen ani pro dospělé.Co za to může?Podle mně realita.Tento film mě zajmul jenom kvůly blbýmu názvu(únos domů-unášejí se domy?trochuu debilní ne?).Myslel sem že Libor bude zneužit těmi vrahouny a nakonec se z toho vyklubal český psychothriller.:D(7.5.2010)

Ono je vždycky takové zvláštní, dokázat se vcítit do pozice hlavní role (postava oslavuje třináctiny.. já se na film poprvé díval právě ve 13ti). Herecké výkony, to je kapitola sama pro sebe : Vojta Kotek alias Libor/Gusta - nechce se mi počítat jestli Kotkovi bylo tehdy taky 13, nicméně byl dost mladý a na to, že to byl jeho filmový debut, tak podal řekl bych nejlepší herecký výkon (Snowboarďáci, a obzvlášť Rafťáci, to už je tragikomedie..). "Bohaté duo" Vašut + Maciuchová - nedokážu posoudit, Maciuchové tyhle role z "aristokratických kruhů" celkem sedí :) Vašutovi už nikoliv. Naproti tomu ono "vesnické duo" Holub + Hrzánová - to je jiné kafe. Přirozené herecké výkony Radka Holuba jsou přijemným zpestřením každého filmu, i když tady by možná šlo trochu ubrat z té jeho strohosti v některých scénách. B. Hrzánová je ten typ herečky, která může zahrát cokoliv, co je takříkajíc "o životě" a bude jí ta role slušet :) A to i v tomto případě. Ostatní dětské role byly tak trochu jako zkouška dramaťáku.. ale naštěstí se o nich ten děj tak moc netočí. Co ve filmech miluju, to je symbolika, vlastnost nutící diváka přemýšlet, uspořádávat si postupně myšlenky z filmu do souvislostí. A to se tady (nejvíce a nejlépe ve druhé třetině filmu) podařilo naprosto skvěle. Dějová linie mi taky vyhovuje, ač jak tady mnoho lidí píše, bylo docela odvážné spojit akční a sociální/psychologickou část ve filmech. I když i mě to přišlo tak trochu, jako tah "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" - ale tak věc názoru :). Možná, že je i dobře, že jsem nečetl předlohu, ono ne vždycky se musí jedna z těchto dvou verzí příběhu povést. Neříkám, že jde o biják, který kdy trhal návštěvnost, ale pro "domácí kino" to trhák bezpodmínečně JE. 93% !(15.5.2011)

Tento film jsem viděla ve starém kině, které patřilo příbuzným. Byla jsem tam jen já a moje sestřenice a bratranec. A tento film mne naprosto odzbrojil. Nevěděla jsem, kdo je nějaký Kotek (přitom v době, kdy jsem se na to dívala, tak už byli i Snowboarďáci), a bylo mi to jedno. Opravdu musím říct, že se mi to velice líbilo.(16.8.2010)

• - Hra, kterou Libor (Vojtěch Kotek) dostane od kamaráda k narozeninám, je "Resident Evil 3: Nemesis". (didas)