Ono je vždycky takové zvláštní, dokázat se vcítit do pozice hlavní role (postava oslavuje třináctiny.. já se na film poprvé díval právě ve 13ti). Herecké výkony, to je kapitola sama pro sebe : Vojta Kotek alias Libor/Gusta - nechce se mi počítat jestli Kotkovi bylo tehdy taky 13, nicméně byl dost mladý a na to, že to byl jeho filmový debut, tak podal řekl bych nejlepší herecký výkon (Snowboarďáci, a obzvlášť Rafťáci, to už je tragikomedie..). "Bohaté duo" Vašut + Maciuchová - nedokážu posoudit, Maciuchové tyhle role z "aristokratických kruhů" celkem sedí :) Vašutovi už nikoliv. Naproti tomu ono "vesnické duo" Holub + Hrzánová - to je jiné kafe. Přirozené herecké výkony Radka Holuba jsou přijemným zpestřením každého filmu, i když tady by možná šlo trochu ubrat z té jeho strohosti v některých scénách. B. Hrzánová je ten typ herečky, která může zahrát cokoliv, co je takříkajíc "o životě" a bude jí ta role slušet :) A to i v tomto případě. Ostatní dětské role byly tak trochu jako zkouška dramaťáku.. ale naštěstí se o nich ten děj tak moc netočí. Co ve filmech miluju, to je symbolika, vlastnost nutící diváka přemýšlet, uspořádávat si postupně myšlenky z filmu do souvislostí. A to se tady (nejvíce a nejlépe ve druhé třetině filmu) podařilo naprosto skvěle. Dějová linie mi taky vyhovuje, ač jak tady mnoho lidí píše, bylo docela odvážné spojit akční a sociální/psychologickou část ve filmech. I když i mě to přišlo tak trochu, jako tah "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" - ale tak věc názoru :). Možná, že je i dobře, že jsem nečetl předlohu, ono ne vždycky se musí jedna z těchto dvou verzí příběhu povést. Neříkám, že jde o biják, který kdy trhal návštěvnost, ale pro "domácí kino" to trhák bezpodmínečně JE. 93% !(15.5.2011)

I přes slibný obsah filmu a dobré herce jsem raději nečekala nic extra. Ovšem mé očekávání nebylo naplněno, ale zaskočeno. Zpověď malého chlapce na prahu puberty, který si v životě už tak krátkém stihl zažít vcelku peklo, byla jímavá. Můj dojem nenarušovalo téměř nic až na konec, který mě vcelku udivil, protože si nejsem jista, zda by to takto vůbec v reálném světě mohlo dopadnout. Ovšem svět českého filmu byl opět obohacen o něco, co má hlavu a patu. Tímto bych chtěla pochválit všechny zúčastněné a světe div se i toho Vojtěcha Kotka.(20.4.2014)

Celkem dobrý český film, ve kterém hraje hlavní roli Vojtěch Kotek a musím říct, že to hraje docela obstojně. I když je místy film trochu neuvěřitelný, tak jsem se nemohla odtrhnout a čekala, jak to skončí, i když všichni jistě tuší, jak. Všechny hlavní dětské postavy hrají dobře. Mírně pokulhává scénář.(29.12.2006)

Já si nemůžu pomoct, ale Maciuchová s Vašutem tady působili strašně nepřirozeně, jako by sem snad ani nepatřili. Ale zřejmě měli vytvořit dokonalý kontrast mezi Radkem Holubem a Barborou Hrzánovou. To se jim výborně povedlo. S tím samozřejmě souvisí i ty "dva světy", které se v jednu chvíli prolnuly. Nad filmem je vhodné se alespoň na chvilku zamyslet. Vojta Kotek měl talent. Tady to krásně dokazoval.(5.9.2012)

Po té samotové ubohosti co nás ten všivák následně prodal jak děvky z nádražního pajzlu šla naše kinematografie a kultura celkově havloidním směrem neboli do prdele široké a hluboké. Objevil se náznak, že by snad naše země slavná z před té samotevé sračky svými perfektními rodinnými filmy a seriály mohla ohlásit návrat ke své skvělé tradici a to tímto filmem. Únos domů názorně ukazuje zbohatlické dobytky, kteří se od 89r. drápaly k moci za pomoci vrchního havloida a jejich zbohatlické manýry rovné bezcharakterním hovadům , ale zachycuje příběh především obyčejné rodiny kde je na prvním místě to co Havel a jeho soukmenovci v této zemi vymýtili líp jak komouši ... skutečná láska a porozumění a ve filmu je to podáno opravdu jednoduše a pěkně především Bárou Hrzánovou a "jejími" dětmí. Bohužel je tento pěkný film jen takovou tou bílou ovcí ve stádu černých sraček. Ačkoli je naivní a pohádkově jednoduchý je pěkný a možná je pěkný právě proto, že je naivní a jednoduchý. PS: Železniční stanička kde bydleli Panenkovi s dětmi je Sudoměř u Mladé Boleslavi a stanička kde pokuřuje starý Podestát je zastávka hned vedle Skalsko. Nachází se na trati Mladá Boleslav - Mšeno - Mělník.(12.12.2017)

• - Hra, kterou Libor (Vojtěch Kotek) dostane od kamaráda k narozeninám, je „Resident Evil 3: Nemesis“. (didas)

• - Železniční stanička, kde bydleli Panenkovi s dětmi, je Sudoměř u Mladé Boleslavi. Stanička, kde pokuřuje starý podestát, je zastávka hned vedle Skalsko. Nachází se na trati Mladá Boleslav - Mšeno - Mělník. (Vikki)