Doctor X: Gekai daimon mičiko – Special

(TV film)
  • Japonsko ドクターX ~外科医・大門未知子~スペシャル (více)

Vavča

Yonekura Ryoko opět jako božsky schopný a neomylný chirurg Daimon Michiko (ačkoliv zde poprvé selže!), tentokrát má na triku vyléčení japonského krasobruslaře, který spěchá, aby se ještě vrátil na MS. Michiko se dostane tradičně do střetu s autoritami, tentokrát ředitel národního centra zdravotního pokroku Kurosu, jeho ředitel Kantaro Kurosu (Takeshi Kitano), má však jiné představy o léčení, konec operacím, nebo jejich značné omezení, léčit budou hlavně léky. A samozřejmě pro zisk neváhá jít přes mrtvoly a fyzické násilí. Trochu více se dozvíme o minulosti Akiry Kanbary, který ředitele zná moc dobře z mládí. Námět, který neselhává opět funguje, ale souboj starých ještěrů v bílé věži ze slonoviny o moc začíná být trochu fádní. Ačkoliv byl angažován úctyhodný dinosaur Kitano, tak mám trochu obavy o kvalitu 4. série, tvůrci musí buď přidat trochu zajímavější náměty, případy, nebo přidat novou motivaci hlavním postavám, v zásadě se dostávají do situace, že už není o co hrát. Ale třeba se mýlím a Doctor X vydrží nejen sezónu 2016, ale i ty další. Proto ho, kdo sérii nikdo nezná řeknu jediné, Dr. House je zpět. ()