Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalá agentka FBI a nyní inspektorka španělské policie Amaia Salazar (Marta Etura) je pověřena vyšetřováním vraždy čtrnáctileté dívky, jejíž nahé tělo bylo nalezeno v lese nedaleko města Baztan. Tělo mrtvé dívky bylo v nezvyklé poloze, vlasy i tvář omyty, ohanbí vyholeno a na její klín někdo položit malý koláček. Navíc se na mrtvole našla směsice různých zvířecích chlupů. Amaia se tak po letech vrací do rodného kraje, kde bude muset čelit vlastní pochmurné minulosti. S některými členy rodiny se totiž nerozešla v dobrém. Během vyšetřování se ukáže, že musí jí o práci sériového vraha. Před několika týdny totiž byla nalezena jiná mrtvá dívka, která byla zavražděna podobným způsobem, jen na jiném místě. Ale co je horší, vrah řádí dál, obětí přibývá. Zkušená policistka musí čelit nejen nátlaku svých nadřízených, ale musí se postavit i duchům ze své minulosti a zároveň brát v potaz legendu o mýtickém strážci lesa… (SOLOM.)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (49)

honajz 

všechny recenze uživatele

Scenárista, řekl bych, udělal s knižní předlohou, co se dalo, aby vypadal příběh zajímavě a měl jakous takous logiku. Mystična bylo tak akorát, je příjemně v pozadí a naštěstí není dovysvětlené, protože pak by to ztratilo jisté kouzlo. Kamera je rovněž vynikající. Problém však mám se stopáží, která je zbytečně nadměrná a film tak obsahuje, zvláště ve střední pasáži, hromady hluchých a zbytečných míst, jistou nedůvěryhodnost v postupech samotného vyšetřování, a konečně i nijak zajímavou hlavní hrdinku, která mi byla prostě nesympatická a její chlad a odstup mi nepřipadaly jako něco, proč si ji oblíbit a fandit jí. Navíc v 18. minutě jsem si řekl, jen tak z prdele a z daných náznaků, kdo je vrah a proč zhruba vraždí, a ejhle, ono to fakt tak bylo, jen to všem trvá další hodinu a půl, než na to také přijdou. Takže celkově i zklamání z jalové zápletky, vhodné tak na jeden díl doktorky Kellerové nebo nováckých Specialistů, ale ne na dvouhodinový a něco celovečerák. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

130 minut??? Vážně??? Zhruba v půlce jsem si řekla, že to pocitově spěje ke konci, a pak jsem se dost divila, když do konce zbývala ještě hodina. Jakože má to svoje momenty, ale je to ukecaný, zbytečně natahovaný a co hůř, fakt debilně obsazený. Možná to není ani tak vina herců, ale všichni včetně hlavní vyšetřovatelky jsou plochý a strašně nudný. Hlavně jde o to, že sériové mordy - to není nic novýho. Nejde tak ani tak o mega originální pointu, jako o způsob vyprávění. Jestli se podaří to samé prodat zase trochu zajímavě, trochu jinak, neotřele atd. Hodně mi to připomínalo "Zone Blanche," francouzský seriál, který operuje s podobnou mytologií, ale do příběhu je vsazena přirozeněji a zajímavěji. Ráda bych si vypůjčila přesnou hlášku Dyatlova ze seriálu Chernobyl. "Not great, not terrible." Na druhý díl trilogie se podívám asi až bude opravdu velká nouze. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Typizovaný produkt. V sprievode burácavej hudby. Tá navodzuje "pravé emócie" publiku presne v momentoch, kde je scenár menej než priemerný. Poskytuje aj ochrannú clonu krimi príbehu. O diabolskom zle, útočiacom na tých najnevinnejších - na dievčatá v začínajúcej puberte. Všetko zasadené do hôr a vidieka. Lesom sa pohybuje akýsi mytologický baskický tvor. Okotom - Kokotom, či ako sa ten bazmeg volá. Možno je páchateľom on! Lebo vraždy sú záhadné až hrôza! A na ohanbí každej dievčiny - jaj - je chutný miestny koláč. Samozrejme, že zlo je rodinne prepojené na mladú vyšetrovateľku. A tak je priestor aj na retrospektívy. A že majú čo do činenia s múkou z toho mňam koláčika! No a takýto je celý film, až do finále. A samozrejme dôjde aj na jaskyňu s kvapľami a záhadou. Lebo však síce všetko je dopovedané do žmrti-žmrte, ale nejaké to mysty ostať musí, lebo doba si žiada. Napriek dĺžke a barlám scenára je to v pohode usledovateľné. Takže rezultát? Štandardizovaný produkt. Posledné poznámky: vo filme tak často a husto prší, že ostáva až s podivom, že nedošlo na potopu. Na druhej strane je produkt moderný, a vo filme sa nefajčí. Pretože klasika v drvivej väčšine podobných filmov býva: v každom prší a zároveň sa fajčí. Doba sa však mení: žiada si viac vody na úkor dymu. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Nenávidím, když se v rámci vyšetřování po celou dobu stopáže tápe v bludném kruhu, a na konci jsou poznenáhlu všichni ve správný čas na správném místě (plus náhodný kolemjdoucí poskytne zásadní indicii, bez které by se film klidně mohl natáhnout na seriál). Jinak ale napínavý mysteriozní thriller, do kterého občas probleskne náznak inspirace Fukunagou, Guillermem del Torem nebo dokonce i Fincherem. Bohužel ale čím delší, tím větší zklamání. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Stručně obsah: Na břehu řeky je nalezeno zavražděné tělo mladé ženy. Vyšetřování vede inspektor Salazar. V rodném městě zavražděné je mnoho duchů minulosti. Příběh by podle mého názoru mohl být konstruován lépe a stopáž 2:09 hod. mohla být kratší. Ještě po hodině a čtvrt detektivové stále tápou, než najdou stopu s moukou. Vizuálně styl noir, dokonce i postelová scéna je ve tmě. Počet vražd velkorysý. Krajina líbezná, ale nevěděl jsem, že ve Španělsku tolik prší (samozřejmě hlavně na pohřbech) a mají tam tolik lesů. U nás už by musely být povodně. Scéna s nahou inspektorkou ve vaně podtrhuje podprahové erotické jiskření filmu. V závěru je na poradě detektivů shrnut a vysvětlen motiv pachatele. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel ve španělské autonomní provincii Navarra, zejména ve městech Pamplona, Elizondo a také ve vesnici Baztán. (Trajektt)

Reklama

Reklama