VOD (1)

Bývalá agentka FBI a nyní inspektorka španělské policie Amaia Salazar (Marta Etura) je pověřena vyšetřováním vraždy čtrnáctileté dívky, jejíž nahé tělo bylo nalezeno v lese nedaleko města Baztan. Tělo mrtvé dívky bylo v nezvyklé poloze, vlasy i tvář omyty, ohanbí vyholeno a na její klín někdo položit malý koláček. Navíc se na mrtvole našla směsice různých zvířecích chlupů. Amaia se tak po letech vrací do rodného kraje, kde bude muset čelit vlastní pochmurné minulosti. S některými členy rodiny se totiž nerozešla v dobrém. Během vyšetřování se ukáže, že musí jí o práci sériového vraha. Před několika týdny totiž byla nalezena jiná mrtvá dívka, která byla zavražděna podobným způsobem, jen na jiném místě. Ale co je horší, vrah řádí dál, obětí přibývá. Zkušená policistka musí čelit nejen nátlaku svých nadřízených, ale musí se postavit i duchům ze své minulosti a zároveň brát v potaz legendu o mýtickém strážci lesa… (SOLOM.)

Trailer 1

Marze

Stručně obsah: Na břehu řeky je nalezeno zavražděné tělo mladé ženy. Vyšetřování vede inspektor Salazar. V rodném městě zavražděné je mnoho duchů minulosti. Příběh by podle mého názoru mohl být konstruován lépe a stopáž 2:09 hod. mohla být kratší. Ještě po hodině a čtvrt detektivové stále tápou, než najdou stopu s moukou. Vizuálně styl noir, dokonce i postelová scéna je ve tmě. Počet vražd velkorysý. Krajina líbezná, ale nevěděl jsem, že ve Španělsku tolik prší (samozřejmě hlavně na pohřbech) a mají tam tolik lesů. U nás už by musely být povodně. Scéna s nahou inspektorkou ve vaně podtrhuje podprahové erotické jiskření filmu. V závěru je na poradě detektivů shrnut a vysvětlen motiv pachatele. ()

edie sedgwic

Ok, knihu som necitala, co je mozno vyhoda. Film ma viacero pozitiv ako dobre zachytena atmosfera, vyborni herci a celkom zvlada momenty napatia. Problemom je ale az prilis rychlo plynuci dej, dolezitym udalostiam sa dava az prilis malo priestoru, na druhej strane je vo filme niekolko uplne odveci a nikam nesmerujucich scen, ktore sa mohli pokojne vystrihnut a filmu by to vobec neublizilo. ()

luka4615

Další hutná kriminální látka z deštivého Španělska, u níž jsem měl ale velmi silný dojem, že být v rukou schopnějšího režiséra disponujícího propracovanějším scénářem, jednalo by se o několik tříd lepší filmový zážitek. El guardián invisible má v této podobě velmi chabou scénáristickou kostru, která na tak dlouhé stopáží působí vážně "roztahaně". Kdyby tedy byl snímek zhruba o půl hodiny kratší a byl vypuštěn přebytečný nadpřirozený prvek, neváhal bych snímek přirovnat k dalšímu výbornému překvapení v rámci španělské kinematografie. (MovieZone tip) ()

oveckaoa

Ze začátku je to v pohodě. Ve Španělsku někdo vraždí mladé holky vždy je někde odchytí zavede k vodě,umyje je,uškrtí a ohanbí jim zakryje jakýmsi zákuskem. Případ dostane na starost policistka, která zjistí, že k několika vraždám, ale s jiným vzorcem už došlo i dříve tak se vrací domů kde taky dochází k vraždám. Pak to jde, ale úplně do háje nevím jaký smysl mělo třeba to, že ji její matka stříhala a přitom ji omylem nebo úmyslně bodla nůžkama nebo, že její otec jí dal klíče od své pekárny, aby si tam schovávala peníze nemluvě o tom, že celá linka s její matkou jde pak úplně do háje a je zde zbytečná. Ke konci jsem se navíc ztrácel v postavách a přišlo mě to komplikovanější a komplikovanější. Zkrátit to minimálně o 45 minut (celou linku s její matkou vyhodit maximálně tam dat jeden flashback, že byla magor to samé s tím jejím přítelem ten tam byl úplně zbytečný) a bylo by to na 4 hvězdy takhle dám maximálně 2. ()

Davies182

Nenávidím, když se v rámci vyšetřování po celou dobu stopáže tápe v bludném kruhu, a na konci jsou poznenáhlu všichni ve správný čas na správném místě (plus náhodný kolemjdoucí poskytne zásadní indicii, bez které by se film klidně mohl natáhnout na seriál). Jinak ale napínavý mysteriozní thriller, do kterého občas probleskne náznak inspirace Fukunagou, Guillermem del Torem nebo dokonce i Fincherem. Bohužel ale čím delší, tím větší zklamání. ()

• Film se natáčel ve španělské autonomní provincii Navarra, zejména ve městech Pamplona, Elizondo a také ve vesnici Baztán. (Trajektt)