V pokračování snímku Kickboxer: Vengeance (2016) se hlavní hrdina Kurt Sloane (Alain Moussi) musí vzepřít intrikám zákeřného mafiána Thomase Moora (Christopher Lambert), který zapříčinil i to, že se Kurt ocitl ve vězení. Aby Kurt zachránil sebe a svou milovanou, musí se utkat se svým doposud nejnebezpečnějším protivníkem. Šance hlavního hrdiny jsou mizivé a Kurt nevěří, že by mohl v boji proti Mongkutovi (Hafþór Júlíus Björnsson) zvítězit. Poslední Kurtovou nadějí je mistr Durand (Jean-Claude Van Damme), který vždy při těžkém výcviku dostal z Kurta to nejlepší! (upson)

verbal odpad!

Pravý roh žumpy – mimořádně slizký, pečlivě progelovaný bukvoid, gájprájdově vyrýsovaný, pátý dan v baletní přípravce, sedmdesát kilo i se steroidovou kapačkou, jednička žebříčku UFC (Ultimate Fisting Championchip) v kategorii homováh, 45 zápasů MFA (Mixed Faggot Arts), 20 ruptur konečníků, 10 předčasných ejakulací, třikrát semeno ve vlasech a dvanáctkrát KO (Kopmpletní ožužlání) – Alááááán Myšičkááááá! Levý roh žumpy – islandský monstrknedlík, dva a půl metru, tisíc kilo, půl tuny v mrtvém tahu, tunu v živém, dvacetkrát roztlačil na dálnici do Reykjavíku kolonu zabrzděných kamiónů i s otylými polskými řidiči, pětkrát sežral na posezení stádo ovcí a dvakrát zlomil ocelovou traverzu, když se snažil vyšťourat si ze zubů zbytky beraního mozku – Julééééék „Orvalbytomubukanýrovikrovkyishlavoujenkdybykýchnul“ Horáááá. „Bžžžžžungggg,“ zazněl teplý gong. Můžeme začít! Zuřivá Myšička otevírá vskutku zákeřným, trojitým zapíchnutým Řiťbergrem, Julek v poslední chvíli zatahuje půlky a kontruje hospodskou fackou. Myšička svižně uhýbá předpisovým plié a ustupuje v sérií frenetických petit allegro. V dostatečné vzdálenosti si rychle vyzkouší, jestli mu pořád jde saltíčko a udělá rozštěp, jde a udělá, tudíž zaujímá výhružné bojové piqué a vrhá se do dalšího útoku, tentokráte neméně strašlivým dvojným Lulutzem, míříc Julkovi přímo do hrdla. Julek si však injektuje krkavici kubíkem devětadevadesátioktanového naturalu, prudce máchá za ohlušujícího „Uáááá“ tlapou, přičemž následný poryv vzduchu nemilosrdně smetává stále rotující Myšičku na podlahu. Julek nezaváhá, rychlostí o život sprintující želvy dunivým sumokrokem přicupitává k otřesené Myšičce a zkouší, kolikrát zvládne trh a nadhoz s teploušem. Hmmm, úctyhodných sto dvacet opakování, načež vší silou vrhá Myšičku páteří na ostrou kamennou hranu. Náš bukanýr je ale v poho, protože těsně před dopadem urputně zatnul břišáky! Nicméně už tuší, že takhle Julka kleknout na čtyři nepřinutí. Zavazuje si proto očička, přesně jak jej to naučil jeho velký guru, trapná vyfetlá Žánkláda, protože jen po sluchu se přeci daleko lépe trefíš a kopačku do hlavy uslyšíš dříve, než protivník vůbec vleze do ringu. A je to! Myšička sice cestou zpět k Julkovi v brilantní sérii vskutku zabijáckých changement de pieds umře vyčerpáním, avšak jeho nastrčená dívka, aby prvoplánově nevypadal jako pupuš, nýbrž jen jako krutohustý, napomádovaný a pečlivě depilovaný heterák, se zmocní Julkova benzínu a kvapně ho zresuscituje. Znovuzrozený metrobojovník pomocí technicky vypilovaného grand échappée přiskakuje k Julkovi a poslepu mu začíná bleskurychle šmátrat po bradavkách, dokud chichotající se kolohnát neodhalí Achillovu bradičku. A BÜM!!! Dokonáno jest! Rozkokošně trefeným alongé jde Julek k zemi, Myšička mu vzáží pěstičku do análku, všichni křičí „Huráááá!“, tak tak pohromadě držícímu malomocnému Hájlendrovi vzteky upadává lícní kost a je čas na násilně vnucenou finální klaku debilů. Pár skutečných UFC astrofyziků olíže v šatně Myšičce pot, odporná vypatlaná gorila zašišlá u televize „Šláva!“, kteroužto brutálně náročnou repliku ji museli začít učit počítám už tak rok před natáčením, a nějaký ten Kaká radostí posere kopačák. A já se upřímně těším na moment, kdy těmhle zetkovým osmdesátkovým parodiím, plným obskurně vyteplených choreografií umělohmotných transsexuálních idiotů a mongoloidních scénáristických fines, konečně vymře na zápal cytoplazmatických membrán cílové publikum. () (méně) (více)

Enšpígl

Až na vydařený chorea fightů na mě film moc důvěryhodně napůsobil a ten finalový fight byl natahovaný jak polední oběd. JVCD tady na mě nepůsobil příliš životodárně. ()

Malarkey

Začátek je teda brutálně ujetej. Skoro jsem si přišel jak ve Žhavejch výstřelech a přemýšlel, jestli si tady ze mě někdo neudělal prdel. Popravdě se tímhle Alain Moussi moc nepředvedl a bohužel to svojí totální nemluvností a hereckým neumětelstvým nezachránil ani v rámci celého filmu. Naštěstí ale tenhle film nestojí jenom na něm. Tvůrci moc dobře ví, že zase takovej frajer to není, aby na něm postavili celý film. No a tak si do filmu přichystaly Van Damma, který je sice opět ve slepeckých brýlích, ale konečně tu má scény, které pobaví a udělají radost všem jeho fanouškům. Pak se tu vyloupne brutálně trapnej Christopher Lambert, kterej přehrává víc jak psí smečka ze zvířecího dokumentu o psech. Každopádně svými výstupy pobaví a vlastně film úplně nezkazí. No a spolu s touto partou tu je ještě Mike Tyson a islandská hora Björnsson, kteří tu taky nejsou úplně navíc. No a k tomu všemu si užijete opravdu slušnou várku zápasů, kterých je tu víc, jak kecacích scén, takže nakonec bych řekl, že tři hvězdy jsou akorát. Film plný extrémů, ale pokud máte podobné filmy nakoukané, tak vlastně zklamáni neodejdete. ()

Asia_Power

Slibuji, že komentář napíšu, ale dneska se mi s ním nechce srát když jsou ty vánoce a bla bla bla, každopádně poté vysmrknu něco v tom smyslu, že tento lehce nadprůjemný snímek plný UFC/KFC a jiných C zápasníků, strongmanů, boxerů a celkově nasypanejch hovad, co by normálního člověka zabili první blbě mířenou, zde dostává zbytečnej hejt od hnidopichů, který maj pivní mozol, černý pásek v gaučingu, ale s pívem v ruce jsou největší experti na cholerografii blitek a mocně se dožadují příběhu jak z Občana Kejna nebo Foresta Trumpa. A pak této bandě hovad, co v životě neviděla činku a pěst dávaj zásadně s palcem uvnitř, vysvětlete, že tento film se slepým DVCJ je prostě jen výplach mozku, kde je příběh důležitej asi jako použitá šprcka a to jediný o co jde je dostat se od kopání prdele A až do nakopání prdele Ž. Hádám, že to nepochopí a budou se mocně odvolávat na prvního Kickboxera a bla bla bla...mrdat je do uší. Moment, já vlastně ten názor napsala. Hm tak to tady už nechám a když jsou ty vánoce tak to kurevsky nadhodnotím (o celou jednu hvězdu) ať jsou ty tlustý hnidopiši nasraný až po svůj přetlakovanej kokot. ()

Gilmour93

White Warrior! White Warrior! White Warrior! White Warrior! Nádherně otitulkované dílo, při kterém kouč Jean-Claude Van Damme nevěří svým očím a ještě může být rád, že mu nikdo neukousnul ucho. Přesycené množstvím rádoby atraktivně natočených soubojů, kterým vzhledem k častým zpomalovačkám chyběly jen přelétávající holubice (dokud by je volejem nesestřelil Ronaldinho). Pokud vás tohle unavuje, dostanete sadu siláckých řečí a prokládku z mentorských mouder (musíš předvídat pohyb vzduchu dřív, než nastane, bez ohledu na to, jestli soupeř obědval luštěniny). Nekonečný závěrečný „gladiátorský“ fight proti islandskému nemotHorovi postrádal k věrohodnosti nějakou tržnou ránu, bouli nebo viditelnou kontuzi. Takhle tam byl lékař jen kvůli stanovení smrti a za to by měl stejně vrátit diplom.. ()

Wacoslav1

To, že do jednoho filmu nacpete hromadu soubojů z něj ještě neudělá akční pecku. Jo a vegetole Florentine točí podobný sračky aspoň co se děje a herců týče, ale u něj má člověk aspoň jistotu, že ty bitky budou za něco stát. Kvantita není kvalita a tenhle nepodařený nedodělek to potvrzuje.15% ()

Xmilden

Základem arénovek je fandit sympatickému hrdinovi a to tady bohužel nejde. Zcela zbytečná a neskutečně dlouhá bojovka. 15% ()

cheyene odpad!

Přemýšlím, jestli jsem v rámci žánru viděl něco ještě blbějšího. Sorry, Van Damme, ale stejně tu hraješ jen druhé (ani to ne) housle a v tom je možná ta chyba. Ani z úcty k tobě to na 1* nevidím... Mike Tyson potěšil, ale trapárna to byla i tak. ()

Rominator

Kurt Sloane (Alain Moussi) právě vyhrál zápas ve WFA (WORLD FIGHTING ALLIANCE). Na pokoji ho překvapí dva muži, kteří se představí jako údajní U.S. Marshals s tím, že před 18 měsíci zabil někoho v Thajsku. Snaží se jim říci, že šlo o sebeobranu, ale jeden z nich Kurta překvapí a za použití taseru zneškodní. Sloane se probírá v thajském vězení, kde mu Moore (Christopher Lambert) sdělí, že má pouze dvě možnosti. Navěky zůstat za mřížemi nebo se za odměnu jednoho milionu dolarů postavit v ringu současnému šampionovi, kterým je Mongkut (Hafþór Júlíus Björnsson)... Alain Moussi není špatný figter, ale potřeboval by lepší film. Jean-Claude Van Damme (Durand) rozdá několik kopů, nejdná se však o nějakou zásadní roli v jeho herecké kariéře. Mike Tyson (Briggs) byl v pohodě a stále dokáže využít své zkušenosti z boxerského ringu. James P. Bennett, který vypadá jako kulturista, si zahrál v malé roli trestance s nunčaky. Monstrózní americký strongman Brian Shaw (Huge Convict) poslouží ve třech scénách jako překážka, kterou se musí hlavní hrdina pokusit překonat. Islandský profesionální strongman Björnsson byl ve finálním souboji z hlediska choreografie docela zklamáním, spéláhá pouze na svoji velikost a brutální sílu. Film by mohl být klidně o půl hodiny kratší, protože se zbytečně oddaluje nevyhnutelné. Nevím, jestli vůbec existuje nějaký důvod, proč se začít těšit na třetí pokračování s názvem Kickboxer: Syndicate. HODNOCENÍ 30% ()

mzss1 odpad!

(3%) Druhý díl remaku Kickboxera, tentokrát nesoucí název Retaliation. Už jen předchozí Kickboxer: Vengeance byla děsná slabota, až blbost, ale tohle? Absolutní dno co se týče arénovek. Následující věty budou záměrně urážlivé neboť až takovou sračku jsem tedy nečekal. Je ostuda, že si to vykrádá název původní Kickboxerské série. Také mě zaráží, proč jsou filmy Kickboxer 2: Cesta Zpátky, Kickboxer 3: Umění války a Kickboxer 4: Agresor tak slabě hodnoceny. Já tyhle snímky v dětství hltal. Zato tahle sračka ? Příběh a děj – to je opět napsáno nějakými kriply či jinými lidskými zmetky. Postavy ? To se také kurevsky nepovedlo. Alain Moussi je zde dost nesympatický, nedává najevo žádné emoce, v obličeji je jak vyřezaný ze dřeva. Christopher Lambert je zde dost škaredý (stáří mu zřejmě nesvědčí) a ani nezahrál moc dobrý herecký výkon. Mike Tyson mi zda vadil nejméně, dokonce jediná scéna, která mi nepřišla nejhorší, byla, když se zčuchnul s Moussim, rozdal pár pěkně tvrdých ran. JCVD mi zde přišel opět trapný až otravný, tentokrát byl slepý - jeden z těch šíleně nebezpečných záporáků ho prý oslepil, údajně. Moc se zde nepředvede, takže ani on neuchvátí. No a nyní to hlavní. AKCE. Jaká byla ? Stála alespoň za zmínku ? Ne, stála za vyližprdel! Pochválit by se jedině dalo velké množství soubojů, opravdu jich bylo mraky. Jenomže, k čemu mi to je, když každý souboj byl debilně zpomalen. Vyskytovali se tu ty nejhorší druhy zpomalovaček. Střih byl moc rychlý, ani jednu bitku jsem si neužil. A ta finální ? Dát tam velkýho hajzla jak tři pytle sraček je umění ? Byl to dlouhý, nudný a úplně blbý zápas, nic víc. Tvl, já jsem úplně v hajzlu z toho. Ještě tak poměrně dlouhá stopáž. Hudba? Nevšiml jsem si jí. Mám dost, další díl povinně vynechám! 1% dávám za jednu lepší bitku s M.Tysonem, 2% za skutečnost, že je tu hodně bitek (i když debilních) a 3% za úvodní titulky, kde vidíme záběry z původního a NEPŘEKONATELNÉHO Kickboxera z r.1989! Snad z toho nebudu mít noční můry. Konec hlášení! ()

kingik

Decentně vyvanulý bojový sprej, po jehož aplikaci se všichni začnou rubat. Což je divácky zábavné. Jean-Claude Van Damme už kolikátou sezonu produkčně živí svoji slavnou značku Kickboxer, už neví, co by pro její vzkříšení udělal extrémně blbého, tak tentokrát je z něj slepý mentor/mentál s dýmkou a směšnou hučkou. Angažmá si už podruhé za sebou drží Alain Moussi, profesí kaskadér a muž jednoho výrazu a desítek kopů a úderů. Navazuje se tam, kde se minule skončilo. Hrdina Kurt Sloane (v hojně užívaném příjmení Sloane už začíná být solidní zmatek) je nejdříve v thajském vězení, kde je pravidelně lynčován (působilo to nechtěně úsměvně, jako nějaká parodie na vězení) pak zase venku, načež v rámci udělení svobody pro ústředního hrdinu skončíme v bojové sluji, kde dojde na dlouhé mlácení se s téměř dvoumetrákovým pořízkem jménem Mongkut. Na mě tak těžkotonážně nepůsobil, možná jen můj blbý odhad, nicméně budiž. Film nás spolehlivě svým jednoduchým a přímočarým pojetím přenese do doby, kdy po fotbalových trávnících běhal Ronaldinho (účinkuje zde mlčky), v ringu boxoval Mike Tyson (také je zde k vidění), o Christopheru Lambertovi se psalo jako o charakterním herci (také zde podivně šaškuje coby zákeřný padouch) a Van Damme byl hvězda. V té době byla po těchto filmech velká poptávka. Konkrétně tenhle by byl hodnocen dobře. Jenže dneska už jsou jiné trendy, bojovníkům na plátně není přáno. Co z toho vzniklo tentokrát? Film je po povrch napěchován pěkně nasnímanými i choreograficky odvedenými bitkami, jasnou předvídatelností a sympatickou partou kolem hlavního strůjce projektu Van Damma, s jehož kickboxerským "rebootem" se lačný divák minimálně ještě jednou shledá. Tak mu to přejme. 7/10 ()

SeBig

Všechny bitky zpomalený a nudně podaný.. závěrečnej souboj bylo pro mě utrpení! Jediná hvězda, za Tysona, kterej mě příjemně překvapil.. Vengeance a Retaliation nedavaj žádnej smysl, není to pokračování.. je to prostě shit. Chudák Dammé. ()

Marze

Kickboxer je reboot osmdesátkového béčka stejného názvu. Děj těchto filmů se většinou podobá jako vejce vejci. Kladná postava zabije záporáka, pomstí smrt svých příbuzných nebo svého mistra. Hvězda boxu Mike Tyson hraje spoluvězně Briggse. Jeho pěstí souboj s Moussim patří vrcholům filmu a tipněte si, že Tyson poražen nebude. ()

Chrustyn

Předchozí návrat do 80. let se mi docela líbil a přestože byl v hlavní roli těžkej nesympaťák, díky osmdesátkové atmosféře film neurazil. Tentokrát se ale dostáváme na klasické akční dno, které od novodobé Van Dammovi tvorby očekáváme. Až na pár výjimek je vše špatně a film tak láká hlavně na (trapný) souboj Van Damma a Tysona (který už se popral s Donniem Yenem i Seagalem) a první roli Björnssona od Her o Trůny. Ani jedna z věcí ale nepotěší. ()

ARI50

Hodně slabé co se týče příběhů, souboje oka, zpomalení souboje v záběru dobrý, ale ten nadech kicboxer jsem postrádal. ()

Lacike

Kickboxer: Retaliation je asi pokracovanie Kickboxer: Vengeance, ale tazko to posudit, kedze ten film nedava ziadny zmysel. To maju vlastne tie dva filmy spolocne. Nahodne sa striedaju rôzne sceny, ktore vyustia vo finalnom zapase.Bitiek je tu prekvapivo neurekom, ale ich kvalita je väcsinou mizerna. Väcsina chvatov je pomala, udery nezapadaju, kameraman sebou škube jak trafeny, je to neraz snimane v divnych uhloch. Ani zpomalovacky bitkam nepomahaju a este viac im uberaju na dynamike. Napriek tomu iba kvôli bitkam davam aspon jednu hviezdicku, lebo obcas sa v nich vyskytne nejaky zaujimavejsi chvat alebo pôsobivy pad. Herecke obsadenie je celkom vydarene. Je tu viacero znamych xichtov za zenitom a väcsina z nich sa predvedie aj v bitkach. Skoda len, ze väcsinou to je rovnake utrpenie ako ich dialogy, ktore su obcas tak absurdne az ma rozosmiali. Van Damme sa uz ani nemohol pozerat v akej sracke sa ocitol a tak sa radsej nechal oslepit. To odporucam aj vsetkym divakom, pokial nechcu prist o rozum. Alebo najlepsie bude sa tejto sracke vyhnut. Na pripadny dalsi diel ma nenalaka ani Seagal. :) 1/10. ()

ConanVJ

Tak toto se moc nepovedlo a stačí to vidět jednou. Opět potěší MMA fighteři ve vedlejších rolích, ale to je asi tak vše. Souboje tu kazí všudy přítomné zpomalování, které znehodnotí i těch pár pěkných momentů. Příběh na tento druh filmu jednoduchý bez jakéhokoliv zvratu. Za mě 30 :) ()