Vincent a konec světa

• Francie

Vincent

• Francie

Vincent et la fin du monde

• Belgie

Vincent

• Belgie

Vincent en het einde van de wereld

Vincent and the End of the World

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2016, 124 min

Pri tomto filme som rozmýšľal nad 5 hviezdičkami. Zo striedania francúzštiny a holandčiny som takmer dostal orgazmus. Rodinka bola super a niektoré vtipy boli špičkové (1. Predstav si, že si makrela. 2. Každý turista si myslí, že z každého okna v Paríži uvidí Eiffelovku.). Sadli mi takmer všetky postavy, ale hlavne bolo to vtipné celý čas a to sa vidí málokedy. Ak by rozvinuli rovinu so slečnou makrelou, idem na 5.(14.11.2017)

Film začíná nepovedenou sebevraždou mladýho Vincenta. Následně se ale rozjede poměrně ucházející komedie, která čerpá z toho, že se snaží vysvětlit, proč Vincent chtěl vůbec život ukončit. Žije totiž v tak rozvrácené rodině, že by to v ní chtěl ukončit snad každej, kterej má sklon k depresím. Co postava, to tak ujetý názory, že prostě chtě nechtě chcete vydržet až do konce, abyste zjistili, co si ti zjevové ještě vymyslí. I díky nim se to dá, ale i přesto to na víc jak na tři hvězdy nedosáhne.(27.10.2017)

Takže. Žádná komedie. Jen tragikomedie. My máme blondýny, Francouzi mají Belgičany, ekologičtí aktivisti mají svojí hodnotu ve světě kapitalismu, pokud ale mají správné vedení, co funguje v jedněch filmech, v dalších filmech to působí lacině až trapně, myšlenky o zkáze přírody jsou hodně silný, ale k ničemu, herečky jsou hnusný. O tom je tenhle film a nespoileruju.(18.11.2017)

• BOURQUE

Výkrik človeka (o pomoc) do Sveta (po francúzsky). Ch. Van Rompaey sa snaží spojiť depresívny prvky s „happy“ prvkami. Ten výsledok však nie je ono. Pre depresívny film (s porciou francúzskeho „happy“ pocitu) je to málo. A určite by pomohla aj kratšia dĺžka filmu. Osobné hodnotenie: 65% (**) (4.9.2018)

• dalziel

Zo začiatku sa zdalo že veselá a streštená teta Niky dáva filmu vysoký komediálny potenciál. Bohužiaľ ostalo len pri zdaní, že z filmu niečo bude.Vincent je mladý deprimovaný tínedžerský zmrd s nábehom na sebevraždu a z celej jeho rodiny už za zmienku stojí len jeho v celku pohodový otčim.Zbytok rodiny a osadenia filmu sú nesympatický looseri.(4.11.2017)