Reklama

Reklama

Vincent a konec světa

  • Francie Vincent (více)

Obsahy(1)

Vincent je citlivý dospívající chlapec se sebevražednými sklony a taky ekologický aktivista, který přivádí svou dysfunkční rodinu z Ghentu k šílenství neúnavnými pokusy snížit jejich uhlíkovou stopu. Je přesvědčen o tom, že se blíží konec světa, a tak se rozhodne odejít ze školy, přejít na přísně vegetariánskou stravu a připojit se k nejobskurnějším protestním skupinám. Když Vincentova extravagantní, bláznivá teta Nikki s rudými vlasy neochotně souhlasí, že ho vezme na výlet do Paříže, chlapec v tom vycítí příležitost k radikálnímu gestu. Ona ho však chce vyléčit tím, že mu ukáže krásy života, bez ohledu na své vlastní problémy. Netřeba dodávat, že to nepůjde tak lehce... (HBO Europe)

(více)

Recenze (11)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Výkrik človeka (o pomoc) do Sveta (po francúzsky). Ch. Van Rompaey sa snaží spojiť depresívny prvky s „happy“ prvkami. Ten výsledok však nie je ono. Pre depresívny film (s porciou francúzskeho „happy“ pocitu) je to málo. A určite by pomohla aj kratšia dĺžka filmu. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Film začíná nepovedenou sebevraždou mladýho Vincenta. Následně se ale rozjede poměrně ucházející komedie, která čerpá z toho, že se snaží vysvětlit, proč Vincent chtěl vůbec život ukončit. Žije totiž v tak rozvrácené rodině, že by to v ní chtěl ukončit snad každej, kterej má sklon k depresím. Co postava, to tak ujetý názory, že prostě chtě nechtě chcete vydržet až do konce, abyste zjistili, co si ti zjevové ještě vymyslí. I díky nim se to dá, ale i přesto to na víc jak na tři hvězdy nedosáhne. ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Pri tomto filme som rozmýšľal nad 5 hviezdičkami. Zo striedania francúzštiny a holandčiny som takmer dostal orgazmus. Rodinka bola super a niektoré vtipy boli špičkové (1. Predstav si, že si makrela. 2. Každý turista si myslí, že z každého okna v Paríži uvidí Eiffelovku.). Sadli mi takmer všetky postavy, ale hlavne bolo to vtipné celý čas a to sa vidí málokedy. Ak by rozvinuli rovinu so slečnou makrelou, idem na 5. ()

dalziel 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku sa zdalo že veselá a streštená teta Niky dáva filmu vysoký komediálny potenciál. Bohužiaľ ostalo len pri zdaní, že z filmu niečo bude.Vincent je mladý deprimovaný tínedžerský zmrd s nábehom na sebevraždu a z celej jeho rodiny už za zmienku stojí len jeho v celku pohodový otčim.Zbytok rodiny a osadenia filmu sú nesympatický looseri. ()

Plastík 

všechny recenze uživatele

Takže. Žádná komedie. Jen tragikomedie. My máme blondýny, Francouzi mají Belgičany, ekologičtí aktivisti mají svojí hodnotu ve světě kapitalismu, pokud ale mají správné vedení, co funguje v jedněch filmech, v dalších filmech to působí lacině až trapně, myšlenky o zkáze přírody jsou hodně silný, ale k ničemu, herečky jsou hnusný. O tom je tenhle film a nespoileruju. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama