Blbec na krku

Dead Weight

Dobrodružný / Akční / Komedie

Francie / Velká Británie, 2002, 104 min

• Georgex

Je to slabota pánové a dámy, ale i přesto je to asi jedna z těch lepších komedií z Francie, která byla v poslední době natočena. Příběh se mi sice zdál zajímavý, ale hned od prvních okamžiků jsem poznal, že to nebude nic velkého. Hlavní dvojce je sice srandovní, hlavně bachař, ten už vypadá jako blbec od pohledu. Jenomže příběh zklamal, zavede vás sice do Afriky, dokonce se podíváte i na kousek závodu z Rallye Dakar, ale potenciál zůstal nevyužit a film se někdy až chaoticky táhne. Nedá se říci, že bych se u toho nezmál, ba naopak jsou tam i více povedené momenty, ale celkově film působí jako bláznivá nekomedie. Pokud tedy máte rádi tento žánr už nevíte na jakou byste se podívali, tak tuto zkusit můžete, ale moc od ní nečekejte. Moje hodnocení 40%(7.5.2011)

To byla jízda, já se tak nasmál. Musím poznamenat, že také jsem byl dříve blbec, a víte, co na tom je nejhorší? Že jsem pořád stejný :-D Nene, to není žádná hláška z filmu, to sem si teď vycucal z prstu :-) Nee, nehodlám napsat zcestný komentář, nemějte strach. Jen chci říct, že tohle můžu doporučit, protože se jedná o oddychovou zábavu. A šmitec :-)(12.6.2011)

Blbosť to je, ale dá sa na to celkom pozerať. Dokonca sa vo filme nachádza jedna/dve pasáže keď som sa slušne vyrehotal. Naháňačky, nezmyselná streľba, ako u typických francúzkych komédii. A to je aj dôvod, prečo namiesto 2* dávam 3*. Ďalšie plus filmu je v tom, že je zasadený do prostredia pretekov Paríž-Dakar, ktoré mám celkom rád. Scény z väzenia je zbytočne preťahovaná vata.(19.5.2010)

Fernandel, poté Bourvil, pak Funés, potom Pierre Richard i Jacques Villeret. Francouzi vždycky měli komedianta. A najednou po těch desetiletích chybí zajímavý, vysloveně komediální charakter. Takže na mě svěže působí když aspoň Belgičan Benoit Poelvoorde hraje ve francouzských filmech. (Kolo Ghislaina Lamberta, atd). Tento film je zábavná dobrodružná komedie, mezi herci to tady jiskří, gagy jsou dobrý. Patří mezi nejvíce zábavní v posledních letech (Francie). 4,5/5(18.11.2013)

Hollywood hadra. Scéna s ruským kolem jak z Jurskýho parku. Na tomhle filmu Francouzi vážně nešetřili. Bylo to pestrý jak cirkus, chyběl už jen kouzelník. Spousta fakt dobrejch zvonků, některý naopak nedotažený nebo blbě vypointovaný. Největší slabinou za mě Gérard Lanvin. Podle mě mu komedie vysloveně nesluší a z jeho výkonu jsem měl pocit, že si to moc dobře uvědomuje a hraje tady s nechutí.(12.3.2017)