Blbec na krku

Macher, magor a 15 melónov

Dead Weight

Dobrodružný / Akční / Komedie

Francie / Velká Británie, 2002, 104 min

Blbosť to je, ale dá sa na to celkom pozerať. Dokonca sa vo filme nachádza jedna/dve pasáže keď som sa slušne vyrehotal. Naháňačky, nezmyselná streľba, ako u typických francúzkych komédii. A to je aj dôvod, prečo namiesto 2* dávam 3*. Ďalšie plus filmu je v tom, že je zasadený do prostredia pretekov Paríž-Dakar, ktoré mám celkom rád. Scény z väzenia je zbytočne preťahovaná vata.(19.5.2010)

Hollywood hadra. Scéna s ruským kolem jak z Jurskýho parku. Na tomhle filmu Francouzi vážně nešetřili. Bylo to pestrý jak cirkus, chyběl už jen kouzelník. Spousta fakt dobrejch zvonků, některý naopak nedotažený nebo blbě vypointovaný. Největší slabinou za mě Gérard Lanvin. Podle mě mu komedie vysloveně nesluší a z jeho výkonu jsem měl pocit, že si to moc dobře uvědomuje a hraje tady s nechutí.(12.3.2017)

Pre mňa príklad francúzskej dômyselnosti pri komédiách. Aj keď je film v istých častiach značne "nakazený" hollywoodskym štýlom (najmä akčné "explosion" scény), je perfektný. Väzenský dozorca Reggio (Benoît Poelvoorde), ktorému rola "blbečka" sadla ako uliata, putuje po boku neomylného borca Moltesa (Gérard Lanvin). Spolu pátrajú po Reggiovej žene, ktorá im zdrhla do Afriky s výherným tiketom na 15 miliónov. Sú však prenasledovaní a celá situácia sa viac krát skomplikuje, najviac im zavarí Turek. Nakoniec však Reggio najme gardu žoldnierov, celú situáciu dostanú pod kontrolu a dostanú sa aj k ich vytúženým 15 miliónom. Tie im však nakoniec budú vlastne "na 2 veci"... (viď film)(8.1.2012)

• pytlik...

Nechápu... jsem film stáhnul, volal na přítelkyni, ať se jde taky dívat, a ona na to, že tohle už zná... a přitom ho stoprocentně nikdy neviděla. Jinak tedy snímek poněkud slabší, jen ten Turek měl občas silnější chvíle, a tím rozhodně nemyslím ono zde hojně citované dělání kliků, u kterých jsem hledal na stropě odpověď na otázku, proč bože, proč? A tiše záviděl Brichtovi jeho skleněný oko, že si ho může vyndat a pak nic nevidí. Zato ta scéna určování vzájemné polohy nemá chybu, to my v dobách GPS už takovou bžundu nemáme šanci zažít.(2.5.2016)

Tohle je klasická retro komedie ve stylu 80-let s novým kabátem a dobrými nápady na gegy. Chápu že od těchhle dvou režiséru nevzešlo nikdy nic skvělého, ale tohle se opravdu povedlo. Zápletka s výherním losem ujde, honičky jsou víc něž povedené a to s tím kurdem je fajn .-) Patří to vlastně do kategorie crazy-komedie a pro mně je to jeden z oblíbených filmů této kategorie.(24.2.2007)