Putování tučňáků: Volání oceánu

Putovanie tučniakov: Volanie oceánu

Dokumentární

Francie, 2017, 82 min

Luc Jacquet

Zdalo by sa, že ide o pokračovanie filmu Putovanie tučniakov, ale nie je to tak. Príbeh je podobný, ale kompletnejší, a hlavne sa dokument zaobišiel bez patetických vyznaní lásky za tučniaky čítaných mužom a ženou. Namiesto toho obsahuje užitočné vysvetlenia, čo sa práve deje a prečo, takže som spokojnejší o jednu hviezdu.(26.12.2018)

Chtě nechtě porovnání s pro mě kultovním Putováním tučňáků se nelze vyhnout. Pro ty, kdo film z roku 2005 neviděli, může být tato novinka možná nadprůměrným dokumentem. Pro nás, co máme původní film nakoukaný skoro až nazpaměť, je Volání oceánu pouhým opakováním a navíc v dost naředěné podobě. Volání oceánu opravdu nepřináší žádnou nadstavbu, scénář je prakticky stejný jako u předchůdce, jen technika se zase posunula, takže si můžeme vychutnávat let každé mořské kapky a vidět každý pór tučňáčí kůže ve 4K. Chybí však silnější momenty, chybí to kouzlo netradičně pojatého dokumentu, kterým disponovala jednička. A co teprve hudba. Ta první Putování tučňáků povznášela z dokonalosti někam ještě dál až k pomyslné šesté hvězdičce. Zato ve Volání oceánu je tak tuctová, jak jen může být.(29.12.2018)

Oceňuji snahu zachytit velmi zajímavý život tučňáků. Film byl pro mě, ale nudný. Nudil jsem se od poloviny první hodiny filmu. Film není naučný typ, ale spíše nám chtěl autor ukázat jak těžký život tučňáci vedou, i když se nám to třeba nezdá. Musím pochválit velmi pěknou hudbu. Film, ale u mě selhal na jedné věci. Podle mě většina obrazu byla udělána vizuálně. Já se tedy nedivím, ale podle mě byli všichni ti tučňáci vizuální. Ale nemůžu říkat něco na sto procent, když se toho jen domnívám. Komentář četl Tomáš Hanák, který je velmi zkušený dabér a moderátor dokumentárních filmů, ale nicméně mi pro tento film nesedl. Líbil by se mi tam víc Pavel Rímský. U mě za tři pěkné hvězdičky.(24.5.2017)

Pokračovanie unikátneho dokumentu s menším drivom a menšou vypovedacou hodnotou ako tomu bolo v jednotke. Už to nemalo to momentum, nebolo to také úderné a niektoré zábery sa dosť opakovali. Každopádne ale moderné technológie nám umožňujú naozaj krásnym pohľadom vidieť veci, ktoré za normálnych okolností človek len ťažko uvidí. A v tomto majú podobné filmy vysokú hodnotu, pokiaľ sa moc neopakujú, ako tomu bolo v tomto prípade. 65 %(28.12.2018)

Nádherné niečo. Takéto filmy sú tým najkrajším, čo môže človek vidieť. Som rád, že som bol so svojou milovanou manželkou na takýto krásny dokumentárny film, ktorý ukazuje aká krásna, ale aj drsná je príroda a ako krásne ju vytvoril Boh. Dojemný a krásny príbeh malého tučniačika nenechá chladným nikoho a určite vo Vás vyvolá príjemné pohladenie po duši. Prekrásne.(22.5.2017)

• - Celosvětová premiéra dokumentárního snímku proběhla 5. února 2017 v Paříži. (Stoka)

• - Natáčelo se na Jižním pólu na Antarktidě. (Stoka)