Riverdale - Season 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2018), 15 h 46 min (Minutáž: 43 min)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

Kamera:

Brendan Uegama

Hudba:

Sherri Chung

K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Marisol Nichols, Madelaine Petsch, Ashleigh Murray, Mädchen Amick, Luke Perry, Mark Consuelos (více)

Epizody(22)

Po rodinné tragédii to jde s traumatizovaným Archiem od desíti k pěti, protože ho neustále pronásledují myšlenky na pomstu. (Netflix)

claudel

Moje guilty pleasure, která po výborné první sérii vygradovala v ještě větší temnotu plnou vražd, záhad, tajemství a kostlivců ve skříni. Předposlední díl série divákovi nenechá ani na minutu vydechnout jak je našlapaný. A pro mě jednoznačně nejlepší postava Betty Cooper aneb andělské obličeje s temnotou v duši miluju :-D Těším se na třetí sérii. ()

fabecc1222

Tam, kde se řeší Černá kukla, a případy okolo ní, tak je to stále v pohodě, jinak ale nastává docela znatelný úbytek kvality, kdy se šíleně mění charaktery postav (Archie), některé se stávají neskutečně nesnesitelné (Veronica), některé jsou nesnesitelné stále (Cheryll + komplet její psycho rodinka). Přesun ke "Kmotrovskému" dramatu tomu moc neprospěl, ale naštěstí se ke konci většina postav snad definitnivně vzpamatovala, a vrátilo se tam, kde to na začátku začalo. ()

TomX2

Druhá séria je zhruba na kvalite tej druhej. Prvé diely sa mi až tak nepáčili, no potom séria zmení tempo a stane sa z toho niečo, čo sa mi fakt páči. Zo začiatku nenávidené postavy si človek obľubuje a obľúbené postavy si znenávidí, scenár je trochu lepší než v prvej sérii, no všetko ostatné je na úrovni prvej sérii. Posledné dva diely sa mi však naozaj páčili a priznám sa, po celý čas som mal zimomriavky. Teším sa na tretiu sériu. Priemer: 75% ()

riza-do

Druhá série vygradovala k o poznání zábavnější, napínavější a akčnější podívanou plnou záhad, politikaření, vražd, temných tajemství a šílených postav. Stále více nových zápletek v každém díle, propracované linie všech postav se začínají více prolínat, je veden větší důraz na cliffhangery a trochu se vytrácí teenager atmosféra zavedením kmotrovské linie, která ovládla město gangů. Jen škoda, že největší příběhová překvapení pochopí postavy až dávno po divákovi, který tak jen sleduje jak se s tím, co on už ví dlouho, vypořádají. Velké mínus za muzikálový díl, který se absolutně nehodil do příběhu (a to mám muzikály rád). ()

Vabr

Kdo by řekl, že nemoc mě dokáže přikovat k téhle sérii a zkouknout ji za 2dny? Jsem do tohohle seriálu ještě větší magor, než jsem psal k předchozí sérii. Můj vztah k Riverdaleu by asi definovala nejlíp tahle balící hláška: Tvoje tělo se skládá ze 70 % vody. A já mám žízeň. Opět mě to doslova vcuclo do děje a neskutečně super linka s Betty mě opět emočně ždímala. Soundtracky zase pecka, takže další playlist na Youtubu, co musím projet skrz na skrz. Bohužel, co musím zkritizovat je rodina Lodgeů. Celá tahle famílie si zabírá moc místa a je strašlivě, ale strašlivě monotónní (zvraty, dialogy, herecké výkony), předvídatelná, nesympatická (Hermiona a Veronica se bohužel nesympatickými v průběhu série staly, Hiram byl už samého počátku) a vůbec mě jejich problémy nezajímaly. Stejně tak mě moc nebavilo sledovat Archieho, jak si něco dokazuje u Hirama. Kdyby je omezili, dal bych sérii horších 5⭐. Dále se tu děje až moc stejně důležitých věcí naráz, takže když nějaké vyvrcholí nebo u nich nastane zvrat, není to tak epický jako u 1. série, kde byly nějaké méně a jiné více podstatné. Jughead se v jistých mezích chová až jako moc velký obránce Hadů. Černá kukla je taky zajímavá věc, ale není to tak dobrý a dostačující vůči většímu počtu epizod tak jako vyšetřování Jasonova případu. Zatímco je Jasonova vražda větší vyšetřování a pátrání s více zvraty, alibi, motivy a poznáváním postav, nápad s Černou kuklou je víc slasher, který postrádá nějaké větší kriminální aspekty, a tak to není tak záživné. Co se mi ale hodně zamlouvalo bylo to, jak to bylo propojené s jednou z hlavních postav a jeho dopadení, které bylo hodně dramatické, když jste si to představili ve skutečnosti. Celkově se mi téma ,,občanská válka ve městě‘‘ spíš nelíbí, a tak to bylo i tady, kde nastávaly nepokoje mezi severem a jihem, i když někdy se mi to i líbilo. Trochu mě mrzí, že se to od středoškolské atmosféry první série mírně vzdálilo. Každopádně, konec byl hodně intenzivní a vypadá to, že se v další sérii budou dít opět zajímavé věci. Betty se stala pro mě ještě větší oblíbenkyní a hodně s ní soucítím. Nastolila i hodně ikonické scény (nebudu spoilerovat, takže budou vědět jen ti, co viděli: odraz kukly v zrcadle, hřbitov a 70%, 60%...).  Archie je pořád dobrej. To jeho snažení se o utvoření dobrých vztahů mezi ním a Hiramem chápu, takže to mi až tak nevadilo, i když to bylo takové slepé následování. Jsem rád, že se na konci ale vzpamatoval. Abych řekl pravdu, když se Veronice nedařilo, přál jsem jí to, protože v téhle sérii se chovala dost jako zbohatlá holčička. Doufám, že její rodině dají příště fakt o dost míň prostoru, tak aby byla ona samotná viditelnější a třeba se i vrátila k mým oblíbeným postavám. Ethel je fajn vedlejší postava, kterou vždy rád vidím a často se objeví s něčím zajímavým. Díl s muzikálem mi přišel fakt mimo, dost vyjel ze zaběhlé atmosféry a přišlo mi, že se tam ve zkratce chovali všichni jako drama queens. Vyhodnocení: Bohužel teď bude škola, ale já si zase najdu příležitost, kdy 3. sérii sjedu tak rychle, jak kdybych sjížděl v baru čáru () (méně) (více)