poster

Riverdale - Série 1 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 9 h 22 min (Minutáž: 42–47 min)

Komentáře uživatelů k sérii (15)

 • Toren
  ***

  6/10. Velmi pěkně natočené guilty pleasure.(20.3.2019)

 • NinadeL
  ****

  Tahle středoškolská partička se nezdá. Ale všichni mají své tajemství, vztahy jsou hlavní téma jejich životů a navíc, jejich město ovládají dvě klíčové rodiny. Budou mít převahu ti, kteří píší místní noviny, nebo ti, kteří vyrábějí javorový sirup? Stejně jak absurdně to zní, přesně takové to je. A první série Riverdale je velmi koukatelná. Děcka mají vždycky pravdu, jejich rodiče jsou ti, kdo činí chyby a cílovka je naprosto spokojená. Dospělé rozhodování nedělá taťka "Dylan" (Luke Perry), ale jeho syn Archie. Chybuje matka Ronnie, ale Ronnie sama je tou, kdo musí držet rodinu pohromadě, i když zrovna její otec sedí ve vězení. A Betty? Jenom díky ní se vyčistí vzduch kolem aféry její sestry ve stylu Monteků a Kapuletů. Jsem nalomená, ale docela bych si přála s tímhle ročníkem maturovat ;)(10.3.2019)

 • TomX2
  ***

  Úvodný diel sa mi nepáčil. Všetko sa mi zdalo akosi chaotické, nezaujímala ma kriminálna stránka filmu a ani postavy, prečo som aj pochopiteľne nemal chuť so seriálom pokračovať. Druhý diel sa mi páčil viac a trochu ma seriál do seba vtiahol a nakoniec som s tým aj pokračoval, aj keď len preto, že som musel (z donútenia). A som prekvapený. Nie preto, že by bol Riverdale ktovieako kvalitný, ale kvôli tomu, že ďalšími dielmi sa stále viac menilo tempo seriálu, stále viac ma to lákalo a stále to bolo lepšie a lepšie. Riverdale síce nefunguje ako kriminálka, ale ako teen dráma rozhodne prekvapuje. Bavilo ma pozerať sa na vzťahy medzi postavami, bavilo ma pozerať sa na smerujúce udalosti. I keď scenár je predvídateľný, zvraty stále fungujú. A sem tam upadajú do absurdity a ja som sa nad tým neraz zasmial. Každopádne by som ešte rád spomenul herecké obsadenie a technickú stránku, bez čoho by seriál nefungoval. Priemer: 77% (16.7.2018)

 • Marqta
  **

  Na začátku jsem byla hrozně zvědavá, jak to bude dál pokračovat. Nadšení pomalu opadávalo. Vlastně mi to přišlo dost k zasmání někdy, obzvláště dialogy a některé dějové zvraty. Není to vyloženě špatné, to se říct nedá. Líbilo se mi jak byl příběh vyprávěný a přiznávám se, že jsem zvědavá jestli se nějak rozvedou Bettyiny návaly vzteku/násilí, nebo jak to chcete nazvat.Za mě to jsou dvě hvězdičky.(6.11.2017)

 • hansel97
  ***

  Slabý rozjezd a průměrný finiš, Riverdale se žánrově dost plácá na suchu a snaží se skloubit bývalé show, se kterými už CW u teenagerů slavilo úspěch. Funguje to, ale není to žádná sláva. Každopádně zápletka první série mi přišla dostatečná, z té druhé už bych strach měl.(3.8.2017)

 • vyfuk
  ***

  Takový ten seriál, který si bezpochyby své fanoušky najde. Je to ten seriál typu o těch lhářkách nebo jak se to jmenuje. Prostě není špatně natočený, má fan base, ale pro mě je to nezáživné. O celém Riverdale jsem si myslel, že půjde o atmosférický kousek, který bude asi dle posteru řešit mládež v šedesátých nebo padesátých letech. Ale ono jde o Archieho komiksy, které asi svou kvalitu mají, ale tím to asi končí. Druhá série už mě asi moc nezaujme. Trochu se to snaží podobat 13 Reasons Why s tím, že tohle bylo sice dřív, ale tady jde o to, že kdyby se věc více zaměřila na vraždu jedné z oněch postav, celkově by to vypadalo lépe. Ale řeší se tam mnoho vedlejších problémů bez předmětu. Alespoň pro mě. Škoda. Za mě velmi slabé, průměrné.(11.8.2017)

 • orkadimenza
  ***

  Seriál Riverdale mi byl doporučen někdy během konverzace o 13 Reasons Why s mou věkovou skupinou. Prý že je Riverdale o třídu lepší a i samotné téma záhadné vraždy napomohlo k rychlému rozkoukání 1. série. Ač je námět velmi solidní, prostředí, ve kterém se příběh odehrává, už tak dobře zpracované není. Všechno to působí hrozně vyumělkovaně a někdy jsem měl pocit, že se chování některých postav (zejména Cheryl a matka Betty) ani jedním procentem nepřibližuje reálné představě vystupování v daných situacích. Vážně jsem měl často problém se do děje vžít, protože všechno to působilo jako kamufláž prvotřídních amerických dětiček na prestižní "háj skůl" (Archie, Veronica a Betty- Ken a 2x Barbie jako vyšití). Jinak jsem ale s napětím sledoval, jak to celé dopadne. Ke konci se kvalita už o něco zvedla a i když rozuzlení nebylo zdaleka prvotřídní, měl jsem ze závěru série dobrý pocit. V porovnání s 13RW je pro mě Riverdale ale o třídu níže a vzhledem k počtu epizod v dalších sériích je pro mě 1. série s velkou pravděpodobností i sérií poslední.(3.9.2019)

 • skeptic
  **

  Nechytilo ma to po detektívnej stránke, takmer celý čas mi bolo jedno kto zabil Jasona Blossoma, ani rozuzlenie jeho vraždy ma nijako nedokázalo vytrhnúť z letargie. Po stránke teen drama a.k.a. "opäť nič nové", trápne stredoškolské postavy, ktoré prežívajú všetky problémy sveta ale neverím im to. V každej časti sa nájdu nezámerne vtipné scény a repliky (možno hlavná zložka seriálu kvôli ktorej som to nezabalil už hneď po prvej časti?). Archie mi pripadal ako nadržaný pribrzdený dementko, ostatní ok (akurát som párkrát zapochyboval o hereckých schopnostiach zacka a codyho + namiesto toho aby bol divný, len v kuse o sebe hovorí, že je divný, čo považujem za totálny scenaristicky fail), snáď Betty vyčnieva ako najlepšia postava, s ktorou sa asi ešte bude pracovať výrazne v druhej sérií, kedže nám je naznačované že niečo s ňou nie je v poriadku. Nie je to úplna hrôza, to zas nie, možno pochváliť slušne prepletenú sieť vzťahov, možno nejakú snahu o zaujímavo štylizované scény (spomínam si hlavne na scény s Cheryl). 50%(27.8.2018)

 • jfaba
  ***

  Hodnotím 1. sérii, i když nevím, jestli se budu dívat na druhou. Tolik "sympatických" ksichtu jsem neviděl ani v The social network nebo v Ženě za pultem. Všechny Bárbiny a Keny bych poslal na Mars - vznik nové populace. I ten Jug, když sundal tu svou čapku byl Ken. Zápletka a styl vyprávění celkem ušel, proto jsem tomu dal ***. Jinak to ale bylo jak 90210 a Přátelé dohromady. A co se bude řešit v nové sérii? Narozené děti? Jug u Hadů? Nebo snad další mrtvola? Vyšetřování vraždy otce? No, uvidím, jestli to uvidím.(22.8.2017)

 • NifKor
  *****

  První série Riverdale je něco úžasného. Herci mi tam sedí příběh je dobrý, záporák je zajimavý atd. Nemám co dodat. A (93%)(20.5.2018)

 • sans.sourire
  ****

  První série mě bavila, dosti. Někdy se tam ovšem vyskytovaly scény s atmosférou, která mě trochu nudila, ale dalo se to překonat. Rozhodně byl Riverdale v určitých ohledech chytlavý, tajemno bývá chytlavé. Hodně postav jsem si oblíbil, ale k některým jsem měl takový zvláštní přístup. Vesměs se mi tedy první série líbila a trend mě stáhl až k fanatičnosti.(26.5.2019)

 • malets
  *****

  hurá. ultra super pecka z mého prostředí akorát se semtam střílí atd(20.11.2017)

 • holka218
  *****

  První série je naprosto dokonalá. Archie, Jughead a Betty jsou super akorát s Veronicou jsem na konci série začala mít problém. O Cheryl nevím, co si mám myslet. Někdy ji mám moc ráda a někdy ji zase naprosto nechápu. Celou sérii hodnotí velice kladně a hned po jejím dokoukání jsem začala sledovat druhou sérii.(1.4.2018)

 • Plocik
  ***

  Riverdale je seriál, který jak svým vzhledem, žánrem, postavami, tématem i lokacemi nehorázně připomíná Pretty Little Liars. A lze dokonce s jistou nadsázkou tvrdit, že si z PLL bere „osvědčené“ postupy, ale bohužel i neduhy. Už samotná anotace vypadá poměrně zajímavě – mladý středoškolský hezoun Jason 4. července zmizí na projížďce se svým dvojčetem a nikdo ho od té doby neviděl. Jak kdyby nám zmizela Alison, tentokrát tu však hned na konci první epizody najdou tělo, které patří nezpochybnitelně zmizelému Jasonovi, a tak se malé město (které mimochodem posloužilo i při natáčení už zmiňovaných Lhářek nebo i ukecaných Gilmorek) rázem ocitá uprostřed vyšetřování, špinavá tajemství vyplouvají na povrch, do města se stěhuje nová zbohatlická slečinka… Úplné deja vu. A protože mi seriál místy PLL připomínal až nezdravě, neubráním se možná občasnému srovnávání. Největším problémem seriálu je, že se bere nesmírně vážně. Ona vražda opravdu není něco, co by se mělo brát na lehkou váhu, tady ale všechna ta vážnost nefunguje, působí kýčovitě, nepřirozeně a hrozně na sílu. Když se řeší pouze samotná vražda a do popředí se dostávají teenageři, kteří si hrají na dospělé „detektivy“, má seriál kouzlo. Má to něco do sebe, funguje to a vy to těm „mladým“ žerete mnohem víc, než když se o něčem handrkují jejich rodiče, kteří tu působí jako neschopné karikatury. Jakmile se ale studenti uchýlí k řešení školních a všedních věcí, které k životu středoškoláka neodmyslitelně patří, zde seriál naprosto fatálně selhává a ona vážnost spíše ještě podtrhuje nesmyslnost většiny situací. Nová středoškolská kampaň #MeToo vyvolaná pitomou knížkou je spíš parodií na sexuální obtěžování, než aby se problém snažila opravdu přiblížit a ukázat nějakou možnost řešení. Oproti letošní sérii 13 Reasons Why je tohle opravdu ubohý pokus. Postavy tu mají naprosto nesmyslné pohnutky, které se mění doslova z epizody na epizodu bez jakéhokoliv hlubšího vysvětlení a pracují na principu „A se v této epizodě pohádalo s B, celou dobu však kamarádilo s C. V příští epizodě se z naprosto nepochopitelných důvodů ale začne hádat s C, a k tomu se navíc skamarádí s B. A abychom se v nadcházejících epizodách nenudili, tak to budeme střídat a přidáme i D a E a tak dále“… Nebudu ale lhát, že seriál má i své světlé stránky. Po technické stránce jsou scény poměrně krátké, rychle utíkají, více než občasná hudební vystoupení tomu taky dávají šmrnc a líbí se mi využití indie interpretů, kteří jsou vyváženi aktuálními popovými hity. V některých epizodách se seriálu nedá upřít skvělá atmosféra, gradace děje a vzhledem k věku a vzhledu všech hrdinů a hrdinek je seriál skutečně pastvou pro oči. První série pro mě byla nevysvětlitelným zážitkem. První tři epizody jsem doslova a do písmene trpěl a chytal se za hlavu nad absurdností dialogů a nesympatičností postav (především všech rodičů, s výjimkou Hermiony a Freda, kteří měli zajímavou chemii a fungovali dobře i jako samostatné jednotky, byli všichni rodiče naprosto nesnesitelní a nevím, jestli bylo záměrem tvůrců všechny rodiče démonizovat a udělat z nich naprosté psychopaty nebo trosky), později jsem byl ale velice mile překvapen tím, jak se příběh vyvíjel, některé zvraty fungovaly dobře, některé méně dobře. Tíživá atmosféra a napětí ale vydrželo až téměř do poslední epizody. Co ale seriálu prostě nehodlám odpustit, jsou ohromné výkyvy v kvalitě, kdy některým epizodám bych dal s chutí čtyři hvězdy, některým směle odpad. A bohužel pro mě bylo těch méně kvalitních epizod o poznání více. Proto slabé 3*, dám ale šanci i druhé sérii a uvidím, jestli mě překvapí…(17.6.2018)

 • lineker
  ****

  Jistě. V podstatě se jedná o jednu velkou, stupidní, mega sračku, ovšem brilantně natočenou a silně vtahující. Ty lidi tam Vám prostě nedokáží být tak nějak šumák. Rychle tempo vývoje postav i celého příběhu tě nenechá lhostejného a nudícího se. Zvrat se koná skoro v každém díle. Proto jsem tenhle osmdesátkovej rytmus nechal ve své hlavě doznít až do konce. A s potěšením.(8.11.2019)