Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Série(7) / Epizody(137)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (17)

Season 1 (2017) (S01)

Úvodný diel sa mi nepáčil. Všetko sa mi zdalo akosi chaotické, nezaujímala ma kriminálna stránka filmu a ani postavy, prečo som aj pochopiteľne nemal chuť so seriálom pokračovať. Druhý diel sa mi páčil viac a trochu ma seriál do seba vtiahol a nakoniec som s tým aj pokračoval, aj keď len preto, že som musel (z donútenia). A som prekvapený. Nie preto, že by bol Riverdale ktovieako kvalitný, ale kvôli tomu, že ďalšími dielmi sa stále viac menilo tempo seriálu, stále viac ma to lákalo a stále to bolo lepšie a lepšie. Riverdale síce nefunguje ako kriminálka, ale ako teen dráma rozhodne prekvapuje. Bavilo ma pozerať sa na vzťahy medzi postavami, bavilo ma pozerať sa na smerujúce udalosti. I keď scenár je predvídateľný, zvraty stále fungujú. A sem tam upadajú do absurdity a ja som sa nad tým neraz zasmial. Každopádne by som ešte rád spomenul herecké obsadenie a technickú stránku, bez čoho by seriál nefungoval. Priemer: 77% ()

Kapitola 1: Říční břeh (2017) (S01E01)

Fajn kamera, fajn hudba, fajn potenciál. To sú klady. Inak sa mi to nepáčilo. Absolútne vôbec. Prvý diel sa zameriava na postavy a ich vzťahy. Proti tomu by som pochopiteľne nemal nič, lenže ja som sa na seriál išiel pozerať s tým, že to je záhadné a tajuplné krimi. Záhadné a tajuplné krimi to ale nie je. Dostal som akýsi nechutný výplod ukážky postáv, ktoré sú všetko, len nie sympatické a rozhodne nie dobré. V tunajšom mestečku sa vyskytne vražda nejakého chalana o ktorom viem akurát to, že sa volá Jason, je to nezaujímavý cocot a má protivnú sestru. Znie to ako absolútne nezaujímavá a zlá kriminálka, lenže ako som písal, nie je to kriminálka, k tomu má hroznú atmosféru a absolútne sa nepodobá na Stranger Things či nedajbože Twin Peaks. Je to teen romantická dráma, ktorá sa snaží vyzerať "dospelácky" a chce sa podobať na iné známe kúsky. Tie postavy sú každá do jednej nesympatické, každá je protivná, každá sa snaží správať "dospelácky",... ono ja to už neviem ako opísať. Je to nezáživné, je to hlúpe, je to nezaujímavé, je to nezáhadné, je to proste blbé.. Nebaví ma to ani trochu a akurát sa mi len potvrdilo, že by som sa nemal na niečo pozerať len preto, že mi to niekto doporučí.. Dám ešte šancu jednému-dvom dielom, prvý dojem je ale zlý.. finally total bullshit ()

Kapitola 2: Dotek zla (2017) (S01E02)

Prvý diel sa mi nepáčil. Dostal som len zoznamovanie s nesympatickými a nezaujímavými postavami, žiadne záhady, žiadne krimi. Tentokrát sa postavy aspoň trochu chovajú ako ľudia, Jughead je pomerne fajn, Veronica mi až tak nevadí a Archie, síce sa chová ako žena, tiež. Zo všetkých postáv mi je najviac sympatický Fred Andrews, no stále mi vadí počínanie Betty, Cheryl a spol. Druhý diel nie je zlý, je o niečo lepší než prvý, ale rozhodne nie je na hodnote 4 hviezd viz tunajšie hodnotenie. Oproti prvému dielu zlepšenie, ale ako celok to stále nie je dobré. Som zvedavý, akým smerom sa to bude uberať ďalej. ()

Kapitola 3: Dublér (2017) (S01E03)

Síce stále neviem, čo presne sa ľuďom na tomto seriáli tak páči, ale hej, pomaly ma to začína baviť a je to zaujímavé. ()

Kapitola 4: Poslední představení (2017) (S01E04)

Štvrtá epizóda ma zatiaľ bavila najviac. Tentokrát divák vidí pohľad na vec aj z hlavy rodičov a nakukneme aj do tunajšieho podsvetia. Neskáčem z toho vyložene z radosti, ale hej, je to rozhodne lepšie než predchádzajúce diely. ()

Kapitola 5: Jádro temnoty (2017) (S01E05)

Vzhľadom k môjmu hodnoteniu prvej epizódy musím s prekvapením povedať, že Riverdale je nakoniec dobrý seriál. Ako kriminálka až tak nefunguje, ale vzťahy medzi rodinami, postavami a skrátka celým mestom sú zaujímavé. Zvraty síce nie sú veľmi prekvapivé, ale ten dej ma baví a trochu mi to celé pripomína Shakespeara. Zatiaľ najlepší diel. ()

Kapitola 8: Outsideři (2017) (S01E08)

Tak a nastal poriadny prevrat. Konečne sa spolu stretnú obe strany a pomaly začína vychádzať na povrch, kto je vlastne dobrý a kto zlý, kto je najväčší hajzel a kto je vlastne vrahom. Zo začiatku nenávidené postavy máme radi a tie sympatické postavy sú čím ďalej, tým podlejšie Mám už aj také podozrenie, kto vlastne stojí za smrťou. Každopádne musím povedať, že Riverdale ma prekvapuje. Zatiaľ čo prvému dielu by som pokojne dal označenie "odpad", ďalšími dielmi si to obľubujem viac a viac. ()

Kapitola 10: Ztracený víkend (2017) (S01E10)

Po zhliadnutí prvého dielu (1*) som vôbec nečakal, že ma to časom bude baviť. A ono ma to naozaj baví. Riverdale neberiem ako kriminálku (a ak áno, tak ako zlú kriminálku), ale skôr dráma o vzťahoch medzi obyvateľmi jedného mestečka doplnené trochou záhady a mysteriózna. Hlavné postavy sú pomerne sympatické (Archie, Betty, Veronica, Jughead) a každá skrýva nejaké tajomstvo, vedľajšie už síce (až na Freda) menej, ale za to sú vcelku zaujímavé. Od chaotického prvého dielu som naozaj nečakal, že sa mi to bude páčiť. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá séria je zhruba na kvalite tej druhej. Prvé diely sa mi až tak nepáčili, no potom séria zmení tempo a stane sa z toho niečo, čo sa mi fakt páči. Zo začiatku nenávidené postavy si človek obľubuje a obľúbené postavy si znenávidí, scenár je trochu lepší než v prvej sérii, no všetko ostatné je na úrovni prvej sérii. Posledné dva diely sa mi však naozaj páčili a priznám sa, po celý čas som mal zimomriavky. Teším sa na tretiu sériu. Priemer: 75% ()

Kapitola 14: Polibek před smrtí (2017) (S02E01)

Fred je najviac sympatická postava z celého seriálu a tento diel je výrazne inší a so silnejším príbehom, než diely prvej série. Lenže mňa to nudilo. Vôbec ma nezaujímalo, čo sa stane, vôbec ma nezaujíma identita zlodeja, vôbec ma to nenadchlo. Štart je nezáživný a nudný, som zvedavý na ďalšie diely. ()

Kapitola 17: Město, které se bálo západu slunce (2017) (S02E04)

Štvrtý diel je o niečo lepší než tie predchádzajúce, zaujímavý bol aj spor medzi južnou a severnou stranou. Ale ako celok ma to veľmi nebaví. Nezaujíma ma kto je Black Hood, mám pocit, že celé sa to chce podobať na iné známe filmy a seriály. Dokonca sa aj stratila atmosféra prvej série, nemám takú chuť pozerať ďalšie diely a ak to bude pokračovať týmto tempom, druhá séria bude pre mňa len ďalším priemerným počinom bez hlbšieho zmyslu, hlbšej myšlienky. Dúfam, že sa to zlepší. ()

Kapitola 19: Důkaz (2017) (S02E06)

Zatiaľ najlepší diel druhej série, teda aspoň pre mňa. Najprv učiteľka ako pedofilná štetka, tentokrát učiteľ ako drogový dealer. Čo ďalej? ()

Kapitola 22: Tichá noc, strašná noc (2017) (S02E09)

Trochu sa to zlepšilo, ale stále ma to baví menej než prvá séria. Stále je to dobré, plné zvratov a záhad, ale nezaujíma ma to. Nezaujíma ma nejaký nudný vrah, ktorý zdieľa svoj zmysel pre spravedlnosť. Jediná vec, ktorá ma naozaj baví je zápletka medzi Hadmi. Prvá séria si udržiavala dobrú atmosféru a mysteriózno.. Tá druhá je iná.. Pre mňa zatiaľ priemer ()

Kapitola 27: Hory mají oči (2018) (S02E14)

Štvorica kamarátov sa tak rozhodne stráviť noc na chate, kde spolu komunikujú o rôznych hlúpostiach a keď sa ozve niekto rozumný (áno, reč je o Jugheadovi), vyústi sa to v hádku, dokedy sa do akcie nevpustia záhadní maskovaní mužíci. Stupidita. Ale hej, bavil som sa. ()

Kapitola 29: Primární barvy (2018) (S02E16)

Začína sa to uberať úplne iným smerom, než som bol zvyknutý. Niektoré postavy divák začína obľubovať (Cheryl, Reggie, Josie), iné zase nenávidieť (Veronica, Hermione). Som zvedavý, ako Riverdale dopadne. Ako sa tomu postaví Fred a Jughead s Hadmi a či naivný Archie konečne chytí rozum. Silno dúfam, že ma následujúce diely nesklamú, pretože aj keď som to po zhliadnutí prvej epizódy nečakal, Riverdale je naozaj dobrý seriál, prekvapivo. ()

Kapitola 31: Nezapomenutelná noc (2018) (S02E18)

Muzikály mám síce rád (tie dobre prevedené), ale.. k čomu to vlastne bolo? Nenávidené postavy spolu majú priateľský vzťah ako keby sa nič nestalo, dej sa nijak zvlášť ďalej nepresúva a celá epizóda je natočená úplne inak než doteraz. Nechápem zmenu správania postav a predvídateľný záver tomu naozaj nenapomáha. Chvíľu som mal aj nutkanie to preskočiť alebo vypnúť a tak by to bolo asi správne. ()

Kapitola 34: Soudná noc (2018) (S02E21)

Nepamätám, kedy naposledy som zažil takú husiu kožu pri nejakom filme či seriáli. Finally, toto je pecka. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry