Riverdale (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2017 - 2018, 26 h 46 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope, Colin Lawrence, Tom McBeath, Lochlyn Munro, Alvin Sanders, Asha Bromfield, Nelson Wong, Robin Givens, Skeet Ulrich, Shannon Purser, Casey Cott, Jordan Calloway, Martin Cummins, Peter Bryant, Broadus Mattison, Raúl Castillo, Reese Alexander, Tiera Skovbye, Christopher Rosamond, Lane Edwards, Molly Ringwald, Mackenzie Gray, Ashleigh Murray, Mark Consuelos, Kadence Kendall Roach, Ross Butler, Brit Morgan, Emilija Baranac, Vanessa Morgan, Charles Melton, Hayley Law, Cody Kearsley, Kwesi Ameyaw, Arthur MacKinnon, Moses Thiessen, Trevor Stines, Andrew Tkach, Major Curda, Stephan Miers, Kelly Konno, Sean Amsing, Jordan Connor, Michelle Brezinski, Graham Phillips, Drew Ray Tanner, Vaughan Winmill, Tony Todd, Cameron McDonald, Sarah Habel (a.z.), Cody Kearsley (a.z.), Luke Perry (a.z.), Barbara Wallace, Dean Marshall, Alison Araya, Paul Lazenby, Bruce Blain, Graham Greene, M.C. Gainey, Mark Gibbon, John Innes, Terry Lewis, Michael Puttonen, Françoise Robertson, Christian Sloan, Sharon Taylor, Harrison MacDonald, Jerry Wasserman, Shaun Omaid, Alex Zahara, Azura Skye, Robyn Ross, Andre Tricoteux, Beckham Skodje

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

CW se s Riverdale vrací k svým kořenům, jelikož tohle je perfektní kombinace Gossip Girl a Vampire Diaries okořeněná řádnou dávkou Twin Peaks. Parta teenagerů vyšetřuje vraždu studenta střední školy a člěna místní mafiánské rodinky. Nechybí klasická dávka romance, mysteriózna a detektivky. Neustálé reference na filmové klasicky a The Breakfast Club jsou jen třešničkou na dortu. Zkrátka paráda, pokud víte, co od toho seriálu čekat.(16.5.2017)

Tohle opravdu není obvyklý teen seriál - s každou další řadou je temnější a bodycount utěšeně stoupá.(1.5.2018)

• Kaluž

Riverdale se po třech epizodách stává mojí guilty pleasure hovadinou letošního roku! Twin Peaks 90210 zakotvené ve světě hrdinů z vydavatelství Archie Comics se pod takovkou jednoho z nejtalentovanějších komiksových scenáristů posledních let Robertem Aguirre-Sacasou mění ve skutečné zlato a to nejen pro fanoušky moderní restaurované předlohy. The CW se totiž podařilo obsadit natolik sympatické ksichty, až mám pocit, že ta omladina vylezla přímo z Waidova (nebo Zdarskyho) komiksu. A ten starej Dylan v roli mentora tam sedí taky. Prospívá tomu i svižné tempo (40 minut na epizodu), nosná zápletka (vyšetřování vraždy), netradiční styl vyprávění (Jugheadův voiceover) a fajn hudba. Pokud vám ještě nebylo dvacet, určitě si to dejte, starší nechť našlapují opatrně. #RiverdaleStrong(18.7.2017)

Zpočátku by mi stačilo pouze sledovat závěrečné cliffhangery, poté už delší a delší úseky, a když bych se musel začít dívat znovu, tak bych to dal zase vcelku. Kamera je krásná. I ostatní věci se snaží být perfektní, ale stále si nejsem jistý, jestli to bylo úmyslné, kousavé a uvědomělé nebo nabubřelé, falešné a nešikovné. Rozhodně to není seriál pro každého a v jeho přijmutí bude hrát roli kromě kvality i nálada a výdrž. 3,5* (Netflix)(6.9.2017)

Miluju takovýto styl seriálu. Kde je děj soustředěný na jedno městečko a řeší se zde různé problémy. Samozřejmě mi to připomnělo Stranger Things. Riverdale jsem začala koukat včera a zaujalo mě to tak že jsem bez přestávky zhlédla 7 dílů. To se mi stává jen u zmíněného ST. :D Jsem velmi spokojená s výběrem herců. Každý na mě zapůsobil jinak, ale oblíbila jsem si jich jen pár. Doufám, že ti zůstanou až do konce. Myslím, že momentálně není moc seriálů, co by se uchytilo tak vysoko, ale podle mě, tenhle je jeden z nich.(21.12.2017)

Hodnocení: 7/10. Mou kompletní recenzi si můžete přečíst zde.(28.5.2017)

• Lenulinka

Příšernost pro puberťáky. Otravná hudba o třech tónech, nesympatičtí herci (proč jsou všichni zrzaví?), stupidní dialogy o ničem a příběh naprosto nezáživný. Nevím, co jsem čekala, ale z tohoto mohl být třídílný seriál a nic by se nestalo. Třináct dílů je na pubertální řečičky o vztazích trošku moc. Nic pro mě.(19.8.2017)

1. série - 75%, 2. série - 70%(28.5.2018)

Archie Comics neznám, ale tuším, že je tak trochu o něčem jiném. Nicméně přepáleně komiksové a navýsost stylové ladění čpí z riverdaleského mikrokosmu na sto honů. Kdyby se U Popa za milkshaky platilo jednobarevnými zelenými papírky s velkým dolarovým znakem, nijak by mě to nepřekvapilo. V mnoha scénách pak tvůrci dokázali vykouzlit z banálních zápletek plných přehnaného melodramatu naprosto spektakulární podívanou plnou možná laciných, ale zatraceně efektních kombinací zpomalovaček a navýsost padnoucí muziky. Některé třebaže jen pársekundové momenty, jako Archie rozbíjející zkrvavenou pěstí ledovou krustu, Cheryl stojící v průsvitné šatonočníkošilce před hořícím krbem se svícnem v ruce anebo Jughead oblékající si motorkářskou bundu s logem Southside Serpents (všechno z finální epizody), jsou k nezplacení. Jo, takhle vypadá zábavná teenage romance pro třetí tisíciletí, kterou si užije i divák již dávno odrostlý od seriálové cílovky. // Od druhé série s takřka dvojnásobným počtem dílů se dalo od začátků čekat, že půjde kvalita (úzce spojená s neokoukaností první řady) dolů. Ale i když to bylo občas k nesnesení debilní, hlavně v druhé části sezóny, tak to zároveň byla pořád solidní (gulity pleasure!) zábava. Poslední díl si pro sebe ukradla Cheryl a její iniciační rituál, jak jinak...(15.5.2017)

Městečko je ponuré, atmosféra jakbysmet, herci sympatičtí a všechny holky jsou nádherný (i matky), má to tupé dialogy, ale má to spád a neskutečně mě to bavilo. Asi mi už stačí málo ... 1.série 8/10(21.5.2017)

Zatím asi nejvydařenější počin stanice CW (Supergirl, The Flash). Seriál je inspirovaný komiksy o Archiem, teenagerovi žijícím v americkém maloměstě Riverdale a žijícím život "bezstarostného" středoškoláka. Ačkoliv je díky těmto aspektům Riverdale prostoupený velkou řadou klišé, nebojí se to přiznat a dokonce z toho dělá svoji přednost. Hlavní čtveřice hrdinů je velmi sympatická a všichni podávají kvalitní herecký výkon, což se projeví hlavně ve chvílích, kdy se příběh posouvá rychle z jedné postavy na druhou, ale seriál tím neztrácí své dobře rozjeté tempo. Nejen díky tomu uteklo těch 13 epizod jako voda. Kromě hlavní detektivní linky, která se představí hned v prvopočátku děje, se objeví řada vedlejších a hlavní dějová linka tak ustoupí do pozadí a svůj comeback si nechá až na 12. epizodu, kde vše vyvrcholí v poněkud moc rychlém sledu. To je asi můj jediný větší problém s celým seriálem, který mile překvapil svou nadprůměrností. 7/10 videorecenze zde(31.5.2017)

Zajímavý seriál se sympatickými herci a "ponurejší", lehce dramatickou atmosférou. Středoškoláci sice zas vypadají na pětadvacet a v některých situacích reagují jak třináctiletí, ale jinak to celkem funguje a nenudí. Edit: oukej, moment. Po pořádném vstřebání pocitů ze série první a průběžného sledování série druhé musím Riverdale označit za mojí guilty pleasure. Jako jo, mě to fakt nenudí, ale... ono to prostě neni moc dobrý. Děj, názory a postoje postav se mění a hýbou nepřirozeně rychle a snaha o napětí, jakousi temnotu, drama a špetku čehosi "sexy" bohužel z většiny nefunguje... Asi jsem na to už moc stará. Damn.(17.5.2017)

• LeitoSE

Čistý americký, ničím nevyčnievajúci pubertálny výplach. Máme tu delenie študentov do vyhranených charakterových škatuliek, príšerne napísané dialógy, ktorých asi hlavným účelom je, aby sa vám znepáčila každá jedna postava a ako ináč hercov akoby vystrihnutých z módnych časopisov, ktorí aj keby zvládali podať repliku nejakej významovej hodnoty, tak tu sa o to rozhodne snažiť nemusia. Neviem či casting nebol do istej miery aj nejaký zámerný výsmech, keďže rodičia vyzerajú niekedy mladšie ako ich deti. Drop 3/13 - 30%(23.9.2017)

Druhou sérii už nemám ani sílu dokoukat. Pubertální seriály mi většinou nevadí, ale tenhle mi začal lézt na nervy.(1.3.2018)

Svět potřebuje svůj Riverdale. Jeho zápletky na úrovni rodokapsovýho románu. Jeho herce jak vystřižený z Instagramu. Jeho soundtrack, co vám pravidelně doporučí novou indie kapelu. Jeho návykový tempo. Svět prostě potřebuje svůj Riverdale. Vy možná ne. Pokud je vám přes dvacet, a v noci už se vám nezdá o tom, jak brousíte svou mladou učitelku příroďáku.(5.6.2018)

Začne to jako temná vize Beverly Hills 90210 a skončí jako velmi obstojný konkurent Broadchurche. Sice dá občas člověku zabrat, aby si vzpomněl, co se všechno stalo v minulém díle – protože se toho vždycky děje fakt hodně fakt hodně postavám –, ale celkově velmi solidní, především konverzační thriller s detektivní zápletkou, překvapivě kvalitním obsazením, vysokými produkčními hodnotami a dramatickým vývojem. Dokonce i finále zvládá být překvapivé. Snad jen poslední díl klidně mohl být natažený na dva a nechat diváka trochu vydechnout. Našlápnuto má Riverdale skvěle a vykopnuto k další sérii taktéž. A podle tvůrců bychom se postupně mohli dočkat i paranormálna a adaptace hororového sešitu Afterlife with Archie. Nemůžu se dočkat.(14.5.2017)

Uz len to, ze je to zalozene na zabavnom komikse, ktory nema absolutne nic spolocne s teen dramou je prve zle znamenie. Cely serial je priserna zmes klise, idiotskych dialogov, nelogickeho spravania sa postav a... aj napriek tomu je to nieco ako guilty pleasure? Soundtrack to ma celkom solidny, ale celkovo je to nepozeratelne, ak mate viac ako 20 rokov a chcete to brat vazne.(8.10.2017)

Taková ta koukatelná fajn teen blbinka. Návykovostí mi to připomíná S1 Scream a How to Get Away with Murder.(23.10.2017)

• Bozvav

Strašná blbinka pro puberťáky. Chybí atmosféra, charismatické postavy. Jediné co funguje, je hudba.(22.2.2018)

• anetd1

moje největší guilty pleasure(30.3.2018)

<< předchozí 1 2