poster

Riverdale (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2017–2019, 49 h 56 min (Minutáž: 41–47 min)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

Hrají:

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope, Colin Lawrence, Tom McBeath, Lochlyn Munro, Alvin Sanders, Asha Bromfield, Nelson Wong, Robin Givens, Skeet Ulrich, Shannon Purser, Casey Cott, Jordan Calloway, Martin Cummins, Peter Bryant, Broadus Mattison, Raúl Castillo, Reese Alexander, Tiera Skovbye, Christopher Rosamond, Lane Edwards, Molly Ringwald, Mackenzie Gray, Ashleigh Murray, Mark Consuelos, Kadence Kendall Roach, Ross Butler, Brit Morgan, Emilija Baranac, Vanessa Morgan, Charles Melton, Hayley Law, Cody Kearsley, Kwesi Ameyaw, Arthur MacKinnon, Moses Thiessen, Trevor Stines, Andrew Tkach, Major Curda, Stephan Miers, Kelly Konno, Sean Amsing, Jordan Connor, Michelle Brezinski, Graham Phillips, Drew Ray Tanner, Vaughan Winmill, Tony Todd, Cameron McDonald, Sarah Habel (a.z.), Cody Kearsley (a.z.), Luke Perry (a.z.), Barbara Wallace, Dean Marshall, Alison Araya, Paul Lazenby, Bruce Blain, Graham Greene, M.C. Gainey, Mark Gibbon, John Innes, Terry Lewis, Michael Puttonen, Françoise Robertson, Christian Sloan, Sharon Taylor, Harrison MacDonald, Jerry Wasserman, Shaun Omaid, Alex Zahara, Azura Skye, Robyn Ross, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Mark Brandon, Amanda Burke, Sam Spear, June B. Wilde, Penelope Ann Miller, Eli Goree, Zoé De Grand Maison, William MacDonald, Link Baker, Liam Hall, James Challis, John Specogna, Eden Summer Gilmore, Tommy Martinez, Jenn Griffin, BJ Harrison, Riley Keough, Yasmeene Ball, Ellen MacNevin, Angela Moore, Ava Telek, Milli Wilkinson, Gina Gershon, Kendall Cross, Jenny Mitchell, Trinity Likins, Matthew Mandzij, Elizabeth Thai, Kelly Ripa, Nneka Croal, Veena Sood, Jonathan Whitesell, Victoria Bidewell, Ben Wilkinson, Nico Bustamante, Ian Butcher, Rob Carpenter, Chad Michael Murray, Michael Patrick Denis, Nikolai Witschl, Henderson Wade, Rob Raco
(další profese)

Zajímavosti k TV seriálu (26)

 • - Krátké venkovní záběry na hotel Five season, kde se odehrává část děje, jsou ve skutečnosti záběry na Novou radnici v Praze. (TomasUchytil)

 • - Cole Sprouse a K.J. Apa sa kvôli seriálu prefarbili. (Paulo)

 • - Ross Butler sa v druhej sérii neobjavil kvôli zaneprázdnenosti - pravdepodobne pre natáčanie druhej série 13 reasons why (2018). Nahradil ho Charles Melton. (Paulo)

 • - Ashleigh Murray mala na účte len 12 dolárov, keď sa dozvedela, že dostala úlohu Josie. (Paulo)

 • - Pôvodne malo ísť o film, no štúdio si tak zamilovalo jednotlivé postavy, že tvorcom dalo zelenú na celý seriál. (Paulo)

 • - K.J. Apa pochádza z Nového Zélandu, preto kvôli seriálu mesiace cvičil americký prízvuk. (Paulo)

 • - V seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007), konkrétně v epizodě Rekombinace Ligy Spravedlnosti (2010), při scéně v obchodu s komiksy, se objevuje zmínka o komiksu „Archie“, podle kterého je seriál natočen. Kurt se ptá, kde tento komiks najde a následně vypráví, že se Midge rozešla s Moosem a Archie se v jednom vesmíru oženil s Betty a ve druhém s Veronicou. (klara.leb)

 • - K.J. Apa (Archie) tvrdí, že všechny scénky, ve kterých se oddává fastfoodu se svými přáteli, byly jen na oko, neboť si musel po dobu natáčení udržovat figuru. O pauze mezi 1. a 2. sérií však jí vše, co chce. (Reesam)

 • - Úvodní snímek pohledu na město Riverdale je stejný jako město ze seriálů Upíří deníky (od r. 2009), Gilmorova děvčata (od r. 2000) nebo Prolhané krásky (od r. 2010). (Reesam)

 • - K.J. Apa si při natáčení scény, kde se snaží pěstí rozbít led, zlomil ruku. (michy9073)

 • - Cole Sprouse (Jughead) i K.J. Apa (Archie) si kvůli svým rolím nechali obarvit vlasy. (michy9073)

 • - Zmínka o Archieho komiksech se objevila i v seriálu Přátelé (od r. 1994), konkrétně v epizodě Jak to mohlo být 1. část (2000). Chandler (Matthew Perry) si z Joeyho (Matt LeBlanc) udělá srandu a napíše o něm příběh do Archieho komiksu, načež dostane zaplaceno. Joey reaguje slovy: „Děláš si srandu? Zbožňuju Archieho a celou tu jeho bandu! (Kacitr)

 • - Skeet Ulrich, chodil na stejnou vysokou školu, jako jeho seriálový syn Jughead (Cole Sprouse). (Kacitr)

 • - Cole Sprouse šel prvně na konkurz pro roli Archieho. Nicméně Jughead a jeho postava se mu zalíbily daleko víc. (Kacitr)

 • - Pod názvy jednotlivých epizod se skrývají názvy slavných a úspěšných filmů. (Kacitr)

 • - Místo, kam společně přátelé z Riverdale chodí na milkshake je stejné, jako ve filmu Rohy (2013). (Kacitr)

 • - Camila Mendes prozradila v interview, že ona a Cole Sprouse byli spolužáky na vysoké škole. Prý spolu prohodili pár slov, nicméně Cole si na ni ze školy nevzpomíná. (Kacitr)

 • - V prvej sérii hral postavu Reggieho Mantleho Ross Butler, v druhej bol preobsadený Charlesom Meltonom. (lylka2296)

 • - Skeet Ulrich, ktorý sa objavil v prvom Vreskote (1996), tu hrá Jugheadinho otca. Lochlyn Munro, ktorý sa objavil paródii na Vreskot (2000), tu hrá Bettynho otca a Marisol Nichols, ktorá sa objavila v prvom pokračovaní Vreskotu (1997), tu hrá Veronikinu matku. (fandafilmov)

 • - Matka Betty, ktorú si zahrala Mädchen Amick, podáva doma čerešňový koláč. Amick sa predtým objavila v seriáli Twin Peaks (1990), v ktorom často podávala čerešňový koláč. Režisér chcel poukázať na spojitosť jej rolí. (fandafilmov)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace