Esgalnor

Ve finále to nebylo tak špatné, jak jsem očekával. Pracovnice v Bílém domě, která má sexuální aféru co jí zničí kariéru… Zní to jako jakási moderní verze starých soap oper typu Dallas. Zpočátku to tak i vypadá, nuceně cpané drama, náhody, které se snad ani stát nemůžou a na začátku velké množství postav, které se vždy objeví jen na chvíli, a člověk se mezi nimi špatně orientuje (dokonce jsem si u některých obličejů musel díl přetáčet, abych se ujistil, že to není ta samá postava). Abych nekritizoval hned na začátku, začněme klady… Tak… I přes nevěrohodnou zápletku se občas objeví situace nebo dějový zvrat, který dokáže překvapit. Herečky Anny, Bonnie a první dámy mi do rolí skvěle sedí a herecky patří k tomu nejlepšímu z tohoto seriálu. Intro má poměrně povedenou atmosféru, v několika scénách i samotný seriál. Když si člověk tedy zvykne a odprostí se od přemýšlení nad nelogickým chováním postav, jde to. Přesto se to nedá přehlédnout. Už na začátku, kdy Bonnie volá Anně… To si neumí na důležitou schůzku vypnout mobil? A ještě místo aby vibrace ignorovala, tam kontroluje, kdo volá (a navíc vůbec ne nenápadně). Má Brody problémy s otcem trpícím Alzheimerem? I když to nezvládá, nechá si ho doma a odmítá veškerou pomoc. A to jsou jen dvě situace ze spousty. Někteří herci jsou hrozní. Většina. Jsou tu výše uvedené výjimky, jinak je to ale přehlídka prkennosti (především v mužské části obsazení). Hudba je místy strašně rušivá, nehodící se a otravná, stejně tak mi občas přijde zmatený i střih. Myslím, že ač nápad zní hrozně, rozhodně se mohl dát zpracovat kvalitně. I tento seriál k tomu mohl mít v některých záblescích našlápnuto, utápí se ale v nelogickém chování postav, špatných hercích, zbytečné výplně a celkově špatném scénáři. Přesto ale při vypnutí mozku ten díl docela rychle uteče a zabaví, mě tohle ale k dalšímu sledování nestačí. ()