poster

Bo Burnham: Make Happy (TV film)

Komedie / Hudební / Talk-show

USA, 2016, 60 min

Kamera:

Andrew Wehde

Hrají:

Bo Burnham
 • zdepapepa
  ****

  Bo dospěl. Slovní hříčky i humor tu stále jsou, nesou ale vždy nějaké poselství, radu, rýpnutí, sdělení. Hezký potomek WWW a What - chytlavý zvukový doprovod, jen tentokrát je podklad převážně instrumentální k živému zpěvu. A opět se tu objeví nějaká vynikající introspektivní (před)poslední písnička. Stále jsou tu ale klávesy, na které Bo několik parádních kousků zahraje. Je vidět i větší rozpočet, takže celá show je přenášena mnohdy až uměleckou volbou některých kamerových úhlů a světelných efektů. Bo znovu dokazuje, že je expert na střílení si z toho, co lidí poslouchají - fetišismus na beaty s hloupým textem, moderní country nebo pop s nádechem motivace a moudrosti jako v Brave nebo Roar - to všechno a ještě víc se tu objeví. I am happy.(2.1.2017)

 • Oralfabet
  *****

  Boa (jaké to divné jméno ke skloňování) jsem znal jen jako režiséra a scenáristu Eighth Grade, což byl určitě zajímavý film, ale měl jsem s ním i nějaké ty potíže. Rozhodně jsem po jeho shlédnutí nečekal, že se z Boa vyklube absolutní génius, co se stand up comedy týče. Nicméně přesně to se stalo, tahle show (a i ta další co jsem ihned po téhle na netflixu shlédl) je napěchovaná tolika šílenými a absolutně úžasnými nápady a vtipy, že se ani nebudu pokoušet vybrat si z nich jeden a napsat ho sem. 10/10(6.5.2019)

 • Bane_Boss
  ****

  "Come and watch the skinny kid with a steadily declining mental health and laugh as he attempts to give you what he cannot give himself." Right in the feels. Víc psát netřeba.(5.2.2017)

 • BMAJTZ
  ***

  Rozhodně netypický stand up, vtipy nejsou prvoplánové a všechno má nějaký přesah a na rovinu říkám, že ne všechny narážky jsem asi správně pochopil. Tohle rozhodně není stand up u kterého se budete řezat smíchy, ale rozhodně pobaví, minimálně kanonáda přestupů tématu do tématu. Nějaké to zamyšlení v tom cítím, ale hlubší přesah to ve mě nenechalo.(8.4.2021)

 • rgrohol
  *****

  Too real(28.4.2017)