Bo Burnham: Make Happy (TV film)

Komedie / Hudební / Talk-show

USA, 2016, 60 min

Andrew Wehde

Bo Burnham

Bo dospěl. Slovní hříčky i humor tu stále jsou, nesou ale vždy nějaké poselství, radu, rýpnutí, sdělení. Hezký potomek WWW a What - chytlavý zvukový doprovod, jen tentokrát je podklad převážně instrumentální k živému zpěvu. A opět se tu objeví nějaká vynikající introspektivní (před)poslední písnička. Stále jsou tu ale klávesy, na které Bo několik parádních kousků zahraje. Je vidět i větší rozpočet, takže celá show je přenášena mnohdy až uměleckou volbou některých kamerových úhlů a světelných efektů. Bo znovu dokazuje, že je expert na střílení si z toho, co lidí poslouchají - fetišismus na beaty s hloupým textem, moderní country nebo pop s nádechem motivace a moudrosti jako v Brave nebo Roar - to všechno a ještě víc se tu objeví. I am happy.(2.1.2017)

Boa (jaké to divné jméno ke skloňování) jsem znal jen jako režiséra a scenáristu Eighth Grade, což byl určitě zajímavý film, ale měl jsem s ním i nějaké ty potíže. Rozhodně jsem po jeho shlédnutí nečekal, že se z Boa vyklube absolutní génius, co se stand up comedy týče. Nicméně přesně to se stalo, tahle show (a i ta další co jsem ihned po téhle na netflixu shlédl) je napěchovaná tolika šílenými a absolutně úžasnými nápady a vtipy, že se ani nebudu pokoušet vybrat si z nich jeden a napsat ho sem. 10/10(6.5.2019)

"Come and watch the skinny kid with a steadily declining mental health and laugh as he attempts to give you what he cannot give himself." Right in the feels. Víc psát netřeba.(5.2.2017)

Rozhodně netypický stand up, vtipy nejsou prvoplánové a všechno má nějaký přesah a na rovinu říkám, že ne všechny narážky jsem asi správně pochopil. Tohle rozhodně není stand up u kterého se budete řezat smíchy, ale rozhodně pobaví, minimálně kanonáda přestupů tématu do tématu. Nějaké to zamyšlení v tom cítím, ale hlubší přesah to ve mě nenechalo.(8.4.2021)

Too real(28.4.2017)