Zběsilá pomsta

Scénografie:

Ryan Kaercher

Kostýmy:

LaRae Wilson

Průměrný spotřební béčko který není ničím výjimečným, ale funguje v něm to co má fungovat především a to souboje plus nějaký to střílení plus Adkins a další nízkorozpočtový hvězdičky. Na jedno shlédnutí to svůj účel splní i když pravda Adkinsův hrdina mi tu přišel trochu nevýraznější než v jeho předchozích opusech, ale pořád platí, že jeho kousky jsou o třídu výš před ostatní podobnou tvorbou.50%(16.5.2017)

|78%| SAVAGE DOG, nenáročný béčkový akčňák, který musí snad každému akčnímu fanouškovi, alespoň trochu zdvihnout náladu. Ne pro každého to může být solidní záležitost, ale minimálně na to jedno shlédnutí, to zabavit prostě musí. Po nedávném nejnovějším Boykovi jsem byl na Adkinse opět natěšený. Rozhodně byl nový film s Boykou lepší, ale přesto jsem příjemně překvapen, že i toto béčko mě nezklamalo. Vzhledem k tomu, že mě současná béčka neustále zklamávají, tak je toto na dnešní poměry velmi slušná záležitost. Začnu zápory. Ale opravdu malými. Adkinsovo bojové umění zde naplno využito nebylo, zde tu Adkins pracuje především rukama, ale přesto tu pár výkopů má, především na konci filmu. Vyloženě mě zklamal souboj Adkins vs Cung Le – tam si náš hrdina Scott musel pomoct zbraní, aby Le dostal, ale přenesl jsem se přesto, vynahradilo nám to celkem slušný finálový fight. Takže soubojů je ve filmu poměrně dost. Jak už tu píši, Scott bojuje převážně rukama. Natočeno je to ale velmi slušně (ne tak jako v novém Boykovi), ale přesto bych si tu nijak výrazně nestěžoval. Co se týče přestřelek a i jiných vyvraždovaček, jsem plně spokojen. Scott si tu i dost zastřílí (sejme velké množství protivníků – no sakra huráááááá, konečně akcí nabité béčko kurva) a i použije nože a docela krvavě zlikviduje své protivníky. Nechybí ani pár zpomalovaček, které mi ani tolik nevadí jako v Hard Target 2. Příběh? Také velké pozitivum. Od začátku mě vtáhne do děje a baví. Sice se nejedná o nic světoborného, ale vše funguje tak jak má. K tomu dobré postavy, většina mě bavila. Hudba tu moc výrazná nebyla, ale bez ní se tu dá obejít. Takže celkově se určitě jedná o jedno z těch lepších současných videofilmů. Trochu bohatší scénář, plně využité Scottovo bojové umění a tak dále – a možná by ch dal 5*. Ale i tak jsem dost spokojený. Jen tak dále.(24.4.2017)

Savage Dog má mrštného Scotta Adkinsa, tradične nešetriaceho svojimi štýlovými high-kickami a trochu zvedavý som bol aj na Vladimíra Kulicha, ktorý však v staršom veku už nepôsobí tak robustne a hrozivo ako tomu bolo v časoch, keď stvárnil Buliwyfa vo Vikingoch. Ústrední protagonisti sa tu síce tvária dôležito a drsne, ako keby išlo o výberové konanie na post okresného policajného riaditeľa, tento divný príbeh o pomste však akosi rýchlo stratí iskru a začne pôsobiť fádne.(10.7.2018)

Scott Adkins nepatřil k mým akčním oblíbencům, ale postupně se vypracoval do pozice, kdy jsem na jeho filmy docela zvědavý. Jasně, nepřekvapí, protože tohle je celkem standardní béčko, ale když už dojde na nějakou tu akční scénu, není to špatné. A navíc je film docela dost krvavý, což uznávám, k akčním filmům to patří.(24.5.2017)

• EvilPhoEniX

Slabota. Béčka s Adkinsem už mě přestávají bavit. Je to hodně levné, utahané a místy i dost nudné. Akce je velmi průměrná, slabě ozvučená a nedostatečně intenzivní. Potěší snad jen fakt, že se jedná o Rko a scéna v hospodě či samotný finální duel Zaror vs Adkins, je to jediné, co film nabídl zajímavého.40%(21.4.2017)