Zběsilá pomsta

Ryan Kaercher

Kostýmy:

LaRae Wilson
  • Lacike

V jadre to je arenovka odohravajuca sa v exotickej dzungli Indianskej Ciny, ktora sa v polovici zmeni na revenge film, lebo Adkins dostane v tom prdelakove hlad. Obalene to je neskutocne nezazivnou zmätenou omackou behom ktorej neustale cakate na vyslobodenie v podobe nejakej bitky. Adkins znova dokazuje, ze je absolutny neherec a uz je jedno, ci si necha narast briadku alebo je oholeny. Jediny herec so stipkou charizmy, ktory sa medzi tymi namakanymi nehercami nachadzal, bol Keith David, ktory nam rozprava cely pribeh. Akcie tu je dostatok. V druhej polovici sa dockame velkeho mnozstva prestreliek ale Johnson je mizerny reziser, takze na mna pôsobili strasne nudne. Asi za to do velkej miery mohol nefunkcny pribeh, takze mi bolo jedno kto koho zabije. No a je tu aj kopa bitiek jeden na jedneho. Väcsina je strasne slaba. Adkinsovi superi su strasne pomalí, zvukove efekty su potlacene, takze bitky postradaju tvrdost. Choreograficky su priemerne a kamera je miestami neprehladna. Z celeho toho sedeho priemeru vystupuju tri bitky, ktore ponuknu aj par zaujimavych chvatov. Uvodna v ktorej Adkins zmlati nejake namakane hovado. Finale so Zarorom na ktorom si Adkins doslova pochutna. Na ich duel z Undisputed sa to absolutne nechyta, ale v ramci nizkej urovne toho filmu to je celkom solidne. Ale najlepsi mi pripadal duel Adkins vs. Cung Le, ktory mi trochu zacina pripominat Bolo Yeunga. Este trochu nech si napumpuje prsne svaly a bude na nerozoznanie. Ich bittka sa mi pacila komplet. Jak po choreografickej stranke, tak je aj dobre natocena. No a Adkins ju vyhra nečestne. Celkom ma mrzi, ze to produkcne zazemie, ktore tento film mal k dispozicii nemal pod palcom schopny reziser, ktory by z toho dostal ovela viac ako napriklad Florentine v druhom Ninjovi. Vysledkom je dalsia klasicka Adkinsovka na jedno pozretie s nezazivnym pribehom a priemernou akciou. Prienik do A ligy mu uz evidentne nehrozi a tak snad co najcastejsie spoji sily s Florentineom. Spolu im to pasuje najlepsie. 4/10.(1.5.2017)

• verbal

Neherecký kungfugej Asskins tentokráte odcestoval kamsi do „kulis“ poválečné Indopičíny (jedna kaluž s bahnem, jedno bulharské křoví a jeden papundeklový bar 3x3 metry, kde podávají hroznové nehai). A když ten homorenegát dorazil, natolik se tam oteplilo, až si musel sundat Kulicha. Tentokráte nebyly peníze ani na baletního mistra, ani na krasobruslařského trenéra, tudíž Skot neplachtil na špagátech, a choreografie se tak dostává na opačný pól obvyklých leteckých manévrů. Všichni otylí aktéři včetně nesympatického vietnamského prasete Cunt Li(ž)ho zůstávají těžce při zemi a předvádějí amatérsky natočené páření tapírů, plné mistrovsky provedených, ukrutně komplikovaných úderů a kopů jako například hospodskafacka-tsuki, hroschispar-tsuki, ukopnutikoleno-geri, autobylodobrnafki-geri či naprosto smrtící schtouchdopandera-uke, před kterými si náš hrdina vždycky zpomaleně sundá špinavý smradlavý nátělník a se seriózně strnulou grimasou předvede humornou sestavu kultunudistických zatínaček. Prostě takový ten výpravně, scénáristicky a herecky vymazlený film, po kterém litujete, že jste si ošoupávali sítnice.(14.5.2017)

Scott Adkins nepatřil k mým akčním oblíbencům, ale postupně se vypracoval do pozice, kdy jsem na jeho filmy docela zvědavý. Jasně, nepřekvapí, protože tohle je celkem standardní béčko, ale když už dojde na nějakou tu akční scénu, není to špatné. A navíc je film docela dost krvavý, což uznávám, k akčním filmům to patří.(24.5.2017)

|78%| SAVAGE DOG, nenáročný béčkový akčňák, který musí snad každému akčnímu fanouškovi, alespoň trochu zdvihnout náladu. Ne pro každého to může být solidní záležitost, ale minimálně na to jedno shlédnutí, to zabavit prostě musí. Po nedávném nejnovějším Boykovi jsem byl na Adkinse opět natěšený. Rozhodně byl nový film s Boykou lepší, ale přesto jsem příjemně překvapen, že i toto béčko mě nezklamalo. Vzhledem k tomu, že mě současná béčka neustále zklamávají, tak je toto na dnešní poměry velmi slušná záležitost. Začnu zápory. Ale opravdu malými. Adkinsovo bojové umění zde naplno využito nebylo, zde tu Adkins pracuje především rukama, ale přesto tu pár výkopů má, především na konci filmu. Vyloženě mě zklamal souboj Adkins vs Cung Le – tam si náš hrdina Scott musel pomoct zbraní, aby Le dostal, ale přenesl jsem se přesto, vynahradilo nám to celkem slušný finálový fight. Takže soubojů je ve filmu poměrně dost. Jak už tu píši, Scott bojuje převážně rukama. Natočeno je to ale velmi slušně (ne tak jako v novém Boykovi), ale přesto bych si tu nijak výrazně nestěžoval. Co se týče přestřelek a i jiných vyvraždovaček, jsem plně spokojen. Scott si tu i dost zastřílí (sejme velké množství protivníků – no sakra huráááááá, konečně akcí nabité béčko kurva) a i použije nože a docela krvavě zlikviduje své protivníky. Nechybí ani pár zpomalovaček, které mi ani tolik nevadí jako v Hard Target 2. Příběh? Také velké pozitivum. Od začátku mě vtáhne do děje a baví. Sice se nejedná o nic světoborného, ale vše funguje tak jak má. K tomu dobré postavy, většina mě bavila. Hudba tu moc výrazná nebyla, ale bez ní se tu dá obejít. Takže celkově se určitě jedná o jedno z těch lepších současných videofilmů. Trochu bohatší scénář, plně využité Scottovo bojové umění a tak dále – a možná by ch dal 5*. Ale i tak jsem dost spokojený. Jen tak dále.(24.4.2017)

Sem mile překvapen, první polovina co se týče akce, je sice nudná a je v ní hodně zpomalovaček, ale příběh je dobrý, dalo by se říct lepší než v Boykovi. Zatímco druhá polovina, zase nabízí dost slušnou akci, Adkins má mačetu a běhá po džungli a zabíjí zlý zmrdy. Sou v ní sice dvě bitky, jinak jde hlavně o střílení, ale akce mně bavila a byla dost drsná. A finální bitka se Zazorem, je prostě super a je dost slušná.Vladimír Kulich tady hraje nácka a vypadá jako mladší bratr Dolpha Lundgrena a i tak mluví, teď ještě koukat jako Lundgren a budou od sebe k nerozeznání. Na to že sem od Johnsona, viděl jen Zásilku, která byla otřesná, je tohle rozhodně posun k lepšímu a to jak po režisérské stránce, tak i po scénáristické. Takže se těším na Triple Threat, což by mohl být splněný sen, pač ta herecká sestava, něco takového se nesmí promarnit.(17.6.2017)

• - Vo filme môžme vidieť aj tieto zbrane: MG42, StG44, MP40, Mauser C96, Stielhandgranate, PPŠ41 a PPS43. (Johnny.ARN)