Zběsilá pomsta

Rozzúrený pes

Akční

USA, 2017, 94 min

• verbal

Neherecký kungfugej Asskins tentokráte odcestoval kamsi do „kulis“ poválečné Indopičíny (jedna kaluž s bahnem, jedno bulharské křoví a jeden papundeklový bar 3x3 metry, kde podávají hroznové nehai). A když ten homorenegát dorazil, natolik se tam oteplilo, až si musel sundat Kulicha. Tentokráte nebyly peníze ani na baletního mistra, ani na krasobruslařského trenéra, tudíž Skot neplachtil na špagátech, a choreografie se tak dostává na opačný pól obvyklých leteckých manévrů. Všichni otylí aktéři včetně nesympatického vietnamského prasete Cunt Li(ž)ho zůstávají těžce při zemi a předvádějí amatérsky natočené páření tapírů, plné mistrovsky provedených, ukrutně komplikovaných úderů a kopů jako například hospodskafacka-tsuki, hroschispar-tsuki, ukopnutikoleno-geri, autobylodobrnafki-geri či naprosto smrtící schtouchdopandera-uke, před kterými si náš hrdina vždycky zpomaleně sundá špinavý smradlavý nátělník a se seriózně strnulou grimasou předvede humornou sestavu kultunudistických zatínaček. Prostě takový ten výpravně, scénáristicky a herecky vymazlený film, po kterém litujete, že jste si ošoupávali sítnice.(14.5.2017)

Savage Dog má mrštného Scotta Adkinsa, tradične nešetriaceho svojimi štýlovými high-kickami a trochu zvedavý som bol aj na Vladimíra Kulicha, ktorý však v staršom veku už nepôsobí tak robustne a hrozivo ako tomu bolo v časoch, keď stvárnil Buliwyfa vo Vikingoch. Ústrední protagonisti sa tu síce tvária dôležito a drsne, ako keby išlo o výberové konanie na post okresného policajného riaditeľa, tento divný príbeh o pomste však akosi rýchlo stratí iskru a začne pôsobiť fádne.(10.7.2018)

Průměrný spotřební béčko který není ničím výjimečným, ale funguje v něm to co má fungovat především a to souboje plus nějaký to střílení plus Adkins a další nízkorozpočtový hvězdičky. Na jedno shlédnutí to svůj účel splní i když pravda Adkinsův hrdina mi tu přišel trochu nevýraznější než v jeho předchozích opusech, ale pořád platí, že jeho kousky jsou o třídu výš před ostatní podobnou tvorbou.50%(16.5.2017)

Sem mile překvapen, první polovina co se týče akce, je sice nudná a je v ní hodně zpomalovaček, ale příběh je dobrý, dalo by se říct lepší než v Boykovi. Zatímco druhá polovina, zase nabízí dost slušnou akci, Adkins má mačetu a běhá po džungli a zabíjí zlý zmrdy. Sou v ní sice dvě bitky, jinak jde hlavně o střílení, ale akce mně bavila a byla dost drsná. A finální bitka se Zazorem, je prostě super a je dost slušná.Vladimír Kulich tady hraje nácka a vypadá jako mladší bratr Dolpha Lundgrena a i tak mluví, teď ještě koukat jako Lundgren a budou od sebe k nerozeznání. Na to že sem od Johnsona, viděl jen Zásilku, která byla otřesná, je tohle rozhodně posun k lepšímu a to jak po režisérské stránce, tak i po scénáristické. Takže se těším na Triple Threat, což by mohl být splněný sen, pač ta herecká sestava, něco takového se nesmí promarnit.(17.6.2017)

Proč to neumí víc béčkových produkcí? Máte akčního herce, dejte mu do ruky kvér, když se umí rvát nechte ho sem tam z někoho vymlátit duši. Sežeňte pár levných a třeba i lehce známých borců, co za to umí vzít, ať má náš hrdina zdatné soupeře. Hnací motor je vždycky nejlíp ženská a pomsta. Ideálně dohromady. Nějaká ta krev a zápletka , která sice nebude aspirovat na sošky, ale nebude úplně blbá. Přesně tohle se Savage Dog podařilo. Ke skvělému Adkinsnovi se přibalila hezká holčina, pár záporáků, důvod ke krvavé pomstě a máme tu akční kousek, který si na nic nehraje. Jako samotný Adkins ví co se od něj čeká, stejně tak věděl i celý štáb co nadělit. Jeani, Dolphové (Figusku promiň mi to ) a vlastně dnes už i Brucové v určitém slova smyslu, učte se. S ohledem na rank a na to, na koho film cílí 70 procent.(27.11.2019)

• - Jako výkonný producent se na filmu podílel Scott Adkins. (Rominator)

• - Luke LaFontaine na filmu pracoval jako koordinátor kaskadérů a bojový choreograf. Jako herec je uveden v titulcích u postavy Constantine. (Rominator)

• - Vo filme môžme vidieť aj tieto zbrane: MG42, StG44, MP40, Mauser C96, Stielhandgranate, PPŠ41 a PPS43. (Johnny.ARN)