poster

Legion (TV seriál)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2019, 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence, Jeremie Harris, David Selby, Eddie Jemison, Kirby Morrow, Jemaine Clement, David Ferry, Quinton Boisclair, Luke Roessler, Paul Belsito, Sharlene Royer, Keir O'Donnell, Camille Mitchell, Christine Horne, Caitlin Leahy, Rachael Markarian, Navid Negahban, Jelly Howie, Christine Horn, Jon Hamm (vyp.), Jasmine Jessica Anthony, Reatha Grey, Emily Ozrey, Lily Rabe, Dave Baez, Emily Hoffman, Ryan Caldwell, Lavelle Roby, Molly Hagan, Seamus Dever, Alexander Leeb, Hank Chen, Valentina Izumi, Jaclyn Hales, Alex Knight, June B. Wilde, Matt Hamilton, Tisha French, Annie Gonzalez, Karibel Rodriguez, Nathan Hurd, Violet Hicks, Christian Convery, Maddie Phillips, Rachele Schank, Megan Hensley, Lauren Shaw, Lauren Tsai, Harry Lloyd, Stephanie Corneliussen, Time Winters, Stefanie Estes, Jason Mantzoukas, Biff Yeager, Stefanée Martin, Marikah Cunningham
(další profese)

Komentáře uživatele NiWi k tomuto TV seriálu

  • Season 2 (série) (2018)
    ****

    Druhá série Legiona je o něco víc kreativní vizuálně, ovšem na příběhu lehce ztrácí. Nelze jí upřít promyšlenost, která je opravdu skvělá, a především je originálně a velmi zajímavě vykreslená skrze symboliku slova i obrazu. Postavy jsou opět moc dobře propracované, podpořené dobrým výběrem a hlavně výkony jednotlivých herců, které nemají chybu. Finále série je skvělé, a souboj Davida s Faroukem považuji za jeden z nejoriginálnějších střetů v komiksových počinech. Kde Legion ztrácí je občas až přemrštěná originalita, která převládá nad logikou, a ztěžuje divákovi snahu si vše v hlavě vysvětlit. Větší porce epizod také způsobuje pomalejší tempo některých z nich, a absenci akčnějších a svižnějších scén. I přesto však Legion zůstává jedním z nejoriginálnějších počinů nejen komiksové, ale i současné televizní tvorby.(24.6.2018)

  • Chapter 9 (S02E01) (epizoda) (2018)
    *****

    První díl seriálu Legion vůbec neztratil kouzlo první řady. Ideálně nás uvádí do děje, který se odehrává celý rok poté. Herci si opět hraní svých postav užívají, Dan Stevens jako David Heller dále pokračuje ve výkonu na úrovni, i když neměl tolik šancí se v v prvním díle projevit. Vše se pomalu ale jistě rozjíždí, pokládají se otázky do dalších dílů a vše si zachovává to příjemné tajemství, které divák prostě chce rozluštit sledováním dalších epizod. A samozřejmě skvělá taneční scéna a spoustu dalších podivností, které dělají z Legiona opravdu originální a velmi zajímavý počin.(8.4.2018)