Komentáře uživatelů k TV seriálu (56)

Skvelé postavy (týpek Dan Stevens, sympaťáčka Rachel Keller ako jeho frajerka, Aubrey Plaza ako ukážková magorka, autoritatívna mentorka Jean Smart alias brutálna mafiánka z dokonalej druhej série Farga, jej beatnicky manžel z kocky ľadu Jemaine Clement, neprehliadnuteľný ksicht Mackenzie Gray), bombová tanečná scéna v prvej časti a niekoľko vizuálne pozoruhodných scén. Bohužiaľ ale i miestami až mimoriadne riedky dej a prekombinované scenáre (hlavným hrdinom je na 99% syn Profesora X a teda zrejme jeden z najmocnejších mutantov sveta, ktorého ale spoločnosť pokladala za schizofrenika a tak bol posledné roky pod drastickým vplyvom liekov a drog a podľa toho to aj vyzerá). A „monštrum“ je úžasné, ale má len maličký priestor. Prvá časť super a posledné dve tiež, ale päť medzi tým slabších. Keby bol stred rovnako silný, ako začiatok a koniec, bez debaty idem na 80%. Takto musím zostať len na šesťdesiatke, ale dodávam, že Legion je veľmi netradičný a originálny projekt (presne takto halucinogénne by mal vyzerať film o komiksovom superhrdinovi, ktorý disponuje neuveriteľnými psychickými schopnosťami). Nechápem, ako naň Noahovi Hawleymu mohla dať nejaká televízia peniaze.(23.4.2017)

Tak sem se nakonec nenechal zlomit a zůstávám na třech hvězdách, i když některý wtf díly mají suverénní náběh na plnej počet. Je to hodně jiný (neplést s "originální"), je to cáklý, a je to v jednotlivostech pekelně schizofrenní, což je ovšem sprostej scénáristickej záměr. Občas to funguje a někdy se to celý sype jak domek z karet, no prostě ty bláho! 1. SEZÓNU lze buďto milovat anebo... kroutit hlavou nad drogama, který její tvůrci v průběhu natáčení požívali. Nic jinýho nelze.(4.4.2017)

Jako celek opravdová lahůdka!!(10.5.2017)

Je tu nový sci-fi seriál od stanice FX. Odehrává se v prostředí x-menovského univerza zhruba na přelomu 70. a 80. let a vypráví o Xavierově synovi Davidovi. Ten je zavřený v léčebně a neovládá své schopnosti. Celé to působí dost psychedelickým dojmem a chvíli trvá, než se člověk zorientuje. Rozjezd je skutečně pomalý a místy je to až nudný. Pak ale začne všemu přicházet na kloub a věci začnou dávat smysl. Dostane se do společenství dalších mutantů a tím se ocitne uprostřed války s lidmi. Neustále se před nimi musí schovávat. David postupně poznává svou minulost a proniká svými problémy. Vše je nakonec mnohem komplikovanější a v Davidově hlavě se strhne velká bitva. Finále je trochu otevřené, tak jsem zvědavý na další sérii. Rozhodně mě to nalákalo. :) "Jaké to je mít kozy?" :D(1.4.2017)

• sharky

je hrozný zjistit ve 33 letech, že už jsem na některý moderní věci starej. Mám fakt rád Dana Stevense, ale co tohle má jako kurva bejt!?:)(9.12.2017)

Zajímavé, z mutant fantasy alá x-men se po pár dílech stal head-fuck jak z pera netalentovaného fanouška Lynche. Divné.(27.4.2017)

Legion se podle mě ukázal obrovskou peckou. S výjimkou druhého (vysvětlovacího) dílu jsem se od sledování nemohl odtrhnout. Ani mi nějak nevadí, jestli je to s něčím provázané, protože je to lepší než minimálně polovina X-Menských filmů. Občas to bylo hodně psychedelické, ale stálo to za to. Hlavně tedy Aubrey Plaza je tady naprosto fenomenální. 100 %(2.4.2017)

Konečně. Něco. Negenerickýho. JO!(23.7.2017)

Lidi, tohle je neskutečná nálož! Nejspíš jdu s křížkem po funuse a spousta z vás už to má dávno za sebou, ale včera jsem dokoukal první sezónu letošní novinky ze stáje kabelovky FX (Taboo), kde se pod tvůrčím dohledem Noaha Hawleyho (Fargo) zrodil zázrak jménem Legion. Předlohu neznám a o zápletce jsem věděl kulový. Prý jakési drámo zasazené do X-Men universa, dle ohlasů celkem chválené. Šel jsem do toho s tím, že nakousnu pilot a uvidím, co se z toho vyklube. A prásk ho, najednou jsem sfoukl osm epizod, jen to hvízdlo. Před pár dny jsem koukal na Rozpolceného s Jamesem McAvoyem, kroutil u toho hlavou kvůli trestuhodně nevyužitém potenciálu a říkal si, že to je látka jako stvořená pro drsnou komiksovou sérii se superpadouchem s duševní poruchou v hlavní roli. A prásk ho podruhé, Legion je mutant trpící schizofrenií. Nebudu se moc rozepisovat, už tak je to zas dlouhý jak sraní v období půstu, takže ve zkratce. Celé se to nese v tom striktním duchu marveláckých hovadin plných paralelních realit, vesmírů a astrálních rovin. Jenomže to, co se na papíře většinou tváří jako neskutečná krávovina, se v tomhle případě mění na audiovizuální orgie srovnatelné s Fincherovým Klubem rváčů. Bez nadsázky. Legion je vyloženě komorní záležitost odehrávající se na minimálním prostoru, která si vypomáhá výrazným obrazovým pojetím, aniž by tím sklouzla k čiré manýře nebo umělecké onanii. Obsazení je velmi sympatické a neokoukané (obzvlášť Dan Stevens v roli Davida exceluje na výbornou), CGI triky jsou více než slušné (když si vybavím, jak silně v tomto ohledu u Starz zprasili Americké bohy, píchá mě u srdce) a lidem odpovědným za kostýmy a scénografii bych rovnou připnul metál. Šestá (a sedmá) epizoda je něco jako svatý grál televizní produkce, to prostě musíte vidět. Pro mě je to malá revoluce na poli adaptací komiksových předloh a prozatímní překvapení roku. Dejte si to, nebudete litovat.(18.7.2017)

Sice se to chvílema táhne jak sopel z dětskýho rypáku, ale odměnou za trpělivost je precizní vypiplanost téměř každýho záběru a momentu, vypiplanost, jakou jsem u filmu, natož seriálu, neviděl už hodně dlouho. Psycho-hororově-akční-retro-scifi, který totálně vybočuje z řady ostatních komiksovek. Jen jsem měl problém s prakticky neznatelným zapojením do X-men světa, protože seriál prostě působí úplně jinačím dojmem a v zásadě postrádá jakýkoli odkazy na kterejkoli z filmů (až na slovo "mutant" a pak jeden spoileroidní flashback). Tohle se MCU zatím daří líp.(2.4.2017)

• Radiq

No, pěknej bordel. Vizuálně a audiálně je to teda bomba, ale co s tím, když děj je takovej maglajs? To člověk nikdy neví, co jsou iluze, sny, vzpomínky, myšlení, představy, halucinace, astrální rovina, kdo je kdo (protože existuje x postav v 1 postavě, rozdvojené osobnosti a podobně), kde a kdy se co odehrává (flashbacky vs. vzpomínky). Že to nerespektuje vesmírné, fyzikální, přírodní a další různé zákony, to už je člověk ani nevnímá (raději). Přišlo mi to jak nějakej šílenej myšlenkovej experiment. Jak kdyby to vymyslel David Lynch. Jak kdyby někdo vzal Počátek a použil na něho nějakej katalyzátor. Nechápu, jak tohle mohlo fungovat v komiksu. Ale třeba to tam bylo pochopitelnější, říkám optimisticky. Jinak musím zde zmínit, že jsem opravdu dával pozor a přesto v tom mám zmatek. Myslel jsem, že na konci série se to vše nějak vyjasní, ale teda moc ne, jenom trochu. Skvělí herci byli hlavně Aubrey Plaza (Lenny), Jemaine Clement (Oliver) a hlavně démonickej Mackenzie Gray (The Eye, jehož smrt byla vskutku originální). Nebyl tam špatnej herec, což je plus. Ale taky tam nebylo moc krve, škoda. Taky mi to nějak nezapadá do X-Meního vesmíru... Nejsu s tím prostě moc spokojenej. Spíš nasranej, že mi tak dojebali hlavu.(20.9.2017)

Co to mělo být? Aby se člověk vyznal a držel krok a stále byl v obraze, je za potřebí pořádnej kopec hulení jinak nevím. Blázinec nad blázinec. Na poprvé jsem nevěděl, která bije a hodně se ztrácel. Prvky hororu a thrilleru tomu sedí, je to drsné, originální a velice zdařilé a určitě to nesedne každému. Dát tohle dohromady chtělo opravdu velkou trpělivost, protože ten scénář je fakt šílenější než cokoliv, co jsem dosud zřel. Výborné a druhá řada mě velmi zajímá(2.11.2017)

1. série: Legion měl našlápnuto k televizní události roku. Tvůrci na mutantí universum (komiks celkově) nahlíželi z jiné perspektivy. Inovativně, hravě, surrealisticky a halucinogenně. Zásadním problémem jsou dvě hlavní linie. Přičemž první linie je inteligentně napsaný thriller s kapkou paranoie. Bohužel druhá linka hrála na jistotu a servírovala (v x-men universu) poněkud omšelou válku proti lidem. V ten moment seriál poněkud ztrácí a stává se šedivou myškou, kterou produkuje kdejaká televize (zdravím CW). Finále výsledný dojem nijak nevylepšilo. Tvůrci sami zjevně nevěděli, které linii se věnovat více a tak vše naházeli do mixéru, stiskli tlačítko "start" a nechali věcem volný průběh. Potitulková scéna (to jako fakt?) obavy nijak nezahnala, spíše naopak. 70%(3.4.2017)

Legion se nesnaží zavděčit všem. Jedná se o vybroušenou záležitost, která sází na atmosféru a psychologii - což někteří asi neunesou. Ano, jedná se o riskantní krok, ale mně vyhovuje. Pokud by seriál měl skončit po první sérii (což se naštěstí nestalo), budu stejně spokojený. U Legiona mi totiž nešlo o akční komiksový výplach, ale o důmyslnou, psychopatickou stavbu příběhu, kterou jsem dostal. Každá epizoda má co nabídnout a drží divákovu pozornost napnutou až k prasknutí. Hawley navíc umí pracovat s postavami (či minimálně jejich schopnostmi) a krásně propojuje jednotlivé nitky příběhu, přičemž perfektně kombinuje mutanty a doplňuje univerzum. Po čtyřech epizodách zatím jednoznačná záležitost. Hodnocení po první sérii... Bomba! Seriál si udržel skvělé tempo a například šestá a sedmá epizoda byly naprosto perfektní. Drobný odklon přišel u poslední epizody, ale jinak bezchybné. Nakonec samozřejmě neopomenu skvělou hudbu, která dodávala na autentičnosti celého díla. (Více u všech dílů v komentářích.)(6.3.2017)

Wow! Jako že fakt WOW! Tak tohle bylo neskutečné psycho. Tahle vlna komiksáren "trochu jinak" je něco, co jsme jako diváci potřebovali. A Legion je vážně JINÝ. Nevím, co pochválit víc - celistvost příběhu, psycholadění, herecké výkony, výborné postavy, kameru, práci s efekty a hudbou nebo prostě všechno dohromady? Takhle vypadá seriál roku. A že to byla jízda! Ano, není to seriál pro každého, pilot nebyl něco, co by každý strávil, a opravdu, ale opravdu NEDOPORUČUJI DÍVAT SE NA TO PŘED SPANÍM! Ale tohle je seriál z x-menovského světa, o kterém jste snili ani jste o tom nevěděli (pravda, je to tak "trochu" noční můra, ale nikdo neříká, že sny musí být vždy líbivé, že?). Zajímaví mutanti, jejichž schopnosti nejsou pouhou bojovou vybaveností, velice schopný záporák, který opravdu budí hrůzu, a příběh, který není jen o "záporák chce ovládnout svět, pojďme ho porazit". Vedle tohodle vypadají mnohé x-menovské filmy poněkud bezduše a bezzubě. Čím déle seriál trávím, tím lepší dojem z něj mám. Je to chytré a pečlivě vybalancované psycho, do kterého se bláznivě zamilujete. Už jsem říkala, jak velká zábava to je? Člověk by se z toho zbláznil...(6.4.2017)

Viděl jsem celou první sérii a tak nějak pořád nevím co si o tom mám myslet. Na jednu stranu je tam spousto psycho scén na druhou stranu spoustu epic scén a na třetí stranu spoustu nudných a natahovaných scén a na čtvrtou stranu spoustu atd... Je to takový všehochuť všeho, kterou táhne hlavní postava, která je velmi sympatická. Celkový pocit ze seriálu mám velmi rozpačitý. 4* 73%(1.4.2017)

S01 Nevím, jestli to bylo jen tím konopím po dlouhé době, ale je to slušný mindfuck. Carpenter, Kubrick, Lynch etc. Fans here.(21.5.2017)

To slovo, společně s prokrastinací (dříve to byl prostě lenivý pičus), se mi prostě nelíbí, ale seriál dobře vystihuje. Je to psychedelický mišmaš geniálně poskládaných záběrů, perfektně nasnímaných a perfektně naaranžovaných. Je to všechno barevné, originální, ten seriál má prostě svou duši. A hlavně tento faktor ovlivnil rozhodování o páté hvězdě. Protože dějově byly některé díly jen nadprůměrné a ne velmi nadprůměrné, tak zbytek zachraňoval vizuál. Ze scénáristického hlediska to ale nijak nezaostávalo, Legion totiž docela dobře napíná a každý díl odpověděl na několik otázek, ale dokázal také položit několik dalších, což vás pochopitelně udržuje v napětí. Obstojné obsazení a fajn soundtrack je příjemný bodík navíc. Vlastně něco, co možná považujete za samozřejmost. Hodnocení nesnížím ani po docela chabém závěrečném dílu první série.(4.4.2017)

Wow. To byl zajímavý trip. Hotovo za dva dny. Aubrey Plaza v roli dokonale ušité na míru. Akorát teda ten démon, on jako ze začátku působí (v mezích) děsivě, ale když se ukáže v plném světle, vypadá jak otrhanej vyžranej houmlesák, s tím si mohli třošku víc vyhrát. Nejvíc se teď bojím, aby z druhé série neudělali obyčejný akční CGI fest.(10.4.2017)

Originální haluz ze světa X- menů , ... Nice Work !!!(31.7.2017)

<< předchozí 1 2 3