Legion (TV seriál)

• Německo

Legion

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017 - 2019, 25 h 42 min (Minutáž: 44–68 min)

Legion se podle mě ukázal obrovskou peckou. S výjimkou druhého (vysvětlovacího) dílu jsem se od sledování nemohl odtrhnout. Ani mi nějak nevadí, jestli je to s něčím provázané, protože je to lepší než minimálně polovina X-Menských filmů. Občas to bylo hodně psychedelické, ale stálo to za to. Hlavně tedy Aubrey Plaza je tady naprosto fenomenální. 100 %(2.4.2017)

Co to mělo být? Aby se člověk vyznal a držel krok a stále byl v obraze, je za potřebí pořádnej kopec hulení jinak nevím. Blázinec nad blázinec. Na poprvé jsem nevěděl, která bije a hodně se ztrácel. Prvky hororu a thrilleru tomu sedí, je to drsné, originální a velice zdařilé a určitě to nesedne každému. Dát tohle dohromady chtělo opravdu velkou trpělivost, protože ten scénář je fakt šílenější než cokoliv, co jsem dosud zřel. Výborné a druhá řada mě velmi zajímá(2.11.2017)

• tragicus

Nejhorší je ten nevyužitý potenciál, který ze seriálu lze cítit. Celou první sezónu v čekání, kdy se seriál rozjede - a on skončí, nudně a neoriginálně. Proto jedna hvězdička, do posledního dílu je seriál na třech, protože některé režijně-scénaristické nápady byly fajn, i když všechny dost smrděly samoúčelností (tance, němý film), a fajn hudba. Na druhou stranu to debilní chování postav a logické lapsy, které to shazovaly do průměru a ze všech tmavých koutů a temných skříní tak začínala koukat umělá plochá nuda.(5.11.2017)

Originální nahlédnutí do světa x-menů, které je protkáno množstvím nervy-drásajících momentů. To vše je podkresleno famózní hudbou, která mi silně připomněla Insidious (2010). Co se týče hereckých výkonů, tak je třeba zmínit Aubrey Plazu coby Shadow Kinga a Dana Stevense jako Davida Hallera, který se mi svými hereckými výkony pomalu ale jistě vkrádá do srdíčka. 8.5/10(8.4.2017)

Myslím, že člověk tenhle seriál může buďto milovat nebo nenávidět. Je to psychedelická jízda, nad kterou občas zůstává rozum stát, ale jako celek to působí neotřele, svěže a jinak. Je to fakt úplně jiné. Možná až moc. Ale mě to baví, záporák je originální a Dan Stevens perfektně osciluje mezi zranitelnou obětí a agresivním šílencem. Tak jen houšť a větší kapky.(16.4.2017)

• - Davidova (Dan Stevens) přítelkyně Syd Barrett (Rachel Keller) je pojmenována podle člena kapely Pink Floyd. (Hedy)

• - Natáčanie prebiehalo vo Vancouveri a Britskej Kolumbii. Filmovanie sa uskutočnilo tiež v ekologicky vyspelej high-tech budove BlueShore Financial Environmental Learning Centre, ktorá je súčasťou kempusu North Vancouver Outdoor School v Kanade. (Fanita)

• - Dan Stevens se během seriálu naučil hrát na banjo. (madejja1)