Legion (TV seriál)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2019, 25 h 42 min (Minutáž: 44–68 min)

Sice se to chvílema táhne jak sopel z dětskýho rypáku, ale odměnou za trpělivost je precizní vypiplanost téměř každýho záběru a momentu, vypiplanost, jakou jsem u filmu, natož seriálu, neviděl už hodně dlouho. Psycho-hororově-akční-retro-scifi, který totálně vybočuje z řady ostatních komiksovek. Jen jsem měl problém s prakticky neznatelným zapojením do X-men světa, protože seriál prostě působí úplně jinačím dojmem a v zásadě postrádá jakýkoli odkazy na kterejkoli z filmů (až na slovo "mutant" a pak jeden spoileroidní flashback). Tohle se MCU zatím daří líp.(2.4.2017)

Legion se podle mě ukázal obrovskou peckou. S výjimkou druhého (vysvětlovacího) dílu jsem se od sledování nemohl odtrhnout. Ani mi nějak nevadí, jestli je to s něčím provázané, protože je to lepší než minimálně polovina X-Menských filmů. Občas to bylo hodně psychedelické, ale stálo to za to. Hlavně tedy Aubrey Plaza je tady naprosto fenomenální. 100 %(2.4.2017)

Neuvěřitelná pecka, která není jen tak obyčejnou komiksovou. Hlavní obsazení se povedlo a ač vím, že tohle je zrovna typ komiksárny, která není jen tak pro každého, tak mě naprosto dostala. Druhá série je o něco slabší, ale stále si drží status "divná komiksárna", což ji svědčí, bohužel co se týče schopností Davida, tak tady nebylo takřka nic zajímavého mimo poslední díl, což je největší škoda.(3.4.2017)

"Samota mi nie je cudzia. Milujem pomstu, za ktorú platím." Jeden z najnetradičnejších a najosobitnejších seriálov... vôbec? Bohužiaľ má sem-tam problém s tempom, niektoré epizódy sú pomerne zbytočné a keby ich niekto vyhodil do koša, malo by to lepšie a svižnejšie tempo, čo by veru nebolo od veci. Lebo takto sa to občas až príliš motá a spomaľuje. Čo je škoda, lebo postavy sú super, medzi hercami je báječná chémia a akonáhle sa to rozbehne, je to úžasná jazda. Legion je jeden z najsilnejších, ak nie najsilnejší komiksový super-hrdina na svete, ktorý by si dal Supermana na raňajky a bez príboru. Obe série sú strašne originálne, bizarné a krásnym spôsobom obskúrne a absurdné (štíhle spievajúce ženské roboty komunikujúce výlučne spevom). Po audiovizuálnej stránke ide o niečo, čo ste možno ešte nevideli. Len proste to tempo hapruje, pre niektorých divákov bude originality až príliš (čo ale nie je mínus, ale ich osobný problém, s ktorým by sa mali čo najskôr vyrovnať, inak ich my, fanúšikovia Legionu, zbijeme a potom necháme pohodených na chodníku) a v druhej sérii dostali niektoré moje obľúbené postavy z prvej sezóny dosť čudný priestor.(28.7.2018)

To slovo, společně s prokrastinací (dříve to byl prostě lenivý pičus), se mi prostě nelíbí, ale seriál dobře vystihuje. Je to psychedelický mišmaš geniálně poskládaných záběrů, perfektně nasnímaných a perfektně naaranžovaných. Je to všechno barevné, originální, ten seriál má prostě svou duši. A hlavně tento faktor ovlivnil rozhodování o páté hvězdě. Protože dějově byly některé díly jen nadprůměrné a ne velmi nadprůměrné, tak zbytek zachraňoval vizuál. Ze scénáristického hlediska to ale nijak nezaostávalo, Legion totiž docela dobře napíná a každý díl odpověděl na několik otázek, ale dokázal také položit několik dalších, což vás pochopitelně udržuje v napětí. Obstojné obsazení a fajn soundtrack je příjemný bodík navíc. Vlastně něco, co možná považujete za samozřejmost. Hodnocení nesnížím ani po docela chabém závěrečném dílu první série.(4.4.2017)

• - V epizodě poprvé za dosavadní průběh seriálu uslyšíme Davidovo komiksové jméno – Legion, stejně tak jako jeho komiksový vzhled. (NiWi)

• - Legion je pojmenovaný po biblickém démonovi, ve kterém spočívalo mnoho zlých duchů, a když se ho Ježíš zeptal „Jaké je tvé jméno?" Řekl mu: „Mé jméno je Legie, protože je nás mnoho." (madejja1)

• - Legion patří mezi tzv. Omega-level mutanty. Jedná se o ty vůbec nejmocnější a jejich schopnosti zahrnují nesmrtelnost, deformaci reality, velmi destruktivní projekce energie, extrémní manipulaci s hmotou, energii, časem a prostorem, vysokou psionickou schopnost se silnou telepatii a telekinezí a potenciál existovat za hranicemi známého a neznámého. V komiksu neexistovala žádná pevná definice. Kromě Davida Hallera mezi ně patří také Franklin Richards, Jean Grey, Hyperstorm, Nate Grey, Stryfe, Mister M, Exodus, Quentin Quire, Vulcan, Rachel Summers, Iceman, Proteus, Elixir a Psylocke. (3T)