Reklama

Reklama

Legion

(seriál)
Trailer 4
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2017–2019), 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(27)

Obsahy(1)

David Haller (Dan Stevens) alias Legion je mutant se schopnostmi mimo lidské chápání. Trpí řadou psychických poruch a má rozštěpenou osobnost. Každá jeho osobnost navíc ovládá jinou z jeho schopností. David se snaží udržet při smyslech, ale začíná z toho být unavený a když se to chystá vzdát, potká dívku svých snů. (Harroc)

Videa (7)

Trailer 4

Recenze (111)

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Legion měl našlápnuto k televizní události roku. Tvůrci na mutantí universum (komiks celkově) nahlíželi z jiné perspektivy. Inovativně, hravě, surrealisticky a halucinogenně. Zásadním problémem jsou dvě hlavní linie. Přičemž první linie je inteligentně napsaný thriller s kapkou paranoie. Bohužel druhá linka hrála na jistotu a servírovala (v x-men universu) poněkud omšelou válku proti lidem. V ten moment seriál poněkud ztrácí a stává se šedivou myškou, kterou produkuje kdejaká televize (zdravím CW). Finále výsledný dojem nijak nevylepšilo. Tvůrci sami zjevně nevěděli, které linii se věnovat více a tak vše naházeli do mixéru, stiskli tlačítko "start" a nechali věcem volný průběh. Potitulková scéna (to jako fakt?) obavy nijak nezahnala, spíše naopak. 70% ()

Monisek 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl totální úlet! Tvůrci museli být při natáčení permanentně sjetý, jinak si to nedokážu představit. Jako celek je to super, ale když bych měla hodnotit jednotlivé epizody, k moc procentům bych se nedopracovala. Je to fakt JINÝ :-) Konec navnadil na druhou sérii, na kterou určitě kouknu také. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Je tu nový sci-fi seriál od stanice FX. Odehrává se v prostředí x-menovského univerza zhruba na přelomu 70. a 80. let a vypráví o Xavierově synovi Davidovi. Ten je zavřený v léčebně a neovládá své schopnosti. Celé to působí dost psychedelickým dojmem a chvíli trvá, než se člověk zorientuje. Rozjezd je skutečně pomalý a místy je to až nudný. Pak ale začne všemu přicházet na kloub a věci začnou dávat smysl. Dostane se do společenství dalších mutantů a tím se ocitne uprostřed války s lidmi. Neustále se před nimi musí schovávat. David postupně poznává svou minulost a proniká svými problémy. Vše je nakonec mnohem komplikovanější a v Davidově hlavě se strhne velká bitva. Finále je trochu otevřené, tak jsem zvědavý na další sérii. Ta už mě moc nebaví... "Jaké to je mít kozy?" :D ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Legion je hrozně specifický typ seriálu, který rozhodně nesedne každému. Celý seriál je totiž natočen jako takové psycho umělecké dílo. Na obrazovce se promítají různé originálně pojaté scény točené z mnoha různých perspektiv nebo mnoha různými styly. Upřímně řečeno v 90% času ani nebudete vědět co vlastně sledujete. Samotní herci se několikrát přiznali, že ani oni sami nechápou poetiku a význam některých scén. Takže proč seriál vlastně vůbec sledovat? Protože je hergot dobře natočený. Audiovizuální neuvěřitelně pohlcující a i přesto, že vlastně nevíte co a proč se děje, vás to může bavit. Seriál obsahuje totiž velké množství opravdu působivých a epických scén, které vás dostanou, a to ať už svým pojetím nebo tím co se zrovna děje. Ovšem pojetí seriálu s sebou přináší také nešvar v podobě nudnějších pasáží, protože když dlouho nevíte vlastně co, proč a jak, tak se začnete nudit. Obzvlášť když tvůrci některé věci výrazně natahují. Ale o to lepší jsou pak momenty, kdy do sebe všechno hezky zapadne. Co se jedntlivých sérií týče, tak první série měla nejvíce působivých a zapamatovatelných scén. Na druhou sérii se koukalo mi koukalo lépe, než na první, ale zase neměla tolik zapamatovatelných scén a měla asi 3 epizody, které byly pohou odbočkou od hlavního příběhu a vlastně byly k ničemu. Tento problém pak pronásledoval i třetí sérii, kde takové epizody byly sice jen 2, ale byly neuvěřitelně zbytečné. Jejich děj se dal smrsknout do nějaké tří minutové sekvence a byl by klid. Bohužel vás tvůrci nutí shlédnout celou epizodu, abyste si na konci užili poslední tři minutky. To je asi největší nešvar seriálu. Třetí série pak s sebou přináší klíčový prvek celého seriálu a tím je jeho konec. Protože, když koukáte na seriál, kde většinu času vlastně nevíte co se děje a co si o něm máte myslet, tak se váš dojem ze seriálu bude hodně odvíjet podle toho jak seriál vlastně skončil a jaké to celé vlastně mělo smysl. Tady jsem bohužel zůstal docela neuspokojený. Né jen, že mi přišel děj třetí série vlastně neuvěřitelně jednoduchý a prostý oproti ostatním sériím, ale ten závěr byl vlastně hrozně jednoduchý a poselství seriálu mě zrovna dvakrát neoslovilo. Což je škoda, protože to celkem kazí výsledný dojem, který ze seriálu mám a jen díky nepovedenému konci snižuji o hvězdičku dolů své hodnocení. Ale pokud jste fanoušky netradičních seriálů rozhodně dejte Legionovi šanci. Tento seriál je totiž bezesporu povedené umělecké dílo. Kde jinde konec konců můžete vidět souboj dvou myslí ve formě tanečního souboje nebo písně. 1. série 4*, 2. série 4*, 3. Série 3* Celkově: 3* 73% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Každým dílem větší bizár, který se od Marvel komiksovek výrazně odlišuje už jen tím, že to rozhodně není klasický počin pro masy. Pomalý halucinogenní trip, na který možná musí mít člověk náladu a trpělivost, ale odměňuje se hodně originálním a podmanivým zážitkem. Minimálně bizarní audiovizuál a hravá režie je na seriálovém poli něco jedinečného. Připočtěme si příjemně sympatické herecké obsazení (hlavní dvojice zejména), které diváka dost zachraňuje od všeho toho wtf a výborně funguje jako záchytný bod. ()

Galerie (198)

Zajímavosti (17)

  • Ve scéně, kdy Cary (Bill Irwin) zkoumá Orb, pronese, že je to sice vyspělá technologie, ale ne od Shi'ar. Shi'ar je jednou z vesmírných ras, které se objevují v komiksech od Marvelu, jako např. rasa Kree či Skrullové. (NiWi)
  • Obrazy v galerii pocházejí od rakouského secesního umělce Egona Schieleho. (NiWi)
  • Natáčanie prebiehalo vo Vancouveri a Britskej Kolumbii. Filmovanie sa uskutočnilo tiež v ekologicky vyspelej high-tech budove BlueShore Financial Environmental Learning Centre, ktorá je súčasťou kempusu North Vancouver Outdoor School v Kanade. (Fanita)

Související novinky

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

17.07.2018

Známý komiks Y: Poslední z mužů vyprávějící o apokalyptickém světě, kde v jeden moment s výjimkou hlavní postavy zemřeli všichni savci s chromozomem Y, se v Hollywoodu pokoušeli adaptovat už delší… (více)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (více)

Doctor Doom bude mít vlastní film?

Doctor Doom bude mít vlastní film?

21.07.2017

Hollywoodská studia se momentálně snaží vyždímat comicsové značky na maximum. Místo klasických filmů se slavnými hrdiny se proto uhýbá i k těm méně známým a sem tam dojde i na záporáky. Loni dostali… (více)

Reklama

Reklama