To slovo, společně s prokrastinací (dříve to byl prostě lenivý pičus), se mi prostě nelíbí, ale seriál dobře vystihuje. Je to psychedelický mišmaš geniálně poskládaných záběrů, perfektně nasnímaných a perfektně naaranžovaných. Je to všechno barevné, originální, ten seriál má prostě svou duši. A hlavně tento faktor ovlivnil rozhodování o páté hvězdě. Protože dějově byly některé díly jen nadprůměrné a ne velmi nadprůměrné, tak zbytek zachraňoval vizuál. Ze scénáristického hlediska to ale nijak nezaostávalo, Legion totiž docela dobře napíná a každý díl odpověděl na několik otázek, ale dokázal také položit několik dalších, což vás pochopitelně udržuje v napětí. Obstojné obsazení a fajn soundtrack je příjemný bodík navíc. Vlastně něco, co možná považujete za samozřejmost. Hodnocení nesnížím ani po docela chabém závěrečném dílu první série.(4.4.2017)

Výlet do hlavy schyzofrenika. Na tom by někdo vydělal miliony jako na zábavním parku. Neuvěřitelně zpracovaný seriál, který přiláká nejednoho Marvel a nebo X-Men fandu. S tím, že je to pořádný záhul. Tenhle seriál mi potvrzuje jeden důležitý fakt. Že dělat tento styl příběhů je pro seriál skoro sebevražda. Kdyby byl Legion film, vešlo by se toho tam sice méně, ale trvalo by vám jenom pár minut, než byste pochopili o co jde. Jelikož v tomto díle je tolik zvratů, že i otrlí fanoušci horský dráhy se pozvraceli šestkrát. Takhle koukáte na asi tři díly, a když už si myslíte, že to chápe. Bum. A zase víte prd. Což neříkám, že je špatně. Ale odradí to nejednoho diváka, který po druhém nebo třetím dílu prostě ztratí nervy. K tomu se víc říct asi nedá. Asi nemusím mluvit o tom, že jsem od toho čekal něco víc. Ale já jsem alespoň stále patřil mezi lidi, kteří princip tohoto všeho pochopili. Ale uvidíme co přinesou zítřky. Zatím to bylo interní a personální. Možná až moc.(23.4.2017)

Jeden ze seriálů, na které se není možné dívat po jednotlivých episodách, ale je nutné sjet najednou - protože až pak to jako celek dává (v obou sezonách) docela smysl. Jednotlivé díly jsou ovšem totální úlet, a v podstatě triviální dějovou linii dokážou autoři natahovat různými astrálně/snovými sekvencemi v podstatě libovolně dlouho, a občas je i pro fanouška s otevřenou myslí obtížné na jejich hru přistoupit. Monstrum z první sezony je úžasné, jen škoda relativně malého prostoru, jakého se mu dostává.(29.4.2018)

Legion se podle mě ukázal obrovskou peckou. S výjimkou druhého (vysvětlovacího) dílu jsem se od sledování nemohl odtrhnout. Ani mi nějak nevadí, jestli je to s něčím provázané, protože je to lepší než minimálně polovina X-Menských filmů. Občas to bylo hodně psychedelické, ale stálo to za to. Hlavně tedy Aubrey Plaza je tady naprosto fenomenální. 100 %(2.4.2017)

Dekonštrukcia televíznych naratívnych konvencií v osemdesiatkovom kabáte s geniálnymi momentmi (nemý film v siedmej epizóde mi vyčaril ohromný úsmev na tvári), skvelým obsadením a vytripovaným feelingom. A pritom je to o x-menoch? Jedna z najlepších noviniek sezóny a obrovská zvedavosť, kam to Hawley posunie...... tak podľa všetkého na iný level, než čokoľvek, čo sa dá momentálne vidieť v telke. A to vo všetkých audiovizuálnych a naratívnych aspektoch, ktoré vie divák pobrať a často ešte o krok ďalej. I think I´m more crazy than David, right now......(1.4.2017)

• - Hlavní hrdina David Haller (Dan Stevens) je označován jako omega mutant. Omega mutanti patří mezi nejsilnější z mutantů a další omega mutant je třeba Jean Grey z Xmenů. (Harroc)

• - Davidova (Dan Stevens) přítelkyně Syd Barrett (Rachel Keller) je pojmenována podle člena kapely Pink Floyd. (Hedy)

• - Jak je v seriálu naznačeno, otcem Davida (Dan Stevens) je také mutant, jehož jméno není přímo řečeno, ale jsou uvedeny jeho schopnosti a záběr na jeho typické kolečkové křeslo. Tento muž není nikdo jiný než Charles Xavier, aneb Profesor X, známý z filového universa X-Men od společnosti 20th Century Fox. V těchto filmech jej hráli sir Patric Stewart a James McAvoy. Stewarta pozval k účasti v seriálu Legion herec Dan Stevens v talk show Jamese Cordena. Stewart odpověděl: „Určitě. Na 100%!“ (madejja1)