Legion se nesnaží zavděčit všem. Jedná se o vybroušenou záležitost, která sází na atmosféru a psychologii - což někteří asi neunesou. Ano, jedná se o riskantní krok, ale mně vyhovuje. Pokud by seriál měl skončit po první sérii (což se naštěstí nestalo), budu stejně spokojený. U Legiona mi totiž nešlo o akční komiksový výplach, ale o důmyslnou, psychopatickou stavbu příběhu, kterou jsem dostal. Každá epizoda má co nabídnout a drží divákovu pozornost napnutou až k prasknutí. Hawley navíc umí pracovat s postavami (či minimálně jejich schopnostmi) a krásně propojuje jednotlivé nitky příběhu, přičemž perfektně kombinuje mutanty a doplňuje univerzum. Po čtyřech epizodách zatím jednoznačná záležitost. Hodnocení po první sérii... Bomba! Seriál si udržel skvělé tempo a například šestá a sedmá epizoda byly naprosto perfektní. Drobný odklon přišel u poslední epizody, ale jinak bezchybné. Nakonec samozřejmě neopomenu skvělou hudbu, která dodávala na autentičnosti celého díla. (Více u všech dílů v komentářích.)(6.3.2017)

Sice se to chvílema táhne jak sopel z dětskýho rypáku, ale odměnou za trpělivost je precizní vypiplanost téměř každýho záběru a momentu, vypiplanost, jakou jsem u filmu, natož seriálu, neviděl už hodně dlouho. Psycho-hororově-akční-retro-scifi, který totálně vybočuje z řady ostatních komiksovek. Jen jsem měl problém s prakticky neznatelným zapojením do X-men světa, protože seriál prostě působí úplně jinačím dojmem a v zásadě postrádá jakýkoli odkazy na kterejkoli z filmů (až na slovo "mutant" a pak jeden spoileroidní flashback). Tohle se MCU zatím daří líp.(2.4.2017)

Výlet do hlavy schyzofrenika. Na tom by někdo vydělal miliony jako na zábavním parku. Neuvěřitelně zpracovaný seriál, který přiláká nejednoho Marvel a nebo X-Men fandu. S tím, že je to pořádný záhul. Tenhle seriál mi potvrzuje jeden důležitý fakt. Že dělat tento styl příběhů je pro seriál skoro sebevražda. Kdyby byl Legion film, vešlo by se toho tam sice méně, ale trvalo by vám jenom pár minut, než byste pochopili o co jde. Jelikož v tomto díle je tolik zvratů, že i otrlí fanoušci horský dráhy se pozvraceli šestkrát. Takhle koukáte na asi tři díly, a když už si myslíte, že to chápe. Bum. A zase víte prd. Což neříkám, že je špatně. Ale odradí to nejednoho diváka, který po druhém nebo třetím dílu prostě ztratí nervy. K tomu se víc říct asi nedá. Asi nemusím mluvit o tom, že jsem od toho čekal něco víc. Ale já jsem alespoň stále patřil mezi lidi, kteří princip tohoto všeho pochopili. Ale uvidíme co přinesou zítřky. Zatím to bylo interní a personální. Možná až moc.(23.4.2017)

Wow! Jako že fakt WOW! Tak tohle bylo neskutečné psycho. Tahle vlna komiksáren "trochu jinak" je něco, co jsme jako diváci potřebovali. A Legion je vážně JINÝ. Nevím, co pochválit víc - celistvost příběhu, psycholadění, herecké výkony, výborné postavy, kameru, práci s efekty a hudbou nebo prostě všechno dohromady? Takhle vypadá seriál roku. A že to byla jízda! Ano, není to seriál pro každého, pilot nebyl něco, co by každý strávil, a opravdu, ale opravdu NEDOPORUČUJI DÍVAT SE NA TO PŘED SPANÍM! Ale tohle je seriál z x-menovského světa, o kterém jste snili ani jste o tom nevěděli (pravda, je to tak "trochu" noční můra, ale nikdo neříká, že sny musí být vždy líbivé, že?). Zajímaví mutanti, jejichž schopnosti nejsou pouhou bojovou vybaveností, velice schopný záporák, který opravdu budí hrůzu, a příběh, který není jen o "záporák chce ovládnout svět, pojďme ho porazit". Vedle tohodle vypadají mnohé x-menovské filmy poněkud bezduše a bezzubě. Čím déle seriál trávím, tím lepší dojem z něj mám. Je to chytré a pečlivě vybalancované psycho, do kterého se bláznivě zamilujete. Už jsem říkala, jak velká zábava to je? Člověk by se z toho zbláznil...(6.4.2017)

Tak sem se nakonec nenechal zlomit a zůstávám na třech hvězdách, i když některý wtf díly mají suverénní náběh na plnej počet. Je to hodně jiný (neplést s "originální"), je to cáklý, a je to v jednotlivostech pekelně schizofrenní, což je ovšem sprostej scénáristickej záměr. Občas to funguje a někdy se to celý sype jak domek z karet, no prostě ty bláho! 1. SEZÓNU lze buďto milovat anebo... kroutit hlavou nad drogama, který její tvůrci v průběhu natáčení požívali. Nic jinýho nelze.(4.4.2017)

• - Dan Stevens se během seriálu naučil hrát na banjo. (madejja1)

• - Davidova (Dan Stevens) přítelkyně Syd Barrett (Rachel Keller) je pojmenována podle člena kapely Pink Floyd. (Hedy)

• - Natáčanie prebiehalo vo Vancouveri a Britskej Kolumbii. Filmovanie sa uskutočnilo tiež v ekologicky vyspelej high-tech budove BlueShore Financial Environmental Learning Centre, ktorá je súčasťou kempusu North Vancouver Outdoor School v Kanade. (Fanita)