Z původně plánovaného odpočinku na horách se vyklube další případ. A protože se v jedné horské chatě ubytovalo celé oddělení kriminalistů, není divu, že se podaří odhalit pachatele vraždy nepohodlného ekologického aktivisty. Také proto, že se do pátrání jako platný člen teamu tentokrát zapojí i pes Shimanski. (TV Prima)

Sa.sa

Dobré zakončení 5 série, která snad nebude poslední... Tak máme celou partičku, která jede na dovolenou na hory do ubytovny MV... Jak jinak se do toho příplete vražda :)) Super konec i rozuzlení... Mimochodem ta hudba se fakt povedla... ()

honajz

Mno, vypadalo to jako díl na rozloučenou, dokonce Khek a Maruška z Arabely si zahrály, i pes Schimanski měl svých pár vteřin slávy... Ale nějak z toho vypadlo napětí, humor se odbyl v úvodu (nomen omen), sjezd na konci natočen poněkud amatérsky, ta ekologická linka prapodivná, ani ano, ani ne, a motivace zavražděného mi přišly zbytečně složité - mohl se živit jako gigolo v Praze a měl by věc jednodušší. ()

bourec

Musím se přiznat, že sem po několika prvních dílech pátý série měl chuť to ukončit. A doufám že další série už nebude. Ale ten hereckej ansábl byl to jediný, co mě k tomuhle seriálu s neuvěřitelně blbejma případama, táhlo k tv. Ke konci spíš lepší podprůměr. 30%. ()

mira007

Celá parta na závodní dovolené na horách .. skoro jako Marvan, ne kecám, celkem pohoda, ale případ ještě slabší než minule a vtipu taky méně, ale ono to i tak prostě funguje jen tím výborným sympatickým obsazením. Tak třeba bude i šestá řada. ()

mac000

Možná trochu nadsazuji hodnocení, ale pro všechny příznivce tohoto po řadu let vysílaného seriálu (k nimž jsem patřil) to bylo rozloučení stylové a zcela v duchu nadsázky, s níž jsme jednotlivé hrdiny po celou dobu sledovali.. ()

walkingdead

Fajn zakončení v netradičním prostředí. Netuším, jestli se chystají další série, ale každopádně Polda byl jeden z hodně mála českých seriálů, který se tak dlouhou dobu dokázal držet nad hranou průměru a málokdy sklouzl pod ní. Matásek už má za sebou dost seriálových rolí, ale žádná mu nesedla tak dobře jako Bříza. ()

JB001

Toto je mé první a zároveň poslední hodnocení v této sérii. Poslední díl mne bavil a trošku ho nadhodnotím díky skvělému soundtracku. Nejenom v tomto dílu ale v celém seriálu ()

adaben

Poslední díl patřil, co se týče slovního humoru, k těm vtipnějším. A přesun do jiného prostředí také trochu pomohl, ale hlavně nepřehlédnutelný byl výkon Veroniky Kubařové a také Hana Ševčíková zaujala. ()