Poslední tramp (S02E01) (epizoda)

Krimi / Komedie

Česko, 2017, 57 min

 • KM Phoenix
  odpad!

  Nejprve jsem tomu dílu dal pět hvězd, tak jsem se naprosto bavil zábavnou groteskou. Ale přece jenom pokud tento počin byl myšlen vážně, tak nelze hodnotit jinak, než odpadem. Dialogy psal nějaký šílenec, zápletka i pointa děje neuvěřitelně bídné, trampské prostředí prakticky nevyužité a kupa nelogičností a nepravděpodobností na každém kroku. Nicméně pro mě se jedná o jedno z nejzábavnějších dílek s Davidem Matáskem za poslední dobu. To že se jedná o zábavu, která nebyla tvůrci zamýšlena je, ale věc druhá. Ještě drobná poznámka, přestože jsem hodnotil odpadem tak jsem naprosto přesvědčen, že to stále o třídu či dvě převyšuje jiné "kriminálky" např. Místo zločinu Plzeň, apod.(8.10.2017)

 • mira007
  ****

  Po šoku v prvních dílech první řady jsem tenhle seriál přijal jako fajn zábavnou kuriozitu, kde mne Matásek celkem pobaví a s ohledem na současnou tvorbu detektivek komerčních televizí jsem se na druhou řadu těšil a nezklamala mne navzdory tomu, že samotný krimi případ je hrozně jednoduchej a celkem předvídatelný ( pachatele jsem otipoval hned jak jsem ho viděl - to schéma detektivek na Primě je stejný - pachatel se objeví v záběru skoro jako první, pak dramaticky přibývají podezřelý, ale je jasný, že když pachatele hraje celkem obsazovaný herec, tak se neobjeví jen při prvním minutovém seznámení, ale pak na konci rovnou jako pachatel - ikonické Případy prvního oddělení měli často pachatele jako velmi málo známé herce aby nepoutali hned pozornost... no ale srovnávat tyhle seriály je úplně mimo ) Jestli mne tenhle díl nudil jako kriminálka tak mne pobavila jako zábaná vztahovka a one man show. Polda je lepší než nováčtí Specialisté, Modrava (!) a je i nad Exnera, v kterého jsem doufal jako černého koně.(9.10.2017)

 • rakovnik
  ****

  První díl druhé série jsem propásl, takže jsem se dodnes těšil na trampy u Berounky. Bohužel děje z osady bylo po čertech málo. Zato mě potěšil vtip a nadhled, skvělý soundtrack a koneckonců i odhalení pachatele. Krimi složka ale byla tou nejslabší částí jinak poutavé části příběhu policisty po kómatu.(28.8.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Jimmy s Vránovou ženou spolu tak trochu ... brázdili prérii." Pár trampských hlášek mě pobavilo, ale celkově měl Bříza blíž k rozmazlenému parchantovi, kterému zase prošly asi tři trestné činy, než k drsnému Poldovi. Nicméně jeho chlapské usmíření s Mrázem mě skoro až dojalo, tak ho dneska povýším o jednu hvězdu.(3.1.2018)

 • troufalka
  ***

  Když vidím jakýkoliv film, kde se vyskytují vandáci nebo chcete-li trempové, musím se smát. Ale kdo ví, třeba se takhle ti novodobí chovají, kdo ví?! Možná scénarista?(1.9.2018)