Ať shoří (S04E06) (epizoda)

Krimi / Komedie

Česko, 2020, 56 min

Mráz ( Vyorálek) vs. striptérka ( Dominika Mertová ) 10:0.(9.11.2020)

Nevím, mně tenhle díl moc nebavil. Herečky Dvořáková a Krejčíková přehrávaly tak děsně, až jsem měl chuť jim předplatit dalších pět let na DAMU nebo kde - pokud vůbec - herectví studovaly, příběh je pitomý, Vršovice v Holešovicích, jestli jsem dobře viděl, ten závěrečný únos trapný, synchronizace mobilů trapná, a hlavně ubylo hlášek, které tentokrát na svá bedra vzala jen Vanda.(9.11.2020)

Humor na sebe opět vzal Mráz, na "jeho" oslavu jsem se těšil. Nakonec byla trochu ošizená o vtip, ale zas byla romantika. Případ byl opět dost jednoduchý, okruh podezřelých byl velice úzký. Zajímavé ale byly souvislosti. Břízův případ se pohnul o notný kus dále, však už je na čase. Jen mě mrzí použité prostředky.(8.11.2020)

Mrzí mne, že už opakovaně byl vrah rychle uhodnutelný a navíc tu byl už trochu opakovaný typ zápletky, hlavní podezřelí "sígři" či "mafiáni" mají ramena i na policajty, ale vrahy nejsou, těmi je někdo na první pohled slušný a starostlivý vedle nich či bydlící naproti nim.. Škoda, jinak to má stále příjemné výkony policistů, vtip a jisté kouzlo jednoduchosti vyprávění.(9.11.2020)

Samozřejmě, že jsem nejvíc těšil na závěrečnou Mrázovu pařbu zakončenou striptýzem. Pokud jde o případ s ohledem na strukuru všech dílů se ti pachatelé dají docela odhadovat, takže ve výsledků je podstatný je motiv. Tomáš Havlínek je veké divadelní hvězda MDP a věřím, že dostane i větší herecké příležitosti a Dominika Mertová by si zasloužila taky příležitost, ale čistě soukromou.(4.4.2021)