Polda (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2016–2018, 22 h (Minutáž: 54–57 min)

Jaroslav Fuit

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý, Jan Szymik, Veronika Bajerová, Ludmila Kartousková, Nicola Votavová, Josef Horák, Jitka Sedláčková, Jana Eva, Lukáš Tišnovský, Jarek Hylebrant, David Steigerwald, Marian Roden, Elizaveta Maximová, Petra Bučková, Adéla Petřeková, Petr Kocourek, Tomáš Kořének, Petr Gelnar, Robert Janč, Irena Kristeková, Eduard Jenický, Ondřej Hyneš, Filip Hes, Petr Motloch, Karel Heřmánek ml., Sarah Haváčová, Lubor Šplíchal, Marek Dobeš, Renata Visnerová-Prokopová, Barbora Sklenářová, Daniel Wurm, Pavel Janda, Daniel Červinka, David Kupček, Kateřina Bucharová, Miro Mráz, Vlastimil Čaněk, Petr Jeništa, Otmar Brancuzský, Jan Kalous, Zdeněk Rohlíček, Martin Mejzlík, Matěj Vejdělek, Vlastina Svátková, Antonín Mašek, Petr Lněnička, Jan Kanyza, Václav Krátký, Anežka Vavříková, Nikol Kouklová, Lukáš Melník, Alice Bendová, Eva Janoušková, Johana Matoušková, Anita Krausová, Jana Třísková, Petr Reif, Ladislav Kolář, Johana Racková, Jiří Roskot, Petr Stehlík, Klára Cibulková, Jacob Erftemeijer, Petr Štěpán, Martin Siničák, Radovan Masár, Zdeněk Klumpar, Simona Prasková, Tereza Volánková, Eva Leinweberová, Josef Vrána, Erika Stárková, Luboš Veselý, Sara Venclovská, Václav Legner, Michaela Frkalová, Eva Jeníčková, Michal Šášinka, Rostislav Novák st., Jan Španbauer, Dana Marková, Aleš Balda, Nataša Gáčová, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Věra Hlaváčková, Martin Havelka, Jiří Suchý z Tábora, Anna Schmidtmajerová, Jiří Bábek, Petr Batěk, Ladislav Karda, Janek Gregor, Vilém Udatný, Helena Korejtoková, Sára Märcová, Štepánka Fingerhutová, Daniel Rous, Vasil Fridrich, Martin Sitta, Hana Kusnjerová, Danica Jurčová, Zora Valchařová-Poulová, Michal Balcar, Dušan Sitek, Daniel Krejčík, Petra Vraspírová, Jennifer Sollier, Matyáš Pekárek, Miloslav Tichý, Vladimír Hauser, Kamila Sedlárová, Luděk Valchař, Magdaléna Malinová, Jakub Uličník, Alena Štréblová, Michaela Majerníková, Adam Vacula, Pavel Mareš, Hana Seidlová, Veronika Lapková, Ondřej Kavan, Roman Štabrňák, Adéla Stodolová, Jaroslav Vlach, Jan Vlas, Robert Cejnar, Petr Vršek, Jiří Laštovka, Marika Šoposká, Ivan Urbánek, Anna Kulovaná, Anna Jiřina Daňhelová, Karel Basák, Jakub Koudela, Aleš Bílík, Antonín Hardt, Markéta Tannerová Šebesťáková, Barbora Jánová, Claudia Vašeková, David Punčochář, Natálie Halouzková, Barbora Mudrová, Tereza Krippnerová, Jakub Slach, Ivo Novák, Marek Pospíchal, Eva Leimbergerová, Václav Vašák, Matouš Rajmont, Lukáš Kofroň, Milena Šajdková, Jitka Schneiderová, Kristýna Janáčková, Petr Buchta, Kateřina Steinerová, Zuzana Juračková, Zuska Velichová, Marie-Luisa Purkrábková, Dagmar Křížová, Ondřej Mataj, Pavla Tomicová, Anna Kadeřávková, Eliška Zbranková, Dana Černá, Radek Žák, Petr Franěk, Magdaléna Bianka Ištoková, Miroslav Večerka, Radana Herrmannová, Milan Aulický, Jiří N. Jelínek, Monika Šabartová, Andrea Daňková

Komentáře uživatele Luk Skywalker k tomuto TV seriálu

Psycholožka by mohla mluvit slovensky, stejně to každý pozná a určitě její role nepotřebuje češtinu, jinak nemám výhrad. Skvělý rozjezd, Matáskovo seznámení se s "novým" světem je vtipné včetně několika dobrých hlášek, jeho výkon dobrý, hraje si na drsňáka, kterým kdysi býval (i když na druhé straně pomyslné barikády) s moderním kolegou, který občas nechápe.(7.11.2016)

Poručík Bříza v tom umí chodit, prostě má zkušenosti ("Pamatuj si nejdůležitější jsou recepční"). Já kriminálky moc nesleduji, takže mě kvalita případů vyhovuje, i když o nějakých složitých zápletkách nemůže být řeč.(7.11.2016)

Celkem dobrý případ, akorát bystřejší diváci jistě ke konci tušili, že vše bude trošku jinak. Matásek je už méně zmatený v naší době (méně vtipných situací) a více se zajímá o "baby" ve svém okolí. Po třech dílech hodnotím hudební doprovod jako velmi dobrý a mě vyhovuje (The Offspring jako úvod, pokud se nepletu, tak jsem zaslechl v průběhu epizody Guns 'n' Roses a Green Day ke konci). Pavelkova postava dostala trošku více prostoru a dialogy byly k pousmátí. Oddechový seriál na nedělní večer.(7.11.2016)

• Ve stínu feng-šuej (S01E04) (epizoda) (2016)

Nejen já nejsem na východní filozofii :-). Slabší díl.(27.11.2016)

Případ zajímavý, všichni jsou (nejen) podezřelí. Dobrý většinou rockový soundtrack. Ale ubývá vtipu a Polda se už více začíná orientovat v moderním světě, takže je otázka co další díly.(27.11.2016)

Super hláška "VŠECHNO ŘEŠÍTE PŘES MOBIL. KDYŽ VÁM DOJDE BATERKA, JSTE V LOJI. ZTRACENÁ GENERACE." je pravdivé zhodnocení mobilní internetové (de)generace. Kromě střetu opět s něčím moderním, i když v tomto případě nepotřebujete 20 let v kómatu, ale stačí pouze nějaký misogynik, i když role Matáska má ženy ráda :-). Řešený případ poměrně dobrý i přes nesrovnalosti s právy policisty - kriminalisty.(30.11.2016)

Vlastně proč ne.... navíc v dalším díle, je už zase vše v relativním normálu.(12.12.2016)

Závěr nereálný a udělaný pro druhou řadu, no to jsem teda zvědav, protože za takové situace to může pokračovat jakkoliv. Ano, koncert Bruce Springsteena proč ne :-). Jen škoda, že v případných dalších dílech asi efekt překvapení pro Břízu už nebude. Případ nevybočuje ze standardu seriálu.(12.12.2016)

Začalo se tam, kde první série skončila, ale Lenka Vlasáková evidentně končí a tak Matáskova a Vyorálkova postava budou spolu vycházet. Zbytek je kvalitní jako předchozí řada, jako úvod proč ne, kromě případů se asi budou řešit i mezilidské vztahy.(10.10.2017)

Tento díl byl zábavný a i když ti, kteří sjíždějí kriminálky mají po chvíli jasno, tak je objevení pachatele dílo náhody, při výslechu jiného podezřelého.(18.10.2017)

Seriál dost přibírá ve vztahových rovinách a tentokrát bylo opět něco neznalého a nového jako tehdy v první řadě.(28.10.2017)

Tento díl se ještě více zaobíral vztahem a případ byl až na druhém místě, jinak standard.(28.10.2017)

Vztahy hrané i nehrané a k tomu případ v křesťanské komunitě, kde oběť má svůj škraloup a skvělá bývalá ministrantská dvojka Matásek - Sitta (už je vidím při bohoslužbě :-)).(7.11.2017)

Řekl bych, že tvůrci seriálu nemají rádi Čínu nebo jen poukazují na dnešní dobu moderních školek?(15.12.2017)

• Láska na klíč (S02E07) (epizoda) (2017)

Případ upozaděn, i když se samozřejmě (vy)řeší.(15.12.2017)

Tak na závěr série nám tvůrci jen asi přidali další postavu. Jinak běžná záležitost seriálu.(15.12.2017)

Rozjezd nové série v tradičním duchu, přibude nějaký vztah. Postavy nevím jestli byly epizodní nebo budou hrát i v dalších dílech, ale já osobně bych vyšetřovací tým nerozšiřoval.(4.2.2018)

aneb Policajti huliči, to byla vtipná linka tohoto dílu, vše ostatní klasika.(3.3.2018)

Standard.(9.3.2018)

Opět vztahy a případ, i když zde byly přesahy i jinde (exkurze středoškolaček, gentlemanství). Povedený díl.(9.3.2018)

Zase trochu ozvláštnění, když se pátrá ve vlastních řadách a konečně něco vyvrcholilo, co zde tvůrci budují dvě řady a i když jen na chvíli, ale v reálu to též tak někdy bývá.(9.3.2018)

Čerstvě rozvedený Fišer nejdřív místo vyšetřování čumí po babách, ale pak ukazuje, že je pořád policejní vyšetřovatel. Jitka Schneiderová měla dobrou roli :-).(13.3.2018)

Nazdar Adreji, jak se tady Babiš. Na to si vždycky vzpomenu, když slyším křestní jméno vyšetřovatele Kříže. Ano, hledat majitelku spodního prádla podle testu DNA je fakt cool (a perverzní) :-). Dále ženské záchody na škole a nápis Oi!, inu proč ne :-). Vcelku byl zajímavý i případ, ne všechno bylo očekávané.(24.3.2018)

Původní téma je už absolutně vyčerpané (i když možná by se něco našlo), takže je konec vhodný, i když je vcelku neukončený. Sledování mě každopádně bavilo.(6.4.2018)