Polda (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2016–2018, 22 h (Minutáž: 54–57 min)

Jaroslav Fuit

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý, Jan Szymik, Veronika Bajerová, Ludmila Kartousková, Nicola Votavová, Josef Horák, Jitka Sedláčková, Jana Eva, Lukáš Tišnovský, Jarek Hylebrant, David Steigerwald, Marian Roden, Elizaveta Maximová, Petra Bučková, Adéla Petřeková, Petr Kocourek, Tomáš Kořének, Petr Gelnar, Robert Janč, Irena Kristeková, Eduard Jenický, Ondřej Hyneš, Filip Hes, Petr Motloch, Karel Heřmánek ml., Sarah Haváčová, Lubor Šplíchal, Marek Dobeš, Renata Visnerová-Prokopová, Barbora Sklenářová, Daniel Wurm, Pavel Janda, Daniel Červinka, David Kupček, Kateřina Bucharová, Miro Mráz, Vlastimil Čaněk, Petr Jeništa, Otmar Brancuzský, Jan Kalous, Zdeněk Rohlíček, Martin Mejzlík, Matěj Vejdělek, Vlastina Svátková, Antonín Mašek, Petr Lněnička, Jan Kanyza, Václav Krátký, Anežka Vavříková, Nikol Kouklová, Lukáš Melník, Alice Bendová, Eva Janoušková, Johana Matoušková, Anita Krausová, Jana Třísková, Petr Reif, Ladislav Kolář, Johana Racková, Jiří Roskot, Petr Stehlík, Klára Cibulková, Jacob Erftemeijer, Petr Štěpán, Martin Siničák, Radovan Masár, Zdeněk Klumpar, Simona Prasková, Tereza Volánková, Eva Leinweberová, Josef Vrána, Erika Stárková, Luboš Veselý, Sara Venclovská, Václav Legner, Michaela Frkalová, Eva Jeníčková, Michal Šášinka, Rostislav Novák st., Jan Španbauer, Dana Marková, Aleš Balda, Nataša Gáčová, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Věra Hlaváčková, Martin Havelka, Jiří Suchý z Tábora, Anna Schmidtmajerová, Jiří Bábek, Petr Batěk, Ladislav Karda, Janek Gregor, Vilém Udatný, Helena Korejtoková, Sára Märcová, Štepánka Fingerhutová, Daniel Rous, Vasil Fridrich, Martin Sitta, Hana Kusnjerová, Danica Jurčová, Zora Valchařová-Poulová, Michal Balcar, Dušan Sitek, Daniel Krejčík, Petra Vraspírová, Jennifer Sollier, Matyáš Pekárek, Miloslav Tichý, Vladimír Hauser, Kamila Sedlárová, Luděk Valchař, Magdaléna Malinová, Jakub Uličník, Alena Štréblová, Michaela Majerníková, Adam Vacula, Pavel Mareš, Hana Seidlová, Veronika Lapková, Ondřej Kavan, Roman Štabrňák, Adéla Stodolová, Jaroslav Vlach, Jan Vlas, Robert Cejnar, Petr Vršek, Jiří Laštovka, Marika Šoposká, Ivan Urbánek, Anna Kulovaná, Anna Jiřina Daňhelová, Karel Basák, Jakub Koudela, Aleš Bílík, Antonín Hardt, Markéta Tannerová Šebesťáková, Barbora Jánová, Claudia Vašeková, David Punčochář, Natálie Halouzková, Barbora Mudrová, Tereza Krippnerová, Jakub Slach, Ivo Novák, Marek Pospíchal, Eva Leimbergerová, Václav Vašák, Matouš Rajmont, Lukáš Kofroň, Milena Šajdková, Jitka Schneiderová, Kristýna Janáčková, Petr Buchta, Kateřina Steinerová, Zuzana Juračková, Zuska Velichová, Marie-Luisa Purkrábková, Dagmar Křížová, Ondřej Mataj, Pavla Tomicová, Anna Kadeřávková, Eliška Zbranková, Dana Černá, Radek Žák, Petr Franěk, Magdaléna Bianka Ištoková, Miroslav Večerka, Radana Herrmannová, Milan Aulický, Jiří N. Jelínek, Monika Šabartová, Andrea Daňková, Eliáš Vyskočil

Komentáře uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto TV seriálu

"Proč si všichni myslej, že mám nějaký problémy?" Mohu potvrdit, že emoce reinkarnovaného por. Břízy jsou naprosto v pohodě. Jen jsem doufal v příchod české verze drsného Harryho a on se objevil zestárlý Kendy ve verzi hulvát. Mě tedy ničím neurazil, ale nadšený jsem byl jen ze služební Volhy a z několika fórků plynoucích z prospání dvaceti let technologické revoluce.(13.12.2016)

• Probuzení (S01E01) (epizoda) (2016)

"V tvým vlastním městě ti nějaká ženská říká, kam máš jet?" Tak Břízovo seznámení s navigací, dálkovým ovládáním či nabíjením mobilu pomocí tužkových baterií rozhodně mělo být natočeno vtipněji, protože to má ohromný potenciál. Taky mě trošku štvalo to jeho hulvátství, které je vydáváno za drsňáctví a zejména strašnou českoslovenštinou mluvící policejní psycholožka. To mi fakt trhalo uši. Takže jediný klad na úvod spatřuju v kontrastu mezi vyšetřovateli - tedy pistole vs. kolt, sako vs. kožená bunda a zákony vs. divoký západ.(24.10.2016)

"Rovnal jsem mu kravatu. Měl ji nakřivo." Arogantní šovinistické prase zvané poručík Bříza si svou starou policejní školu skutečně užívá a tentokrát k ní přidal ještě skvělou ekologickou katastrofu na kolečkách, jejíž spotřeba se těsně vejde do 25-ti litrů na 100 kilometrů. Já tedy Břízovi to jeho samčí drsňáctví až tak moc nepapám, ale je to celé docela vtipné, takže zatím mu to diletantské vyšetřování toleruju.(31.10.2016)

• Noční služba (S01E03) (epizoda) (2016)

"Mozek Vám, zdá se, funguje, tak mluvte." Arogantního spáče Břízu mi představil první díl, jeho služební tank dorazil ve druhém díle a tak jsem se těšil, co přijde do třetice nového. A ono nic. Zkrátka jen o něco méně zábavný Bříza, jeho naleštěná Во́лга ГАЗ-21 a nijak zvlášť zajímavé pátrání po kočkovrahovi a sestrovrahovi.(8.11.2016)

"Falešní teplouši. Svět se zbláznil." Když Bříza usnul, tak byl veřejným činitelem. Když se probudil, tak se stal úřední osobou. Ovšem zneužití pravomoci se příliš nezměnilo, takže mu každý normální vedoucí sebral odznak, kolt i Volhu a poslal by ho do tepláků. Jenže Polda si na nějakou realitu nehraje, takže vše je v pořádku a nezbývá než se bavit při ležení s psycholožkou, svlékání asijského šuntu a kung-pao či snad feng shui podvodu.(20.11.2016)

• Ztracený syn (S01E05) (epizoda) (2016)

"Nevím přesně, o co tu tu jde. Ale myslím, že ty v tom jedeš." Tak nám začal por. Bříza intuitivně zajišťovat důkazy, a i když se tomu ve vyspělých zemích říká krádež, tak mu to zase prošlo. Polda je totiž kriminální pohádka, ve které nejsou zákony, nařízení Ministerstva vnitra ani závazné pokyny Policejního prezidenta nijak důležité. Mě to tedy celkem spolehlivě dokázalo zabít večerní nudu, ale kdyby mi nějakou takovou Břízu někdo někdy přidělil za parťáka, tak bych ho asi musel nařezat na otop.(22.11.2016)

• Fotbal nemá logiku (S01E06) (epizoda) (2016)

"Stejně to hrajou jenom z trucu, že chlapi líp vařej." Tak tohle Břízovo zhodnocení ženského fotbalu, a sexuální vršovické derby bohemáka se slávistkou, byly jedinými pozitivními body v případu zavražděné fotbalistky. Jinak totiž Bříza posílal lidi na vazbu s takovou razancí, že by snad i divák mohl podlehnout iluzi, že na to má právo. Nemá, ale to je jedno. Navíc jeho souboje s psycholožkou začínají být dost jednobrdové a pokus zbavit ho odznaku, koltu a Volhy zase poněkud trapný.(28.11.2016)

• Alibi na míru (S01E07) (epizoda) (2016)

"Žiješ si na vysoký noze. Zdražili ti gel na vlasy?" Hulvát Bříza tentokrát vystopoval vyděrače, vyléčil psycholožku, znevěrohodnil agenturu na nevěru a ještě odhalil oboupohlavního vraha. Bravo. Jen to byla taková nepříliš zábavná rutina, kterou ozvláštňovalo jen to Břízovo hulvátství. A to nemyslím jako lichotku. Už by ho měl někdo praštit utrženým stěračem z jeho Volhy, aby se probral.(5.12.2016)

• Hvězda nad Prahou (S01E08) (epizoda) (2016)

"Sakra, ženská, Vy krájíte vražednou zbraň." Podává-li se jako hlavní chod mražený tuňák na hlavě šéfkuchaře, tak je jisté, že gurmán por. Bříza, se svými archivními buráky, bude někde poblíž. Mě to vyšetřování tentokrát celkem bavilo, ale ta rodinná pouta na závěr z toho udělala hroznou bramboračku s batáty a hladkolistou petrželkou.(13.12.2016)

"Musíš přemejšlet, kombinovat, dedukovat. Ty vole, seš polda." Druhá série byla lepší než ta první. Zejména npor. Bříza jako bývalý tramp a ministrant mě dost bavil.(25.4.2018)

"Jimmy s Vránovou ženou spolu tak trochu ... brázdili prérii." Pár trampských hlášek mě pobavilo, ale celkově měl Bříza blíž k rozmazlenému parchantovi, kterému zase prošly asi tři trestné činy, než k drsnému Poldovi. Nicméně jeho chlapské usmíření s Mrázem mě skoro až dojalo, tak ho dneska povýším o jednu hvězdu.(3.1.2018)

"Kdyby Bůh nechtěl, aby se ženský svlíkaly, tak by je stvořil už oblečený." Bavil mě striptýz, pozůstatky ženského parkování i Břízovo utajené studium, ale policejní práci odváděnou na 158% si představuju trošku jinak.(3.1.2018)

"Pracuju. Vážím kokain." Tak to nebudeme pana doktora rušit a v klidu si řekneme, že Geocaching 2.0 má zajímavá vylepšení a Bříza na stopě mobilním aplikacím a Andrejově mámě mě celkem bavil. Poněkud horší bylo to, že kriminalisti zavírají sprosté podezřelé do vazby, což je zajímavá novinka trestního řádu, ale závěrečné Here Comes Your Man od Pixies mě zase donutilo dát hvězdu navíc.(9.1.2018)

• Čarodějky (S02E04) (epizoda) (2017)

"Netvrďte, že máte v peněžence barvu svýho trávníku." MUDr. Mráz se svým trávníkem byl dokonalý a koupání s pomocnicí věštkyně mě taky zaujalo, ale ten zbytek se tentokrát moc nepovedl. Břízovo pozdě probuzené otcovství mě zkrátka nebavilo a arogantní doktor určitě měl od policejního dinosaura dostat naloženo mnohem víc.(10.1.2018)

"Žádný přikázání - Nebudeš vydírat bližního svého - neexistule." Poprvé musím napsat, že Polda mě opravdu bavil. Prostě představit si hulváta Břízu jako ministranta bylo dokonalé a jeho kostelní vyšetřování za pomoci Boha a Křížka nemělo chybu. A Břízova návštěva starožitnictví za doprovodu "bankéře z New Yorku" experimentálně prokázala, jak málo mi stačí k tomu, abych se řehtal jako puberťák.(18.1.2018)

"Mluvíme o prachách, který taháte z rodičů, aby dali děti do tý Vaší továrny na roboty." Já debil jsem dal děti do školky, kde si hrály, běhaly a řádily, když se místo toho mohly učit čínštinu, společenské vědy a možná i základy jaderné fyziky. Kdybych věděl o MŠ Billa Clintona, tak ... bych ji asi vybombardoval, ale to je jiný případ. Tady totiž jde o vraždu. Tedy spíš než o vraždu jde o umístění obrazu na stěnu, žhavý sex na stole a přirovnávání sexu k hokejovému utkání, což mě celkem bavilo. Jen jsem si myslel, že o umisťování dětí do rodin rozhoduje soud či OSPOD, ale ono je to oddělení vražd. To je dobré vědět.(19.1.2018)

• Láska na klíč (S02E07) (epizoda) (2017)

"Proč nás voláte k bouračce?" Když Kobra 11 vyšetřuje vraždy, tak proč vy Oddělení vražd nemohlo vyšetřit dopravní nehodu? Tak jednoduché to samozřejmě není, ale tohle "vyšetřování" mě prostě moc nebavilo. Prostě humor předchozích dílů někam zmizel a to se mi nelíbí. Ale zpět k případu. Mě v něm zaujala myšlenka, že každý student Policejní akademie umí na místě činu nezanechat stopy, což je rozhodně zajímavé sci-fi. Jinak jsem byl nucen sledovat vypelichaného kocoura Fišera, jak žebrá o výstřik a to bylo poměrně trapné.(26.1.2018)

• Vyhazovy s. r. o. (S02E08) (epizoda) (2017)

"Takže otrava vitamínama a kafem." Kafe nepiju, saláty nejím a nikomu se na místo nesápu. Já bych vlastně mohl žít hodně dlouho. Jinak mne tedy zaujala firma vyhazující zaměstnance a hýčkající vyhozené manažéry. To bylo hodně zajímavé prostředí pro vyšetřování. Ovšem Křížek očekávající kariérní růst byl zralý na ránu pěstí a mně svým naparováním znechutil celou epizodu. Horší ovšem je, že v tom Křížek nebyl sám a pomáhal mu v tom drzý a ještě k tomu traumatizovaný doktor.(26.1.2018)

"Pauza na čůrání do zkumavky. Sundejte si z hlav ty cedníky a jdeme na to." Třetí série byla pro mě nečekaně dosud nejlepší. Břízovy hlášky přicházely s železnou pravidelností a epizoda s hledáním obsahu prázdné podprsenky mě vyloženě bavila. Co mě však nebavilo, tak to byl africký uplakánek léčící si bebíčko na duši u MUDr. Táni.(15.6.2018)

"Konečně někdo zaznamená naše geniální metody pro další generace." Novinářka Vágnerová na místě činu mě trošku děsila, ale na druhou stranu si mě zase získala suverénním zaparkováním Mini Coopera o popelnici. Křížek byl svým naparováním před foťákem trapný, stejně jako Bříza při odhalení poměru svého šéfa. To všechno mě nebavilo, ale případ byl slušně zamotaný a nazvat svatební salón byznysem s mužským neštěstím, tak to se Břízovi docela povedlo.(27.3.2018)

"Já mám energie, že bych mohl pohánět Temelín." Destilátem poháněný Bříza a hulič Andrej mě docela bavili, ale samotné vyšetřování mě až tak moc nezaujalo. Nehledě na to, že kdybych zavolal do nemocnice a představil se jako npor. Křížek, tak mi určitě řeknou diagnózu jednoho pacienta, falešné jméno druhého pacienta a výši odměn primáře. To je možné jen v seriálu a v době oběda, kdy zvedá telefony uklízečka.(16.4.2018)

"Pauza na čůrání do zkumavky. Sundejte si z hlav ty cedníky a jdeme na to." Šermířské souboje mě bavily s mečem, kordem i s tubusem. S resuscitací Carevny to taky nebylo špatné, ale akce Smart mě moc nebrala, "nezjistitelné" otvírání zámků nožem mě trošku štvalo a pachatel byl jasný od prvního záběru.(19.4.2018)

"Já bych moc rád dělal úchyláka, ale já mám práci na případu." Nervózní Andrej mě moc nebavil a nová pravomoc policie dávat lidi na noc do vazby tomu zase nedodala moc na důvěryhodnosti. Nicméně Břízovo srovnání exkurze uchazeček o práci u policie bylo parádní a jeho schopnost řešit věci "v klidu" mě vždycky potěší.(19.4.2018)

"Normálně ženský nebiju, ale v tvým případě udělám výjimku." GIBS nemám rád a po této epizodě to rozhodně nebude lepší. Nicméně "vypnutý" Andrej mě rozesmál a Břízův sex s psycholožkou zase tak nějak uspokojil.(19.4.2018)

• Jed v srdci (S03E06) (epizoda) (2018)

"Venco, prosím tě, vem dámu ven. Má tam zaparkovaný koště." Už nikdy se ženit nebudu, takže varování před předraženými svatebními poradkyněmi přišlo poněkud pozdě, ale někomu to může ušetřit jeden až dva majlanty. Mě tedy výměna Křížka za Fišera moc nebavila a "dokonalá svatba" ve mně probudila nejhorší noční můry.(25.4.2018)

"Já jsem se probudil vedle podprdy, ale ženská v ní nebyla." Pátrání po obsahu podprsenky a kalhotek bylo mnohem zábavnější než vyšetřování případu. Navíc mě pobavilo tajemství dívčích záchodků i "okna" účastníků večírku, ale ta Šikana za moc nestála.(25.4.2018)

"Někdy je prostě lepší nechat minulost umřít." A někdy není. Mě tedy pobavila Mrázova morální kocovina i zjevení Břízova skorovraha, ale na druhou stranu mě dost otrávilo bádání nad "upířím kousnutím" a neschopnost kliknout si pro informaci do rejstříku trestů. Trvá to asi pět sekund, ale takhle to asi bylo dramatičtější.(25.4.2018)