• NinadeL

Ani německej dabing týhle zoufalosti nepomoh.(2.2.2011)

Od této starší britské kriminálky jsem příliš nečekal a chtěl jsem se na ni podívat pouze kvůli účasti Romy Schneider, pro kterou tento film znamenal návrat před filmovou kameru po dvouleté mateřské odmlce. O to víc jsem byl mile překvapen, protože režisér Dick Clement přivedl na plátna kin fungující, svižnou kriminálku občas odlehčenou typickým britským suchým humorem. Gerald Otley (výborný Tom Courtenay) se proti své vůli dostává do špionážního soukolí, ze kterého nejdřív hledá cestu ven, aby později pochopil, že bude možná lepší na hru přistoupit. Romy Schneider si s chutí zahrála roli agentky Imogen, která ji definitivně utvrdila v tom, že práce před kamerou ji chyběla a nestane se tak matkou a hospodyní na plný úvazek, jak po narození syna Davida uvažovala. Velký comeback Romy Schneider se však bude konat až za půl roku, kdy přijde do kin dnes již legendární Bazén s Alainem Delonem.(13.12.2012)