Taxikář ze Soulu (festivalový název)

• Jižní Korea

• Nový Zéland

A Taxi Driver

Historický / Akční / Drama

Jižní Korea, 2017, 137 min

Bohuzel ne vsechny sceny pusobi verohodne a asi by prospela i kratsi stopaz, ale film skvele graduje. Jinak dobre zmapovani politicke situace v Jizni Koreji na zacatku 80.-let. Slusna kamera, kterou divak oceni zvlast v akcnich momentkach. Z hereckych vykonu nikdo nijak nezaujal, ale jako historicke drama plne dostacujici.(16.9.2018)

Od toho samého režiséra, co natočil tento kousek jsem viděl předešlí válečný film Gojijeon, ten se mu povedl, takže na tohle jsem se také těšil, jelikož je také natočen na základech historických událostí a to konkrétně studentského povstání v Koreji v Kwangdžu, roku 1980, které bylo armádou tvrdě potlačeno. Německý reportér si najme jednoho taxikáře, že potřebuje odvést a natočit co se tam děje. Ze začátku to vypadá na odlehčenou taškařici, avšak čím více se blíží cíli jejich cesty, film se mění v drsné, syrové drama, kdy při sledování jsem si říkal, jak se tohle mohlo stát.. Výborný kousek a dojemné finále..Doporučuji 8/10(19.6.2018)

Film, který stojí za vidění. Je podle skutečné události, takže se i něco nového dozvíte. Zajímavý byl kontrast mezi hlavním hrdinou, taxikářem z Koreje, který všechno prožíval, a reportéra Němce, který byl naopak klidný, mluvil oproti Korejcům jako mrtvola. Ve filmu se najde pár akčních záběrů, které mi přišli hodně napínavé, a to se cení. Konec byl epický.(10.11.2017)

Zdařilé zahájení letošní Filmasie - dostal jsem prakticky přesně co jsem očekával. Jelikož už jsem v minulosti zhlédl starší snímek May 18 jež se zabývá stejnou a drsnou tématikou korejské historie, obsah mne nijak zvlášť nepřekvapil. Ovšem Taxikář události prezentuje realističtější formou a způsob zpracování nelze než pochválit včetně hudby, dokonce se i přes drsné téma povedlo do filmu vmísit i solidní množství zdařilého humoru. Oproti tomu mnohé scény ve mně vyvolávaly silné emoce, bezmoc až vztek. Herecké kvality Song Kang-ho asi netřeba řešit, ačkoli spíše ho znám z vážnějších rolí. Nicméně dokonalý kousek Taxikář určitě není, tradičního patosu sice neobsahuje takové množství jako May 18, ale rozhodně nechybí :-) Najdou se zde hluchá místa a některé pasáže snažící se o humor či doják vyznívají naprázdno a jejich vypuštěním by se nic nezkazilo. Stejně tak závěrečných 5 minut. už bych úplně vynechal, resp. spíše podal formou textového dodatku před spuštěním závěrečných titulků.(7.12.2017)

Asi jako kdyby někdo natočil mnohem drsnější Pelíšky o mnohem drsnějším 17. listopadu 1989 (v korejském případě jde o 18. květen 1980). Kang-ho Song mě celý film hodně bavil, o to prkennější mi přišel Thomas Kretschmann. Kvalitní film se závažným námětem, slušnou atmosférou, dobrými hereckými výkony a odlehčujícím humorem.(25.2.2018)

• - Film byl natočen na motivy skutečné události, kdy se němec Jürgen Hinzpeter jako jediný zahraniční novinář dostal do obleženého města a přinesl pak svědectví o krveprolití. (Stoka)