Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do Los Angeles přichází z venkova student psychologie Stan Warden, který se rozhodne vyřešit svoji kritickou bytovou situaci (momentálně spí v autě) přijetím místa správce a domovníka v hollywoodském nájemním domě s poetickým názvem Na krásné vyhlídce. Za jeho dveřmi Stan příliš mnoho poezie nenajde, spíš spoustu materiálu na to, aby si důkladně prověřil své znalosti psychologie. Americký snímek Bytový komplex (1998) se totiž odehrává v domě, jehož nájemníci tvoří, mírně řečeno, velmi bizarní společnost. Je tu krásná ustrašená dívka, žijící se stupidním násilnickým žárlivcem, militantně vyhlížející dvojice hereček-kaskadérek, nadržená jasnovidka, podivná dvojčata, bývalý vládní agent a další povedená individua. Když se v bazénu objeví mrtvola a v okolí uprchlý python, začne si Stan myslet, že už ho jen tak něco nepřekvapí. Samozřejmě, že se velmi mýlí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Caelos 

všechny recenze uživatele

Komedie černá, černější než inkoust (černý). Film divný, divnější než opohomoryborak. Takový film na tripu bez LSD. Tolik ujetých postav na jednom fleku se jen tak nevidí. Jeden z nejlepších filmů Hoopera. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

To vlastne ani nie je film Tobe Hoopera, vsetko bolo inak. Hooper to len vydal pod vlastnym menom, je to jeden z najlepsich Hooperovych filmov, ktory nenatocil Tobe Hooper. Prvu polku podla mna kedysi davnejsie, este ked zil, natocil Frank Capra, ktory sa raz strasne ozral a prelozil leninove Aprilove Tezy do kantonskej cinstiny, druhu polku natocil Alfred Hitchcock, ktory sa strasne zhulil travou /jo, klasicka marihuana/ a natocil to po tom, ako zjedol prazenicu z lysohlavok . 75 % ()

mArcElkrIz 

všechny recenze uživatele

Film, u kterého jsem se opravdu dobře bavil. Opět v uzavřeném prostoru, tentokrát v bytovém komplexu s venkovním bazénem umístěným v centru dění, se setkávají roztodivné postavy, které se chovají všelijak, jen ne stereotypně. Ze začátku mi trochu vadila až přílišně znatelná tv produkce, ale ta směsice pitoreskních postav sdílejících stejný prostor k životu a vytvářejících prapodivné panoptikum, si mne vážně získala. A to, že dojde k vraždě, se během chvilky dalo snadno odhadnout, stejně jako to, že vypátrat cokoli bližšího k této události nebude zrovna v tomto prostředí nejsnadnější. Nájemníci představují pestrou paletu : podivíni, násilníci, šprýmaři i absolutně nymphomatická Amanda Plummer... A k tomu všemu nepřetržitý mysteriózní opar. Za 3,5* až 4*. ()

Odpadlik 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavá černá komedie i když závěr mi připadá už poněkud křečovitý, jakoby si najednou tvůrci nevěděli rady jak tuhle přehlídku různých bizarních charakterů zakončit. ()

parabella 

všechny recenze uživatele

film co stoji za to. student psychologie sa stretava s podivnymi udalostami a byva v podivnom byte. aj som ho obcas dost lutovala. cely cas sa nieco deje a vy sa bojite spolu s hlavnym hrdinom. ale tiez s nim skumate a odolavate tomu aby ste sa nebodaj z tych sialenych ludi a veci nepomiatli. ()

UnCool 

všechny recenze uživatele

toto je úžasný film, viděl jsem ho 1x a asi před 5 lety, přitom si ho celý pamatuji, nádherně černá komedie s perfektními charaktery a jedním ještě krásnějším hadem a nejkrásnějším bývalým správcem objektu :) ()

Reklama

Reklama