poster

The Iron Mule

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1925, 13 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • D.Moore
    ****

    Tentýž vláček jako ve Frigovi, oběti krevní msty, takřka stejně dlouhá jízda v něm, ale s minimem podobných a maximem originálních gagů, na které se hezky (s permanentním úsměvem) dívá. Dějově to je víceméně o ničem a Buster Keaton se vlastně jen mihne, ale zábava se rozhodně koná.(6.11.2014)

  • Iggy
    ****

    V této grotesce uvidíte v hlavní roli Ala St. Johna, který je strojvůdcem poněkud starodávného vlaku Iron Mule (Ocelový mezek). Je-li vám vlak povědomý, jste na správné stopě, protože je to týž, který Buster Keaton použil pro film Our Hospitality (stejně tak bezpedálové kolo a kostýmy). V této grotesce jede vlak krajem a potkávají ho různé nemilé překážky, které musí strojvedoucí řešit. Film končí soubojem s indiány (jednoho z nich hraje právě Keaton). Nejlepší byl asi gag, v němž několik mužů stojí u protáčejících se kol vlaku, nakreslí na ně čísla a pak na ně sázejí. A strojvůdce, který musel před tunelem sundat komín, oběhnout ho vrchem a nasadit nazpět to tenkrát neměl lehké!(6.12.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace