Krokodýl

Crocodile

Krokodíl

Thriller / Horor

USA, 2000, 93 min

Jeden z nejzábavnějších filmů, které jsem kdy viděl. Vážně - s rodinou jsme se takhle u filmu snad nezasmáli. Vrcholy filmu - krokodýl ničící důkazy. Křupan se zlomenou nohou (nebo tak něčím), kterého ostatní vozí na kolečku. Pudl, kličkující v tlamě krokodýla. Krokodýl přeskakující loď. // Nejsympatičtější postava a podle mě i hlavní hrdina filmu je psík.(22.10.2011)

• weetya

Postavy byly tak nesympatické, že se krokodýlovi vůbec nedivím že je chtěl sežrat. Udělal bych to taky. Jinak to celkem šlo, až na ten konec, kde toho simulanta vozili v kolečku, krokodýl skákal jako delfín přes člun a vyvrhával zpátky sežrané postavy. Nejvtipnější scéna byla jak přeživší skupinka tří hrdinů číhala nenápadně za keři se špičatýma klackama na desetimetrového krokodýla. Aligátoří série je proti této krokodýlí zárukou kvality.(10.6.2009)

• Godhaj

,,Je takovej kmen, v Africe. Žije z ječmene, víš?“ ,,Kam chodíš na tyhle?“ ,,Já to beru prakticky, víš?“ Takhle šílený film jsem opravdu nečekal. Tomuto filmu jasně dominují dva prvky, dřevěný krokodýl, který plave jako prkno, a super scénář nabitý hláškami, které se nedají vysvětlit, natož pochopit. Z nejasného důvodu se tedy krokodýlímu zabijákovi říká ,,Plochý pes“, týnejdžři se po cestě autem baví o ječmenu a tak dále. Krokodýl samotný je chytřejší než všechny postavy dohromady a tak je nahání všude, kde se dá, dokonce i na záchodě. Bohužel v druhé půlce filmu chytne všechny budoucí oběti plaza hrozný rapl, takže jsou všichni hysteričtí a řvou na sebe, což je bolest sledovat. Na závěr, který postrádá jakoukoli špetku logiky, se však vyplatí počkat.(18.10.2013)

• 1860

Tohle možná mělo být zajímavé, mělo se to odehrávat v nádherné přírodě/divočině, mělo to být napínavé, plné ohromujících efektů, velkého boje na konci a neuvěřitelného závěru.. Nakonec to vypadalo, jako by se na lodi sešli největší blbci v celé Austrálii a krokodýl nám všem prokázal velkou službu.. Škoda, že za to nebyl nakonec odměněn..(26.12.2009)

• -bad-mad-wolf-

Standartní mustr zvířecích hororů: Skupina lidí nakrkne potvoru, potvora je postupně požírá, titulní hrdina/hrdinka zabije potvoru. Konec. Nejinak na to jde Krokodýl. Banda mladých jedinců se silně nerozvinutým intelektem rozkope krokoušovi vajíčka, krokouš je začne požírat. No... Triky jsou srandovní, ale to se dá u podobně laciné produkce překousnout, stejně jako vesměs nesympatické a neznámé obsazení rolí. Pozoruhodný je ovšem vývoj děje a nechtějte po mně, abych se obtěžoval se slovem SPOILER. Krokouš celou dobu nezastavitelně snižuje počet přeživších, projektily ze všech zbraní se od něj odráží s kadencí nadržených gumídků a vše ukončí zcela nepochopitelné gesto: přeživší jedinci najdou jedno schované vajíčko a dají ho krokoušovi, načež krokouš spokojeně odplave a tramtadadá, KONEC. Ehé? Krokouš chtěl jen najít vajíčko? Mimochodem, krátce předtím se tvůrci dopouští neuvěřitelné sprostoty: když je totiž nejotravnější postava celého filmu konečně sežrána, je následně opět vyvržena a oživena, aby se mohla účastnit happy endu. Aneb jak zavraždit jedinou satisfakci pro diváka...(7.2.2011)