poster

Sežráni zaživa (festivalový název)

 • USA

  Eaten Alive

 • USA

  Brutes and Savages

 • USA

  Slaughter Hotel

 • anglický

  Horror Hotel

 • anglický

  Horror Hotel Massacre

 • Velká Británie

  Death Trap

 • Velká Británie

  Eaten Alive

Horor

USA, 1976, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Ano, Hooper se pokusil do filmu propašovat trochu jiného prvky, jsou zde scény, které jsou výrazně povedené, hlavně hon malé holky s kosou v ruce, ale najednou si uvědomíte, že tohle se vlastně zas tak moc neliší od „Texaského masakru motorovou pilou“ a sám Hooper se tak tři roky po svém veledíle začal vykrádat. Samozřejmě, měl na to právo, dělali to i jiní a mnohem hůř, ale v současné době už tenhle snímek u většinového publika nejspíš neuspěje, a to hlavně pro absenci příběhu. Těch pár opravdu dobrých scén to nezachrání.(17.1.2014)

 • Ruut
  *****

  Trochu nedhledu kluci v komentářích kolem. já jsem tento skvost viděl v rámci festivalu otrlého diváka 2009, ve španělštině (tuším) a jednohlasím dabingem do sluchátek a královsky jsem se bavil. Sice nechápu jak mohl Hooper po skvělem debutu Texasský masakr natočit něco tak odflinknutého a pšatného, ale důležité je že po letech tu máme naprosto dokonalou parodii na zvířecí horory. Ikdyž neplánovaně. Ten film je naprosto šílený a hláškama ve stylu: "Neser mě nebo vezmu dynamit, narvu ho tomu krokodýlovi do prdele, on vyletí do luftu a ty si nasereš" se to tady jen hemží. a kdo chce, královsky se u nich pobaví.(11.2.2009)

 • hladass
  ****

  Po naprosto geniálním TCM, Hooper natočil další buranský horor a i v něm ukázal, že se nebojí natočit film po svém... Extrémně bizarní kousek plný šílených postav (zejména psychopatický buran s kosou a nadržený Robert "Freddy" Englund stáli za to), odhalených koziček a docela brutálních vražd (tady Hooper narozdíl od TCM hodně přitvrdil a krví nešetřil)... A když k tomu člověk připočte hladového krokodýla a parádní atmosféru (na konci filmu ne nepodobnou TCM), vyjde mu hodně originální horor, na který se rozhodně stojí za to podívat...(27.7.2012)

 • ancientone
  ****

  Tri roky po šokujúcom vrchole a debute zároveň sa Tobe Hooper púšťa do témy veľmi podobnej (v princípe takej istej), akurát zachytenej v inom uhle pohľadu. Hotel na mieste odkadiaľ je všade ďaleko s asociálnym sado-týpkom a aligárotom (pardon - krokodílom!), akého dnes možno kúpiť počas letných dní v ktoromkoľvek hračkárstve, s trochou šťastia v akciovej cene -40%, v jazere vedľa domu. Fatálna chyba ostatných je objavenie sa v nesprávny čas na zlej adrese. Oproti absolútne drastickému realizmu TCHM tento krát Hooper vsadil na (úsmevné) desenie, samoúčelné a vykonštruované, zjednodušené do formy akéhosi krvavého prízraku. Jasná ukážka filmu kde atmosféra okato dominuje nad minimálnou (skoro nijakou) dejovou "zápletkou" slasherového druhu. Pôsobivá hra tieňov, tmy a svetla, kontrastných farebných kominácií a hudby vyvoláva dojem triezvejšej verzie SUSPIRIE D. Argenta z toho istého roku. Ku koncu už Tobe nekopíruje len Spielbergove Čeľuste, ale vykráda aj samého seba a napriek týmto faktom spojených s logickými medzerami sa jedná o uchádzajúcu pokleslú zábavu úrovne B. Rob Zombie si najskôr olizuje prsty a mrle: "SPLENDID!". Staré lacné freakshows sú super.(26.1.2013)

 • raimi
  ***

  No tvl, jak tohleto ohodnotit, to fakt nevím. Líbilo se mi to? Nelíbilo. Podívám se na to někdy znova? Nemyslím si. Leda bych se rozhodoval jestli skončit se životem, a zdálo se mi, že jsem málo v depresi. Tohle je naprosto bizarní, neuvěřitelně sleazy, špinavej, klaustrofobní, paranoickej flák, že se to jen tak nevidí. V tomhle filmu neuvidíte normální denní světlo, natož normální postavu. Všechny interiéry jsou nechutně špinavý, samá plíseň, sloupané tapety. Studiové exteriéry jsou zase neustále ponořené ve tmě, nebo do rudého světla a mlhy. Naprostá většina postav jsou bizarní existence, ať už hrbaté bordelmamá s tunou make-upu na obličeji, nadržení burani, nadrogovaní šílenci hledající na podlaze své imaginární oko, nebo šílení majitelé hotelu s kosou a věčně hladovým krokodýlem. Onen majitel, "Old Man Judd", je kapitola sama pro sebe, zarostlej chlápek se slepovanýma obroučkama, neustále drmolící své bludné myšlenkové pochody, s podivnou představou o péči o ubytované hosty. Vraždy- jsou nechutný, násilný, intenzivní a sakra nepříjemný. Tohle je hnusný umírání na hnusným místě. A do toho téměř celý film jako kulisa hrající country v rádiích, při vypjatějších pasážích přehlušované kakofoníí nepříjemných zvuků vydávajících se za hudbu. Neskutečná psycho kombinace, která slabší kousky inspiruje k vyhození TV z okna. Tohle je fakt zatěžkávací zkouška.(21.10.2017)

 • - Spoiler: Vo filme je celkovo 7 obetí - 5 ľudí, opica a pes. (beso74)

 • - Volně založeno na příběhu o Joe Ballovi (známém také jako modrovous z jižního texasu nebo krokodýlí muž). (Chatterer)