Sežráni zaživa (festivalový název)

Eaten Alive

Eaten Alive

Horor

USA, 1976, 91 min

• kaylin

Ano, Hooper se pokusil do filmu propašovat trochu jiného prvky, jsou zde scény, které jsou výrazně povedené, hlavně hon malé holky s kosou v ruce, ale najednou si uvědomíte, že tohle se vlastně zas tak moc neliší od „Texaského masakru motorovou pilou“ a sám Hooper se tak tři roky po svém veledíle začal vykrádat. Samozřejmě, měl na to právo, dělali to i jiní a mnohem hůř, ale v současné době už tenhle snímek u většinového publika nejspíš neuspěje, a to hlavně pro absenci příběhu. Těch pár opravdu dobrých scén to nezachrání.(17.1.2014)

Trochu nedhledu kluci v komentářích kolem. já jsem tento skvost viděl v rámci festivalu otrlého diváka 2009, ve španělštině (tuším) a jednohlasím dabingem do sluchátek a královsky jsem se bavil. Sice nechápu jak mohl Hooper po skvělem debutu Texasský masakr natočit něco tak odflinknutého a pšatného, ale důležité je že po letech tu máme naprosto dokonalou parodii na zvířecí horory. Ikdyž neplánovaně. Ten film je naprosto šílený a hláškama ve stylu: "Neser mě nebo vezmu dynamit, narvu ho tomu krokodýlovi do prdele, on vyletí do luftu a ty si nasereš" se to tady jen hemží. a kdo chce, královsky se u nich pobaví.(11.2.2009)

Po naprosto geniálním TCM, Hooper natočil další buranský horor a i v něm ukázal, že se nebojí natočit film po svém... Extrémně bizarní kousek plný šílených postav (zejména psychopatický buran s kosou a nadržený Robert "Freddy" Englund stáli za to), odhalených koziček a docela brutálních vražd (tady Hooper narozdíl od TCM hodně přitvrdil a krví nešetřil)... A když k tomu člověk připočte hladového krokodýla a parádní atmosféru (na konci filmu ne nepodobnou TCM), vyjde mu hodně originální horor, na který se rozhodně stojí za to podívat...(27.7.2012)

Tri roky po šokujúcom vrchole a debute zároveň sa Tobe Hooper púšťa do témy veľmi podobnej (v princípe takej istej), akurát zachytenej v inom uhle pohľadu. Hotel na mieste odkadiaľ je všade ďaleko s asociálnym sado-týpkom a aligárotom (pardon - krokodílom!), akého dnes možno kúpiť počas letných dní v ktoromkoľvek hračkárstve, s trochou šťastia v akciovej cene -40%, v jazere vedľa domu. Fatálna chyba ostatných je objavenie sa v nesprávny čas na zlej adrese. Oproti absolútne drastickému realizmu TCHM tento krát Hooper vsadil na (úsmevné) desenie, samoúčelné a vykonštruované, zjednodušené do formy akéhosi krvavého prízraku. Jasná ukážka filmu kde atmosféra okato dominuje nad minimálnou (skoro nijakou) dejovou "zápletkou" slasherového druhu. Pôsobivá hra tieňov, tmy a svetla, kontrastných farebných kominácií a hudby vyvoláva dojem triezvejšej verzie SUSPIRIE D. Argenta z toho istého roku. Ku koncu už Tobe nekopíruje len Spielbergove Čeľuste, ale vykráda aj samého seba a napriek týmto faktom spojených s logickými medzerami sa jedná o uchádzajúcu pokleslú zábavu úrovne B. Rob Zombie si najskôr olizuje prsty a mrle: "SPLENDID!". Staré lacné freakshows sú super.(26.1.2013)

No tvl, jak tohleto ohodnotit, to fakt nevím. Líbilo se mi to? Nelíbilo. Podívám se na to někdy znova? Nemyslím si. Leda bych se rozhodoval jestli skončit se životem, a zdálo se mi, že jsem málo v depresi. Tohle je naprosto bizarní, neuvěřitelně sleazy, špinavej, klaustrofobní, paranoickej flák, že se to jen tak nevidí. V tomhle filmu neuvidíte normální denní světlo, natož normální postavu. Všechny interiéry jsou nechutně špinavý, samá plíseň, sloupané tapety. Studiové exteriéry jsou zase neustále ponořené ve tmě, nebo do rudého světla a mlhy. Naprostá většina postav jsou bizarní existence, ať už hrbaté bordelmamá s tunou make-upu na obličeji, nadržení burani, nadrogovaní šílenci hledající na podlaze své imaginární oko, nebo šílení majitelé hotelu s kosou a věčně hladovým krokodýlem. Onen majitel, "Old Man Judd", je kapitola sama pro sebe, zarostlej chlápek se slepovanýma obroučkama, neustále drmolící své bludné myšlenkové pochody, s podivnou představou o péči o ubytované hosty. Vraždy- jsou nechutný, násilný, intenzivní a sakra nepříjemný. Tohle je hnusný umírání na hnusným místě. A do toho téměř celý film jako kulisa hrající country v rádiích, při vypjatějších pasážích přehlušované kakofoníí nepříjemných zvuků vydávajících se za hudbu. Neskutečná psycho kombinace, která slabší kousky inspiruje k vyhození TV z okna. Tohle je fakt zatěžkávací zkouška.(21.10.2017)

• - Spoiler: Vo filme je celkovo 7 obetí - 5 ľudí, opica a pes. (beso74)

• - Volně založeno na příběhu o Joe Ballovi (známém také jako modrovous z jižního texasu nebo krokodýlí muž). (Chatterer)