Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Soudruh kapitán Exner by velmi rád vložil párek do čerstvé housky, ale nakonec se vydá cestou zdrženlivosti, což se s ohledem na starého Housku jeví jako rozumné rozhodnutí.. Podivnou a nepříliš funkční hybridnost mezi krimi a komedií symbolizuje Liškova nepřeslechnutelná hudba (osudové varhany vs. rozpustilý xylofon); dojem částečně napravují herecké obsazení a vyprahlé hlášky nenuceně zapletené v dialozích („Mají tady sklep.“ - „Jo? A kde?“ - „Dole.“). Film z období, kdy jsme uměli oba žánry, ale smíchat je do kompaktního celku, to hraničí s alchymií..(2.6.2017)

 • Anderton
  ***

  Príjemná odpočinková zábava, ktorú málokto pozná. Miestami sa to tiahne do bláznivej komédie, miestami je tu kriminálne dusno. Celkovo to ale nie je tak úplne dotiahnuté do konca ani v jednom, ani v druhom žánri. Aj napriek krátkej stopáži sa to celé tak trochu vlečie a nedokáže poriadne rozbehnúť ani pri zaujímavom finále s väčším potenciálom, ako samotný výsledok. Veľa zábavy zaobstarajú kvalitní herci, akoby tu boli vážne všetci, len ten Menšík chýba a hodil by sa sem.(3.6.2017)

 • honz
  ****

  Svěží komedie s krimi zápletkou, točící se kolem údajně zničeného pokladu z raného středověku. Řada skvělých herců, např. archeolog Jiří Sovák, kpt. Exner Jiří Vala ad. Mezi vtipnými gagy a scénami je nejkomičtější návštěva příslušníků v muzeu, kde si chtějí "zapůjčit" repliky jim nic neříkajících (a přitom velmi známých) artefaktů; nezapomenutelný pohled Vľadimíra Šmerala (v roli profesora) na policajty, stojící před kopií římského nápisu na trenčínské skále z 2. stol. a tvářící se, jakoby ani základní škole neměli hodiny dějepisu... Jak nadčasově vtipné a pravdivé!(28.2.2012)

 • LION-MR.T
  odpad!

  Každý s aktérů mi lezl příšerně na nervy,tak nabitý film známý mi herci a nestojí ani za to hovno. Gabriela Vránová je tak otrávná a protivná ve své roli,že to je jeden z důvodů proč to házím až na dno koše. Je to dobrá herečka,bohužel tady byla příšerná. Celý příběh byl pro mě trest,komedie to nebyla,byl to spíš pro mě horor.(29.6.2010)

 • shantim
  ****

  Pěkně natočená kriminálka, ve které se docela zajímavě propojují komediální prvky s detektivními. Skvěle vykreslené jsou postavy vědců oplývající jasnými atributy, jakými jsou plnovous, brýle, vytříbená mluva, domýšlivost a disciplinární přesnost. Za zmínku stojí rozhodně i komediálně laděný vztah vyšetřovatele Exnera a studentky Kamily. Korunu celému dílku pak nasazuje Liškova laškovná hudba, která působí někdy velmi temně a drsně a jindy zase vesele a rozverně. Právě toto střídání hudbebních poloh diváka vede a napovídá mu, kdy se odehrává něco vážného a kdy naopak nastává chvilka odlehčení a veselí. No prostě jsem se skvěle bavil a oceňuji film 74% hvězdiček.(9.2.2011)

 • - Natáčelo se v obci Miškovice a na zámku Roztěž. (nylo)

 • - Filmovalo se také v obci Bylany a v Kolíně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Při výpočtech shody otce a syna je použit sovětský počítač Ural 2, vyráběný od roku 1959. (tomas.sulc.7)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace