Rätsel des silbernen Dreieck, Das

Mysteriózní / Thriller / Horor

Západní Německo / Velká Británie, 1966, 90 min

Harry Alan Towers

Harry Alan Towers

Eddi Arent už v ďalšej wallaceovke z blbečka na hlavného záporáka. Wallaceovky mám rád, odpúšťam im vo veľkom ich naivitu.(10.1.2015)

Angličané tentokrát více zasáhli do další z wallaceovek (dokonce jsem zhlédl film v angličtině, což mě dvakrát nepotěšilo, jelikož němčina je k těmhle filmům jako stvořená) a nevím, zda jejich vinou ubylo ono ponuré tajemno. Kladem je, že známí herci mají jiné role, až na K.Kinskiho, který je zkrátka padouch už od pohledu. Ch.Lee se maskuje, a tak se zazubí jen v pár záběrech a nic světoborného nepředvede. Solidní detektivka, co pobaví, ale nijak výrazně nevybočuje.(10.12.2015)

V poradí 25. "wallaceovka" v povojnovej ére je značne odlišná od nemeckých ( toto je jeden z mála britských filmov z rozsiahlej série ) a spoločným menovateľom od predchádzajúcich príbehov sú len nemeckí herci. Tí sú síce v pohode, a pridáva sa k nim trochu toporný Christopher Lee. Samotný príbeh odsýpa svižným tempom, nie je núdza o zvraty a hlavne prekvapivý záver. Druhý komentár.(14.12.2014)

• El Indio

Německý kriminálky z 60. let jsou všechny na jedno brdo. Teda aspoň těch pár, který jsem já viděl. Hraje si to vždycky na nějakej mix italskýho gialla a klasických kriminálek, ale výsledek je teda úplně jiná liga. A to o dost nižší. Já na koukam speciálně jenom kvůli účasti Klause Kinskiho, kterej ale stejně většinou mívá jenom nějakej štěk a víc jak pět minut na plátně neni. Takže sledování těhle podřadných fláků asi brzo necham, protože to za to fakt nestojí. Nicméně tenhle film sliboval i Christophera Lee, tak jsem si řikal, že by to zas tak blbý bejt nemuselo. To jsem ale ještě netušil, že Christopher Lee bude mít prakticky celej film přes ksicht kápi. Ach jo. No a ještě navrch všeho je v každý týhle německý kriminálce obsazenej Eddie Arent, kterýho už nemůžu ani cejtit. Je to takovej německej Luděk Sobota, co postava, to idiot a pořád stejnej hereckej projev.(23.6.2011)