Kdyby se košíkář Petřík nezamiloval do princezny Liny, sotva by vyšlo najevo, kde a jak ona a její dvě sestřičky tráví celé noci a proč nejsou ráno k probuzení. S pomocí matky princezen, která nese svůj díl viny na tom, že její dcery jsou v moci zlého Pána podzemí, dokáže Petřík Marii, Kláru a Linu zbavit tohoto prokletí… Pohádka s písničkami vznikla podle předlohy francouzského klasika Ch. Deulina a chytrého Petříka si v ní zahrál M. Hádek, princezny T. Grygarová, Š. Ullrichová a S. Králová a zlého Pána podzemí B. Rösner. (Česká televize)

Jezinka.Jezinka

Nedělní pohádka, kde se prakticky jenom spí a tančí. Ale král Preiss, královna-víla-duch Postlerová, král podzemí Rösner, komoří Kostka a nakonec i košíkář zahradník Hádek to pozdvihují na úroveň pro žánr nedělních pohádek obvyklou. Smutné je, že královna je mnohem hezčí, než všechny tři princezny. Byla bych strašně vybíravý princ. ()

NinadeL

Hodně slabá veřejnoprávní pohádka. Přitom klasicky nápad by tu byl, herci taky, v podstatě i lokace a slušné kostýmy, jen ten dramaturg byl ospalejší, než ty princezny. Takhle nevyužít možnosti Rösnera, Preisse nebo Kostky? To je až ostudné. ()

Snorlax

Ještě dnes dopoledne jsem se domnívala, že nejhorší hudbu skládá Michal David. Tato podivná pohádka mne vyvedla z omylu. Za zvuků strašlivé kakofonie trdlovali herci před kamerou, až jsem na protest musela usnout. ()

triatlet

Pohádka má odpovídající zápletku v podobě kletby a zaujme herecké obsazení. Starší i mladší herci se navzájem dobře doplňují. Písničky v podání košíkáře navodí atmosféru. Chybí více vtipu, odlehčení - i když zaujme etymologický výklad slova košíkář "= dostal košem". Škoda, že tvůrci nevyužili více prostředí zámku, který vytvářel jen kulisu. Stejně tak podzemní království vypadalo uměle, nedotvořeně. Na druhou stranu byl velmi dobře rozveden motiv tance včetně téměř profesionálních tanečních výstupů v podzemním království. ()

Tommassi3

"Princátko ?! Kropenatý jako slepice a chudý jako kostelní myš !! Ale až tě ze zámku vyprovodí, nechoď prosit o některou z nás !!" ()

rakovnik

Na této pohádce byly pěkné pouze přednosti princezen, které se v nočních košilkách leckdy hezky vyjímaly. Na příkladu několika záběrů z exteriérů je vidět, jak byť jen strom či louka jsou mnohem krásnější, než laciné studiové scény. Nakonec bylo vysvobození princezen až příliš snadná a v podstatě bezpracná chvilka pro lamželeza...tedy, lamdřeva :-) ()

otík

Televizní pohádka zasazená do skutečného prostředí, která čerpá z hereckého umění Preisse a Kostky. Tři královské dcery jsou nuceny matčiným prokletím v noci tančit v podzemním království a přes den jen spí. Ještě že se v zámku objevuje mladík, který díky tajuplné paní pomůže dívkám ze zakletí. Dobrá, kvalitní a především poutavá pohádka navazující na tradici klasických odpoledních pohádek. Hudba: Ladislav Simon ()

kocik1

Tři ospalé princezny přivodily mírnou ospalost i mně.Takže jediné pozitivum ttéhle pohádky bylo poznání, že i Matěj Hádek měl před 10. lety celkem bohatou hřívu vlasů. A za to má bod:-). ()

PollyJean

Již použité téma. I přes pěkné kostýmy a exteriéry se ale pohádka vleče a nemá žádou šťávu, nepřekvapí ani nikdo z herců. Škoda. ()

EKLEKTIK

"Nezlobte se na balíka, plácne co mu slina na jazyk přinese." Romantická pohádka, která kromě kostýmní výpravy, nenabízí žádnou jinou podívanou a její příběh nenabídne, ani žádné konkrétní ponaučení. ()

peetriss

Ospalé princezny svou ospalost přenášejí i na diváka, což je velký problém. Studiová pohádka, které chybí kouzlo a charisma, ale také špetka originality. ()

Bozvav

Hezká televizní pohádka, Dobře udělaná, pěkný a romantický vizuál, smysluplný scénář, dobře obsazeno. Za mne 75%. ()

zdeny99

Nudná pohádka ze života tří znuděných princezen, které do dvanácti spí, protože po nocích chodí tajně tančit do sklepa k Borisi Rösnerovi. Ze zámku Veltrusy toho také moc nevidíme. Nejvíce záběrů je na jeho zelený trávník. A tak jedině vyniká v této pohádce tvářička Terezy Grygarové-Groszmannové. [751. hodnocení, 30. komentář, 46%] ()